Mindfulness dílny: deník, síla dechu, síla hlasu, hudba - ODKAZ

DOVOL SI ZÁŘIT

(nejen) 365 dní v roce

Den za dnem kráčíme životem a neustále se nám děje to samé. Někdy kráčíme a připadáme si ztracení. Jako kdybychom nežili svůj život. Tělo nám sice slouží, ale býváme občas unavení, smutní, nevíme co nás na tomto světě baví a co nás rozzáří. 

Kolem nás jsou na světě lidé, kteří vědí naprosto přesně, co mají dělat.

Věnují se tomu pravidelně každý den a září. Život je baví. Mají jasno. Jdou si svým směrem a mají dostatek energie. Jak to safra dělají? 


Jak to, že víš, co máš v životě dělat?

„Já nevím, co mám v životě dělat. Jak víš, co tě baví?“ Toto je otázka, kterou občas dostanu. 

Jaká je má odpověď? „Prostě to vím.“

Ale to vám je platný jak z prdu kulička. Vím to, protože už od 16 let pracuju s deníkem. V roce 2022 to je tedy 23 let psaní deníku × 365 dní v roce. Ale můžete si psát do deníku cokoliv a stejně třeba na to, co máte v životě dělat, ať máte dost energie a smysluplnosti, nepřijdete.

Jde o to CO do toho deníku píšu. Na co se zaměřuji. 

Je potřeba se zaměřit na to podstatné v našem životě. Na to, co nás sytí, vyživuje – a toho dělat nejvíce. Zaměřit se na sebe, spojit se s tělem a vědět, co je naším zdrojem energie. Je důležité vědět, že cesta k naplněnému životu existuje. A je jednodušší než si myslíme. Nemusíme poslouchat a dělat jen to, co nám říká okolí. Ale naopak víc a častěji to, co nám říká naše tělo či srdce. 

Pokud dlouhodobě děláme něco, co nás nebaví a co nám nedává smysl, odtéká nám velká dávka energie. A my to můžeme a umíme změnit. 

Za mě je odpověď v tvorbě. Můžeme tak vytvořit náš nový - zářivý život.

Jak s psaním souvisí míra energie?

V dnešní zrychlené době zažívá mnoho lidí častou a velkou únavu. Protože jejich mysl v tu chvíli nemá kapacitu na žádné vzletné myšlenky a řešení, hledají rychlou a zázračnou pilulku, která dostatek energie zařídí. 

V tomto výkonnostním světě jsou ztracení, chtějí toho hodně stíhat a cítí se často zavaleni všemi možnostmi, povinnostmi, aktivitami. Snaží se naplnit očekávání druhých (v rodině, práci, doma), ale nedělají nic pro sebe, neví, co či jak pro sebe dělat. A pokud už pro sebe něco dělají, tak si to dopřejí jen velmi zřídka. 

To vše souvisí se stavy otrávenosti, podrážděnosti, vnitřní prázdnoty, únavy a s častými nemocemi či zraněními. 

Když už něco dělají, nenaplňuje je to smyslem/energií/radostí, spíš vyčerpává. Čím více se zabýváme tím, co po nás chce okolní svět a s námi to v souladu není, tím víc tělo přichází o energii.

Je toto i tvoje téma? Neboj, nesmutni. Nejsi v tom sám/sama. A pojď číst dál. 

Přeješ si spíš zažívat radost a zářit?

 • Přála by sis mít dostatek energie?
 • Chtěla bys naprosto jasně vědět, co je pro tebe podstatné, co ti dělá radost a dává smysl?
 • Toužíš vnímat kudy ti do života plyne energie a kudy odtéká?
 • Nechceš nic stíhat, protože budeš vědět co je to „akorát“?
 • Chtěla bys být ve spojení se svým záměrem a následovat jej?
 • Chceš cítit dostatek energie a radosti (spíš než zahlcenost)?
 • Chceš znát své tělo a umět v něm lépe číst, komunikovat s ním?

Tak v tomto záměru tě rok s deníkem DOVOL SI ZÁŘIT ve velkém podpoří. Deník jsem stvořila proto, aby víc lidí zářilo ve své plné kráse. Ať může víc a víč žen dát světu to nejlepší ze sebe a zároveň žít ve spokojenosti. Udržitelně, smysluplně, laskavě. 

Jaká změna tě čeká?

Možná jsi něco pro práci s energií a svým životním záměrem dělala, ale nevydržela jsi to dlouho. S deníkem DOVOL SI ZÁŘIT budeš pracovat 365 dní v roce. Budeš mít dostatečný čas na pozorování a vyhodnocování PRO TEBE důležitých informací. 

Nebudeš poslouchat tělo jen když křičí (kvůli nemoci, bolesti, únavě). Budeš se na něj ladit pravidelně. Protože je stále velkou studnicí moudrosti a kompasem pro náš život. 

Přestaneš tápat v tom, jak dávat sama sobě prostor, ale budeš jasně vědět proč, jak i kdy. 

Povinnosti zvenčí ti budou připadat méně důležité než to, co potřebuješ sama pro sebe a pro aktuální období. Získáš větší odstup od očekávání zvenčí. A budeš jasněji cítit, co je TEĎ to podstatné.

Zažiješ si na vlastní kůži jak velkou má souvislost naše energie s dostatkem toho, co nás baví, sytí, vyživuje. A jak pomocí těchto ingrediencí zmírníš stavy únavy, nemoci a vyčerpání. 

Budeš jasně vědět, kterým směrem se vydat pro energii a sycení. A doplňky stravy, řešení ve vnějším světě či aktuální trendy už pro tebe budou jen třešničkou na dortu (ne prvotním impulsem). 

Co deník obsahuje?

 • Kouzlo záměru
  Naučíš se tvořit si záměr na jednotlivé kratší úseky a pracovat s ním. Rozkouskuješ si slona na porce. Tím bude pro tebe tvá cesta jednodušší a snadněji si zvědomíš, jestli kráčíš správným směrem.
 • Přínosy zhodnocení
  Naučíš se vnímat důležitost konců. Těch malých, které zažíváš každý měsíc a rok. Díky zhodnocení si uvědomíš, jestli naplňuješ své záměry, anebo toho od sebe očekáváš příliš.
 • Navýšení vděčnosti
  Díky každodenní práci s deníkem a praxí vděčnosti navýšíš pocit radosti ze života, který se děje. Uvidíš ty malé, leckdy okem nepostřehnutelné střípky, které zůstavají bez povšimnutí. Když se na detaily svého života podíváš s vděčností, uvidíš jak už teď jsi bohatá. Nehledě na to, co se zrovna ve tvém životě děje.
 • Práce s energií
  Díky jednoduché technice si každý den uvědomíš, kudy do tvého života energie přitéká a kudy odtéká. Jakým směrem se vydat a dělat toho více a co naopak omezit nebo změnit.
 • Zvědomování si kouzla života
  Denně zažíváme magické okamžiky. Spolu s deníkem si je začneš zvědomovat a uchovávat. Jednou se do deníku podíváš znovu a vzpomeneš si na ty krásné chvilky. Deník se tak pro tebe stane truhlicí pokladů, které jednoduše zpětně dohledáš.
 • Svoboda cykličnosti
  Díky tomu, že si začneš zvědomovat svůj menstruační cyklus, začneš žít v souladu se svým úžasným, ženským tělem. Nebudeš od sebe nonstop tolik očekávat a budeš vědět, kdy si dopřát odpočinek, kdy tvoření, kdy úklid a kdy jinou akci.
 • Navýšení kreativity
  Deník obsahuje i volné prostory na intuitivní psaní čehokoliv, co se ti zrovna ten týden v životě děje. Můžeš prostor využít i na intuitivní kresbu nebo psaní zpráv ze snového světa. Pokud nevíš jak, ve videích k deníku ti posdílím víc.
 • DOPROVODNÁ VIDEA
  Ať netápeš s vyplňováním deníku, posdílím ti ve videích: jak pracovat s deníkem ať jej využiješ na max, jak ukotvit nové návyky efektivně a udržitelně, jak pracovat s cykličností, jak navýšit svou kreativitu a spojení s intuicí v rámci práce s deníkem.

A proč začít s deníkem teď? 

O deníku pravděpodobně neslyšíš poprvé. Tak proč začít právě teď nebo proč si pro další rok zvolit deník DOVOL SI ZÁŘIT? 

Protože pokud na cestě za svou energií, radostí a hravostí neuděláš něco jinak, pravděpodobně se bude tvůj život dál vyvíjet stejně jako dosud. 

Protože to, co ti fungovalo do nedávna už dál nefunguje. A to se stává. Potřebujeme v životě nové impulsy a inspirace. 

Protože chceš teď zaměřit pozornost na sebe – nejen pár dní, ale rovnou celý rok. Nastartovat novou etapu péče o sebe a návalu nové energie. 

Protože už ses rozhodla, že chceš pro sebe změnu. Chceš zářit, dělat to, co ti dává smysl, z čeho se raduješ, co tě sytí – a to co nejčastěji. Protože život plyne dál. 

Protože tápeš a nevíš co je to, co je pro tebe a tvůj život to podstatné a chceš se v tom (v sobě) umět zorientovat. 

Protože víš, že se věci dějí ve správný čas, a ne náhodou jsi narazila na tento deník. 

 

A kolik ten tvůj průvodce zářivým rokem bude stát? 

Nedatovaný deník DOVOL SI ZÁŘIT je za 790 Kč

Deník je teprve v procesu tvorby. Zakupujete si jej v předprodeji čímž ve velkém podporujete jeho vznik (a za to děkuji). Deníků nechám vytisknout jen omezené množství 300ks. Plán tisku deníku je červen 2023.

Ještě tě může zajímat:

Kdy bude deník hotov?

Tvorba tištěného produktu je pro mě v lecčem jak proces zrození dítěte a to se – jak jistě víte – málokdy narodí tak, jak si my ostatní přejeme. Takže ačkoliv jsem se vše kolem deníku snažila dokončit na podzim, moje tvorba se lehce zasekla spolu s velkým předvánočním provozem v tiskárně. Nakonec jsem musela přistoupit ke změně tiskárny, ale nyní už je vše v pohybu, grafička pracuje na grafické verzi a směřujeme vše k tomu, aby byl v červnu deník na světě. Deník je nedatovaný. Takže můžete začít ideálně s jakýmkoliv začátkem měsíce. A pak vyplňujete celý rok od chvíle startu.

Jak deník vypadá?

Deník má pevnou vazbu, tyrkysový obal. Velikost A5. Uvnitř má 232 stránek (knižní krémové barvy, 80g/m²) na všechen zmíněný obsah – záměr na rok, zhodnocení předešlého roku, rozpis měsíců roku s možností si do nich psát to nejdůležitější na měsíc, obsah na týden, volné stránky na dopisování, malování atd.

Co když už deník/diář mám a pracuji s ním?

Pokud už nějaký deník máš a vyhovuje ti, můžeš pracovat i s deníkem Dovol si zářit. Věřím, že všímavost, kterou práce s deníkem podpoří, se bude hodit tak či tak. Informace, které díky deníku získáš, budou základním kamenem pro tvou kreativní práci s čímkoliv jiným. Můžeš si deník koupit a těšit se, až dopíšeš ten aktuální (tak to dělám já). Protože každá práce s deníkem přinese něco jiného.

Co když jsem nikdy deník nepsala? Nemám s tím zkušenosti.

Nevadí. Vše jsem v deníku detailně popsala, a pokud to pro tebe nebude srozumitelné, můžeš se podívat i na přidaná videa – pošlu ti na ně odkaz po zaplacení deníku. Doporučuji ti zakoupit k deníku i e-book Návod na Spokodeník, protože v něm najdeš mnohem víc tipů k tomu, jak pracovat třeba s intuitivní kresbou/psaním. Dohromady tyto dva produkty tvoří super kombo.

Co když nemám vůbec na nic čas?

Tak to je geniální startovací pozice. Psaní deníku zabere denně zhruba 2–5 minut. A díky takovému zápisu naopak čas získáš. Zjistíš totiž, kam tedy ten tvůj čas teda teče, že ho nemáš. Naučíš se s ním lépe a vědomě zacházet a neplýtvat jím na aktivity, které nemají smysl a nesytí tě.

Co když nejsem vůbec tvořivá a kreativní?

Pro psaní deníku nepotřebuješ umět krasopsaní, ani malování akvarelami. Určitě umíš psát. A to stačí. Nemusíš být nějaký profi pisálek. Stejně to funguje. Jde o to napsat každý den pár slov. Zpočátku to možná nebude snadné. Ale za pár týdnů/měsíců, ti to půjde jedna báseň. Když vydržíš s psaním, poroste tvá všímavost, kreativita, laskavost k sobě samotné. Vědomí toho, kdo jsi a kam kráčíš. A to za to stojí nejvíc.