Nedatovaný deník DOVOL SI ZÁŘIT - Tvá jedinečná cesta životem plným energie <<<

Dovol si zářit

(nejen) 365 dní v roce

Den za dnem kráčíš životem a neustále se ti děje to samé? Někdy kráčíš a připadáš si ztracená? Jako kdybys nežila svůj život?

Tělo ti slouží, ale býváš unavená, smutná, nevíš co tě baví a co tě rozzáří. 

Kolem tebe jsou lidé, kteří vědí naprosto přesně, co mají dělat.

Věnují se tomu pravidelně každý den a září. Život je baví. Mají jasno. Jdou si svým směrem a mají dostatek energie. Jak to safra dělají? 


Jak to, že víš, co máš v životě dělat?

„Já nevím, co mám v životě dělat. Jak víš, co tě baví?“ Toto je otázka, kterou občas dostanu. 

Jaká je má odpověď? „Prostě to vím.“

Ale to vám je platný jak z prdu kulička. Vím to, protože už od 16 let pracuju s deníkem. V roce 2022 to je tedy 23 let psaní deníku × 365 dní v roce. Ale můžete si psát do deníku cokoliv a stejně třeba na to, co máte v životě dělat, ať máte dost energie a smysluplnosti, nepřijdete.

Jde o to CO do toho deníku píšu. Na co se zaměřuji. 

Je potřeba se zaměřit na to podstatné v našem životě. Na to, co nás sytí, vyživuje – a toho dělat nejvíce. Zaměřit se na sebe, spojit se s tělem a vědět, co je naším zdrojem energie. Je důležité vědět, že cesta k naplněnému životu existuje. A je jednodušší než si myslíme. Nemusíme poslouchat a dělat jen to, co nám říká okolí. Ale naopak víc a častěji to, co nám říká naše tělo či srdce. 

Pokud dlouhodobě děláme něco, co nás nebaví a co nám nedává smysl, odtéká nám velká dávka energie. A my to můžeme a umíme změnit. 

Za mě je odpověď v tvorbě. Můžeme tak vytvořit náš nový - zářivý život.

Jak s psaním souvisí míra energie?

V dnešní zrychlené době zažívá mnoho lidí častou a velkou únavu. Protože jejich mysl v tu chvíli nemá kapacitu na žádné vzletné myšlenky a řešení, hledají rychlou a zázračnou pilulku, která dostatek energie zařídí. 

V tomto výkonnostním světě jsou ztracení, chtějí toho hodně stíhat a cítí se často zavaleni všemi možnostmi, povinnostmi, aktivitami. Snaží se naplnit očekávání druhých (v rodině, práci, doma), ale nedělají nic pro sebe, neví, co či jak pro sebe dělat. A pokud už pro sebe něco dělají, tak si to dopřejí jen velmi zřídka. 

To vše souvisí se stavy otrávenosti, podrážděnosti, vnitřní prázdnoty, únavy a s častými nemocemi či zraněními. 

Když už něco dělají, nenaplňuje je to smyslem/energií/radostí, spíš vyčerpává. Čím více se zabýváme tím, co po nás chce okolní svět a s námi to v souladu není, tím víc tělo přichází o energii.

Je toto i tvoje téma? Neboj, nesmutni. Nejsi v tom sám/sama. A pojď číst dál. 

Přeješ si spíš zažívat radost a zářit?

 • Přála by sis mít dostatek energie?
 • Chtěla bys naprosto jasně vědět, co je pro tebe podstatné, co ti dělá radost a dává smysl?
 • Toužíš vnímat kudy ti do života plyne energie a kudy odtéká?
 • Nechceš nic stíhat, protože budeš vědět co je to „akorát“?
 • Chtěla bys být ve spojení se svým záměrem a následovat jej?
 • Chceš cítit dostatek energie a radosti (spíš než zahlcenost)?
 • Chceš znát své tělo a umět v něm lépe číst, komunikovat s ním?

Tak v tomto záměru tě rok s deníkem DOVOL SI ZÁŘIT ve velkém podpoří. Deník jsem stvořila proto, aby víc lidí zářilo ve své plné kráse. Ať může víc a víč žen dát světu to nejlepší ze sebe a zároveň žít ve spokojenosti. Udržitelně, smysluplně, laskavě. 

Jaká změna tě čeká?

Možná jsi něco pro práci s energií a svým životním záměrem dělala, ale nevydržela jsi to dlouho. S deníkem DOVOL SI ZÁŘIT budeš pracovat 365 dní v roce. Budeš mít dostatečný čas na pozorování a vyhodnocování PRO TEBE důležitých informací. 

Nebudeš poslouchat tělo jen když křičí (kvůli nemoci, bolesti, únavě). Budeš se na něj ladit pravidelně. Protože je stále velkou studnicí moudrosti a kompasem pro náš život. 

Přestaneš tápat v tom, jak dávat sama sobě prostor, ale budeš jasně vědět proč, jak i kdy. 

Povinnosti zvenčí ti budou připadat méně důležité než to, co potřebuješ sama pro sebe a pro aktuální období. Získáš větší odstup od očekávání zvenčí. A budeš jasněji cítit, co je TEĎ to podstatné.

Zažiješ si na vlastní kůži jak velkou má souvislost naše energie s dostatkem toho, co nás baví, sytí, vyživuje. A jak pomocí těchto ingrediencí zmírníš stavy únavy, nemoci a vyčerpání. 

Budeš jasně vědět, kterým směrem se vydat pro energii a sycení. A doplňky stravy, řešení ve vnějším světě či aktuální trendy už pro tebe budou jen třešničkou na dortu (ne prvotním impulsem). 

Děkuju za to, co děláš. Už se těším, jak si budu po letech zase psát deník. Je to krása a super nápad.
Iva Vašková

Co deník obsahuje?

 • Kouzlo záměru
  Naučíš se tvořit si záměr na jednotlivé kratší úseky a pracovat s ním. Rozkouskuješ si slona na porce. Tím bude pro tebe tvá cesta jednodušší a snadněji si zvědomíš, jestli kráčíš správným směrem.
 • Přínosy zhodnocení
  Naučíš se vnímat důležitost konců. Těch malých, které zažíváš každý měsíc a rok. Díky zhodnocení si uvědomíš, jestli naplňuješ své záměry, anebo toho od sebe očekáváš příliš.
 • Navýšení vděčnosti
  Díky každodenní práci s deníkem a praxí vděčnosti navýšíš pocit radosti ze života, který se děje. Uvidíš ty malé, leckdy okem nepostřehnutelné střípky, které zůstavají bez povšimnutí. Když se na detaily svého života podíváš s vděčností, uvidíš jak už teď jsi bohatá. Nehledě na to, co se zrovna ve tvém životě děje.
 • Práce s energií
  Díky jednoduché technice si každý den uvědomíš, kudy do tvého života energie přitéká a kudy odtéká. Jakým směrem se vydat a dělat toho více a co naopak omezit nebo změnit.
 • Zvědomování si kouzla života
  Denně zažíváme magické okamžiky. Spolu s deníkem si je začneš zvědomovat a uchovávat. Jednou se do deníku podíváš znovu a vzpomeneš si na ty krásné chvilky. Deník se tak pro tebe stane truhlicí pokladů, které jednoduše zpětně dohledáš.
 • Svoboda cykličnosti
  Díky tomu, že si začneš zvědomovat svůj menstruační cyklus, začneš žít v souladu se svým úžasným, ženským tělem. Nebudeš od sebe nonstop tolik očekávat a budeš vědět, kdy si dopřát odpočinek, kdy tvoření, kdy úklid a kdy jinou akci.
 • Navýšení kreativity
  Deník obsahuje i volné prostory na intuitivní psaní čehokoliv, co se ti zrovna ten týden v životě děje. Můžeš prostor využít i na intuitivní kresbu nebo psaní zpráv ze snového světa. Pokud nevíš jak, ve videích k deníku ti posdílím víc.
 • DOPROVODNÁ VIDEA
  Ať netápeš s vyplňováním deníku, posdílím ti ve videích: jak pracovat s deníkem ať jej využiješ na max, jak ukotvit nové návyky efektivně a udržitelně, jak pracovat s cykličností, jak navýšit svou kreativitu a spojení s intuicí v rámci práce s deníkem.

A proč začít s deníkem teď? 

O deníku pravděpodobně neslyšíš poprvé. Tak proč začít právě teď nebo proč si pro další rok zvolit deník DOVOL SI ZÁŘIT? 

Protože pokud na cestě za svou energií, radostí a hravostí neuděláš něco jinak, pravděpodobně se bude tvůj život dál vyvíjet stejně jako dosud. 

Protože to, co ti fungovalo do nedávna už dál nefunguje. A to se stává. Potřebujeme v životě nové impulsy a inspirace. 

Protože chceš teď zaměřit pozornost na sebe – nejen pár dní, ale rovnou celý rok. Nastartovat novou etapu péče o sebe a návalu nové energie. 

Protože už ses rozhodla, že chceš pro sebe změnu. Chceš zářit, dělat to, co ti dává smysl, z čeho se raduješ, co tě sytí – a to co nejčastěji. Protože život plyne dál. 

Protože tápeš a nevíš co je to, co je pro tebe a tvůj život to podstatné a chceš se v tom (v sobě) umět zorientovat. 

Protože víš, že se věci dějí ve správný čas, a ne náhodou jsi narazila na tento deník. 

 

A kolik ten tvůj průvodce zářivým rokem bude stát? 

Nedatovaný deník DOVOL SI ZÁŘIT je za 790 Kč

Deníků jsem nechala vytisknout jen omezené množství 300ks. Ulovíš si kousek pro sebe?

Ještě tě může zajímat:

Kdy bude deník hotov?

Tvorba tištěného produktu je pro mě v lecčem jak proces zrození dítěte a to se – jak jistě víte – málokdy narodí tak, jak si my ostatní přejeme. Takže ačkoliv jsem se vše kolem deníku snažila dokončit na podzim, moje tvorba se lehce zasekla spolu s velkým předvánočním provozem v tiskárně. Nakonec jsem musela přistoupit ke změně tiskárny, ale nyní už je vše hotovo, grafička krásně zpracovala na grafické verzi, s tiskárnou jsme vyladili detaily a od června 2023 je deník na světě. Deník je nedatovaný. Takže můžete začít ideálně s jakýmkoliv začátkem měsíce. A pak vyplňujete celý rok od chvíle startu.

Jak deník vypadá?

Deník má měkkou vazbu, tyrkysový obal. Velikost A5. Uvnitř má 234 stránek (kancelářského premium papíru - bílé barvy, 100g/m²) na všechen zmíněný obsah – záměr na rok, zhodnocení předešlého roku, rozpis měsíců roku s možností si do nich psát to nejdůležitější na měsíc, obsah na týden, volné stránky na dopisování, malování atd.

Co když už deník/diář mám a pracuji s ním?

Pokud už nějaký deník máš a vyhovuje ti, můžeš pracovat i s deníkem Dovol si zářit. Věřím, že všímavost, kterou práce s deníkem podpoří, se bude hodit tak či tak. Informace, které díky deníku získáš, budou základním kamenem pro tvou kreativní práci s čímkoliv jiným. Můžeš si deník koupit a těšit se, až dopíšeš ten aktuální (tak to dělám já). Protože každá práce s deníkem přinese něco jiného.

Co když jsem nikdy deník nepsala? Nemám s tím zkušenosti.

Nevadí. Vše jsem v deníku detailně popsala, a pokud to pro tebe nebude srozumitelné, můžeš se podívat i na přidaná videa – pošlu ti na ně odkaz po zaplacení deníku. Doporučuji ti zakoupit k deníku i e-book Návod na Spokodeník, protože v něm najdeš mnohem víc tipů k tomu, jak pracovat třeba s intuitivní kresbou/psaním. Dohromady tyto dva produkty tvoří super kombo.

Co když nemám vůbec na nic čas?

Tak to je geniální startovací pozice. Psaní deníku zabere denně zhruba 2–5 minut. A díky takovému zápisu naopak čas získáš. Zjistíš totiž, kam tedy ten tvůj čas teda teče, že ho nemáš. Naučíš se s ním lépe a vědomě zacházet a neplýtvat jím na aktivity, které nemají smysl a nesytí tě.

Co když nejsem vůbec tvořivá a kreativní?

Pro psaní deníku nepotřebuješ umět krasopsaní, ani malování akvarelami. Určitě umíš psát. A to stačí. Nemusíš být nějaký profi pisálek. Stejně to funguje. Jde o to napsat každý den pár slov. Zpočátku to možná nebude snadné. Ale za pár týdnů/měsíců, ti to půjde jedna báseň. Když vydržíš s psaním, poroste tvá všímavost, kreativita, laskavost k sobě samotné. Vědomí toho, kdo jsi a kam kráčíš. A to za to stojí nejvíc.