Dechová relaxační praxe pro každodenní pohodu - KE STAŽENÍ ZDE

Dovol si zářit

(nejen) 365 dní v roce

 • Den za dnem kráčíš životem a neustále se ti děje to samé?
 • Někdy kráčíš a nevíš kam, připadáš si ztracená?
 • Cítíš se, jako kdybys nežila svůj život?
 • Tělo ti slouží, ale býváš unavená, smutná, nevíš co tě baví a co tě rozzáří?
 • Nebo na to nemáš čas, protože se stále věnuješ jen otravným povinnostem?

Přála by sis naprosto přesně vědět, co máš v životě dělat?

Chtěla by ses denně věnovat tomu podstatnému a zářit energií?

Chtěla bys, aby tě život bavil?

Mít jasno a jít si svým směrem, mít dostatek energie? Tak jak toho docílit?

Přeješ si spíš zažívat radost a zářit?

 • Přála by sis mít dostatek energie?
 • Chtěla bys naprosto jasně vědět, co je pro tebe podstatné, co ti dělá radost a dává smysl?
 • Toužíš vnímat kudy ti do života plyne energie a kudy odtéká?
 • Nechceš nic stíhat, protože budeš vědět co je to „akorát“?
 • Chtěla bys být ve spojení se svým záměrem a následovat jej?
 • Chceš cítit dostatek energie a radosti (spíš než zahlcenost)?
 • Chceš znát své tělo a umět v něm lépe číst, komunikovat s ním?

Jak je to v dnešní době s naší energií?

V dnešní zrychlené době zažívá mnoho lidí častou a velkou únavu. Protože jejich mysl v tu chvíli nemá kapacitu na žádné vzletné myšlenky a řešení, hledají rychlou a zázračnou pilulku, která dostatek energie zařídí. 

V tomto výkonnostním světě jsou ztracení, chtějí toho hodně stíhat a cítí se často zavaleni všemi možnostmi, povinnostmi, aktivitami. Snaží se naplnit očekávání druhých (v rodině, práci, doma), ale nedělají nic pro sebe, neví, co či jak pro sebe dělat. A pokud už pro sebe něco dělají, tak si to dopřejí jen velmi zřídka. 

To vše souvisí se stavy otrávenosti, podrážděnosti, vnitřní prázdnoty, únavy a s častými nemocemi či zraněními. 

Když už něco dělají, nenaplňuje je to smyslem/energií/radostí, spíš vyčerpává. Čím více se zabýváme tím, co po nás chce okolní svět a s námi to v souladu není,

TÍM VÍCE TĚLO O ENERGII PŘICHÁZÍ.

Je toto i tvoje téma? NeboJ. Nejsi v tom sám/sama. A pojď číst dál. 

Co dělat, ať máš ty dost energie?

„Já nevím, co mám v životě dělat. Jak víš, co tě baví?“ Toto je otázka, kterou občas dostanu. 

Jaká je má odpověď? „Prostě to vím.“

Ale tobě je to asi platné jak z prdu kulička. Proč to tedy vím?

Vím to, protože už od 16 let pracuji s deníkem. V roce 2022 to je tedy 23 let psaní deníku × 365 dní v roce. Ale můžeš si psát do deníku cokoliv a stejně třeba na to, co máš v životě dělat, ať máš dost energie a smysluplnosti, nepřijdeš.

Jde o to CO do toho deníku píšu. Na co se zaměřuji. 

Je potřeba se zaměřit na to podstatné v našem životě. Na to, co nás sytí, vyživuje – a toho dělat co nejvíce. Zaměřit se na sebe, spojit se s tělem a jasně vědět, co je naším zdrojem energie. Je důležité vědět, že cesta k naplněnému životu existuje. A je jednodušší než si myslíme. Nemusíš poslouchat a dělat jen to, co ti říká okolí. Ale naopak víc a častěji to, co ti říká tvé tělo či srdce. 

Pokud dlouhodobě děláš něco, co tě nebaví a co ti nedává smysl, odtéká ti velká dávka energie. A ty to můžeš a dokážeš změnit. 

Za mě je odpověď v tvorbě. Můžeš tak vytvořit svůj nový - zářivý život.

S tímto záměrem jsem stvořila nedatovaný deník DOVOL SI ZÁŘIT

Rok s deníkem DOVOL SI ZÁŘIT tě v záměru mít víc energie a ŽÍT DLE SEBE, ve velkém podpoří.

Deník jsem stvořila proto, aby více lidí zářilo ve své plné kráse. Ať víc a víc žen může dát světu to nejlepší ze sebe a zároveň žít ve spokojenosti. Udržitelně, smysluplně, laskavě. 

Jaká změna tě čeká?

Možná jsi něco pro práci s energií a svým životním záměrem dělala, ale nevydržela jsi to dlouho. S deníkem DOVOL SI ZÁŘIT budeš pracovat 365 dní v roce. Budeš mít dostatečný čas na pozorování a vyhodnocování PRO TEBE důležitých informací. 

 • Nebudeš poslouchat tělo jen když křičí (kvůli nemoci, bolesti, únavě). Budeš se na něj ladit pravidelně. Protože je stále velkou studnicí moudrosti a kompasem pro náš život. 
 • Přestaneš tápat v tom, jak dávat sama sobě prostor, ale budeš jasně vědět proč, jak i kdy. 
 • Povinnosti zvenčí ti budou připadat méně důležité než to, co potřebuješ sama pro sebe a pro aktuální období. Získáš větší odstup od očekávání zvenčí. A budeš jasněji cítit, co je TEĎ to podstatné.
 • Zažiješ si na vlastní kůži jak velkou má souvislost naše energie s dostatkem toho, co nás baví, sytí, vyživuje. A jak pomocí těchto ingrediencí zmírníš stavy únavy, nemoci a vyčerpání. 
 • Budeš jasně vědět, kterým směrem se vydat pro energii a sycení. A doplňky stravy, řešení ve vnějším světě či aktuální trendy už pro tebe budou jen třešničkou na dortu (ne prvotním impulsem). 

Reference žen, které s deníkem září...

Děkuju za to, co děláš. Už se těším, jak si budu po letech zase psát deník. Je to krása a super nápad.
Iva Vašková
Poctivě píšu každý den a i když jsem vynechala, tak jsem si to dopsala. A zjednodušeně řečeno, mozek opravdu zachytává automaticky ty hezké chvíle, které jsem předtím neviděla 😊. A násobí se to, takže bomba. Jsem nadšená a koupila jsem deník i pro všechny své kolegyně.
Ivana
Nejvíc mi ladí, jak je minimalisticky tvořený. Popisky a návod je snadno uchopitelný. Není to nic složitého a já se vždy těším, až si do něj zapíšu. Děkuji.
Monika
Já vůbec nejsem deníková. Nikdy jsem si deník nepsala. Ale takové zvědomování si každodenních radostí mi dává velký smysl. Tím, že je deník nedatovaný, tak vůbec nevadí, když při náročnějším období přestanu a vrátím se k tomu po nějaké době. To mi hodně vyhovuje a díky tomu necítím tlak, že bych něco měla a musela. Zároveň cítím velký benefit v dlouhodobé práci s deníkem - zejména v oblasti zvědomování si zdrojů (a nárůstu energie) a taky vděčnosti.
Jitka
Deník mi moc pomáhá si připomenout prioritu týdne, nejen růstovou, ale i odpočinkovou. Ale občas i věci, které dlouho odkládám (volat doktora, zařídit dceři knížky, zajít s někým na oběd - to třeba odkládám už od září, atd.). Za mě opravdu super nápad a krásně se s ním pracuje. Už občas dokážu zachytit ty nádherné okamžiky, to mi zpočátku nešlo.
Markéta
Hodně mě baví být v kontaktu s cyklem a přesně to sledovat. To je pro mě nové. Dřív jsem vnímala cyklus hodně okrajově. Vyhovuje mi, že je těch otázek málo a tak se to dá dělat skoro každý den. Překvapuje mě, že ty věci, co dodávají energii a za které jsem vděčná jsou shodné a je to obvykle prostých pár věcí. Vyplňování deníku mi pomáhá v životě dělat změny, protože si dokola uvědomuji co mi dělá dobře a co je důležité.
Helena

Co deník obsahuje?

 • Kouzlo záměru
  Naučíš se tvořit si záměr na jednotlivé kratší úseky a pracovat s ním. Rozkouskuješ si slona na porce. Tím bude pro tebe tvá cesta jednodušší a snadněji si zvědomíš, jestli kráčíš správným směrem.
 • Přínosy zhodnocení
  Naučíš se vnímat důležitost konců. Těch malých, které zažíváš každý měsíc a rok. Díky zhodnocení si uvědomíš, jestli naplňuješ své záměry, anebo toho od sebe očekáváš příliš.
 • Navýšení vděčnosti
  Díky každodenní práci s deníkem a praxí vděčnosti navýšíš pocit radosti ze života, který je dostupný každému. Uvidíš ty malé, leckdy okem nepostřehnutelné střípky, které zůstavají bez povšimnutí. Když se na detaily svého života podíváš s vděčností, uvidíš jak už teď jsi bohatá. Nehledě na to, co se zrovna ve tvém životě děje.
 • Práce s energií
  Díky jednoduché technice si každý den uvědomíš, kudy do tvého života energie přitéká a kudy odtéká. Jakým směrem se vydat a dělat toho více a co naopak omezit nebo změnit.
 • Zvědomování si kouzla života
  Denně zažíváme magické okamžiky. Spolu s deníkem si je začneš zvědomovat a uchovávat. Jednou se do deníku podíváš znovu a vzpomeneš si na ty krásné chvilky. Deník se tak pro tebe stane truhlicí pokladů, které jednoduše zpětně dohledáš.
 • Svoboda cykličnosti
  Díky tomu, že si začneš zvědomovat svůj menstruační cyklus, začneš žít v souladu se svým úžasným, ženským tělem. Nebudeš od sebe nonstop tolik očekávat a budeš vědět, kdy si dopřát odpočinek, kdy tvoření, kdy úklid a kdy jinou akci. Porozumíš svým aktuálním pocitům a prožitkům.
 • Navýšení kreativity
  Deník obsahuje i volné prostory na intuitivní psaní čehokoliv, co se ti zrovna ten týden v životě děje. Můžeš prostor využít i na intuitivní kresbu nebo psaní zpráv ze snového světa. Takový volný prostor v mnoha předtištěných denících není. Pokud nevíš jak (intutivně psát/kreslit), v bonusových videích k deníku ti posdílím víc.
 • DOPROVODNÁ VIDEA
  Ať netápeš s vyplňováním deníku, posdílím ti ve videích: jak pracovat s deníkem ať jej využiješ na max, jak ukotvit nové návyky efektivně a udržitelně, jak pracovat s cykličností, jak navýšit svou kreativitu a spojení s intuicí v rámci práce s deníkem.

A proč začít s deníkem teď? 

O deníku pravděpodobně neslyšíš poprvé. Tak proč začít právě teď nebo proč si pro další rok zvolit deník DOVOL SI ZÁŘIT? 

 • Protože pokud na cestě za svou energií, radostí a hravostí neuděláš něco jinak, pravděpodobně se bude tvůj život dál vyvíjet stejně jako dosud. 
 • Protože to, co ti fungovalo do nedávna už dál nefunguje. A to se stává. Je to jeden z principů života. Neustálá proměna. Potřebujeme v životě nové impulsy a inspirace. 
 • Protože chceš teď zaměřit pozornost na sebe – nejen pár dní, ale rovnou celý rok. Nastartovat novou etapu péče o sebe a nárůstu nové energie. 
 • Protože už ses rozhodla, že chceš pro sebe změnu. Chceš zářit, dělat to, co ti dává smysl, z čeho se raduješ, co tě sytí – a to co nejčastěji. Protože život plyne dál. A ty jej chceš naplnit radostí a spokojeností.
 • Protože tápeš a nevíš co je to, co je pro tebe a tvůj život to podstatné a chceš se v tom (v sobě) umět zorientovat. Mít v tom jistotu a jasný směr.
 • Protože víš, že se věci dějí ve správný čas, a ne náhodou jsi narazila na tento deník. Je to zkrátka synchronicita.
S deníkem denně pracuji a moc si to užívám. Vnímám to jako dobrý začátek pro každého, kdo si na sebe těžko hledá čas a kdo si nedokáže v životě tolik dát sám sobě prioritu. Pak je to už trochu závislostní 😊 Myslím, že je fajn, že k tomu dáváš návody, protože každý si může sám postupně rozhodnout do jaké hloubky v deníku chce zajít. Ve finále to nemusí být jen na povrchu, vděčnost a uvědomění si zdrojů, ale může se cílit více do hloubky. Já třeba jsem začala využívat tvůj deník i na připomínání si a zvědomování si různých drobných témat, která chci do života zavádět přes mikro-návyk 😊
Markéta

Jak tento deník vypadá?

 

A kolik ten tvůj průvodce zářivým rokem bude stát? 

Nedatovaný deník DOVOL SI ZÁŘIT je za 790 Kč

Za ty peníze si dovolíš 3/4 celotělové masáže, luxusní tričko, obousměrnou jízdenku vlakem po ČR. Ale nic z toho se dlouhodobě nepodepíše na tvé vnitřní harmonii a vitalitě. Práce s deníkem Dovol si zářit ANO. 

Deníků jsem nechala vytisknout jen omezené množství 300ks. Ulovíš si kousek pro sebe?

Tento deník si pořídilo 0 žen

Ještě tě může zajímat:

Jak deník vypadá?

Deník má měkkou vazbu, tyrkysový obal. Velikost A5. Uvnitř má 234 stránek (kancelářského premium papíru - bílé barvy, 100g/m²) na všechen zmíněný obsah – záměr na rok, zhodnocení předešlého roku, rozpis měsíců roku s možností si do nich psát to nejdůležitější na měsíc, obsah na týden, volné stránky na dopisování, malování atd.

Co když už deník/diář mám a pracuji s ním?

Pokud už nějaký deník máš a vyhovuje ti, můžeš pracovat i s deníkem Dovol si zářit. Věřím, že všímavost, kterou práce s deníkem podpoří, se bude hodit tak či tak. Informace, které díky deníku získáš, budou základním kamenem pro tvou kreativní práci s čímkoliv jiným. Můžeš si deník koupit a těšit se, až dopíšeš ten aktuální (tak to dělám já). Protože každá práce s deníkem přinese něco jiného.

Co když jsem nikdy deník nepsala? Nemám s tím zkušenosti.

Nevadí. Vše jsem v deníku detailně popsala, a pokud to pro tebe nebude srozumitelné, můžeš se podívat i na přidaná videa – pošlu ti na ně odkaz po zaplacení deníku. Doporučuji ti zakoupit k deníku i e-book Návod na Spokodeník, protože v něm najdeš mnohem víc tipů k tomu, jak pracovat třeba s intuitivní kresbou/psaním. Dohromady tyto dva produkty tvoří super kombo.

Co když nemám vůbec na nic čas?

Tak to je geniální startovací pozice. Psaní deníku zabere denně zhruba 2–5 minut. A díky takovému zápisu naopak čas získáš. Zjistíš totiž, kam tedy ten tvůj čas teda teče, že ho nemáš. Naučíš se s ním lépe a vědomě zacházet a neplýtvat jím na aktivity, které nemají smysl a nesytí tě.

Co když nejsem vůbec tvořivá a kreativní?

Pro psaní deníku nepotřebuješ umět krasopsaní, ani malování akvarelem. Určitě umíš psát. A to stačí. Nemusíš být nějaký profi pisálek. Stejně to funguje. Jde o to napsat každý den pár slov. Zpočátku to možná nebude snadné. Ale za pár týdnů/měsíců, ti to půjde jedna báseň. Když vydržíš s psaním, poroste tvá všímavost, kreativita, laskavost k sobě samotné. Vědomí toho, kdo jsi a kam kráčíš. A to za to stojí nejvíc.

Kdy bude deník hotov?

Tvorba tištěného produktu je pro mě v lecčem jako proces zrození dítěte a to se – jak jistě víte – málokdy narodí tak, jak si my ostatní přejeme. Nicméně od června 2023 je deník na světě. Deník je nedatovaný. Takže můžeš začít ideálně s jakýmkoliv začátkem měsíce. A pak vyplňuješ celý rok od chvíle startu.