9 - týdenní živý a výživný kurz s Martinou a Jakubem Chomátovými

Jarní restart - dech a mysl

Místo: Online, termín: 28.4. - 30.6.2022

každý čtvrtek 18:00 - 20:00

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Odolnost, odvaha a laskavost - zn. udržitelně

Chcete zažívat v životě větší rovnováhu a dokázat ustát nelehké životní situace? Začali jste s jakoukoliv formou sebeuvědomování (Wim Hof metoda, jóga, atd. a cítíte, že byste potřebovali ještě další techniky a způsoby jak zvládat stres, tužit zdraví, mít v životě více energie a radosti? 

co s tímto kurzem získáte?

 • Odolnost
  Díky tomu, že se hlouběji ponoříme do práce s myslí a dechem, se stanete odolnější vůči stresu a tedy i velikému množství srdečních a autoimunitních onemocnění, která se ve společnosti v těchto dobách hojně vyskytují. Pokud už se s některým z těchto onemocnění potýkáte, získáte další dovednosti k tomu, abyste jemně a laskavě kráčeli vstříc zdraví a pohodě.
 • Odvahu
  Dělat dobrovolně a úspěšně v životě změny, které mají pozitivní vliv na naše zdraví a pohodu je velký dar. Spolu s námi získáte odvahu postavit se do své síly, kráčet životem sebejistě. Vezmete si do svých rukou zodpovědnost za své zdraví, konání, rozhodování i myšlení. Zkončíte s obviňováním druhých za své vlastní neštěstí. Tím získáte ohromnou moc nad svým životem a větší jístotu kráčet v životě vlastním směrem.
 • Nástroje
  Každý týden si představíme další účinné nástroje pro práci s dechem a myslí, tak ať můžete pokračovat v praxi a máte více možností pro stresující či nové situace. Společně se nebudeme věnovat jen teorii (kterou mnozí z nás velmi dobře znají), ale hlavně vlastní praxi, díky které se skokově posunete vstříc svým záměrům a cílům.
 • energii
  Často životem kráčíme bez šťávy a jsme v zajetí vleku povinností a činností, které nám nedávají smysl. Společně začneme pracovat na naší energetické zásobárně, zvědomovat si, kde naše energie uniká a jak naopak přibývá. Zdá se, že je úroveň energie, s kterou aktuálně nakládáte jako neměnná, ale velmi záhy si začnete uvědomovat, že můžete životem kráčet s mnohem větším množstvím kapacity, než kterou jste dosud poznali.

To zní zajímavě, ale ještě potřebujete vědět víc?

Kurz je pro vás, pokud zažíváte občas nejistotu, jestli kráčíte správným směrem. Nevíte, jestli v tématu zdraví děláte dost a provádíte dechové praxe správně. Chtěli byste vnímat větší lehkost a laskavost při praxi sebeuvědomovacích technik, ale i v životě. 

Jednorázový zážitek kurzu byla super vzpruha a nakopnutí, ale návyky se postupě vytrácí.  Neumíte si najít na zdraví prospěšné návyky čas. Máte v životě mnohem víc povinností než radosti. 

Další často kladené otázky a odpovědi na ně najdeš na konci této stránky ⬇️⬇️⬇️ nebo na živém vysílání na IG (či záznamu na youtube). Zajímá Tě cokoliv jiného? Piš na podpora@whmchomat.cz

kurz jarní restart přináší hned několik úrovní podpory

(vnitřní - nástroje, vnější - podpora a sdílení)

 • Práce s dechem
  Už víte, že práce s dechem přináší do života obrovské benefity. Pomáhá regulovat stres, uvolňovat tělo od bolesti, lehčeji se rozhodovat a snižovat zdravotní komplikace. První zkušenosti už máte a chtěli byste jít hlouběji, znát více dechových technik zaměřených na různé situace?
 • Práce s myslí
  Mysl umí být skvělým nástrojem, ale často nám naopak způsobuje velké utrpení. Neumíme ji vypnout, vymanit se z kolotoče nepříjemných myšlenek a úzkostí. Často je to právě mysl, co nám v praxi jakékoliv metody háže klacky pod nohy. Jak začít naši mysl používat konstruktivním způsobem?
 • Vzájemné propojení
  Když děláme v životě jakoukoliv změnu, kterou si přejeme, potřebujeme pro to podporu. Čím větší je změna, kterou chceme v životě udělat, tím stabilnější musí být podpůrná základna. Proto jsme tu my, naše příběhy, otevřené sdílení. Ale i další podobně ladění účastníci, díky kterým téma a hlavně návyky mnohem snáz uchopíte a pevně ukotvíte v životě.
 • Živé vstupy
  Ano mohli jsme natočit kurz a v něm vám předat vše, co vnímáme, že je na našich kurzech často zmiňováno a probíráno. Pravděpodobně i tak by vám to přineslo do života obohacení. My ale vnímáme největší kouzlo v živých vstupech, kde budeme sdílet přímo vám na míru. Budeme tedy tento kurz a naše společné plynutí tvořit spolu. Budete dostávat odpovědi a podporu právě v těch oblastech, kde to bude nejvíc potřeba. Ne všeobecně pro všechny, ale pro vás osobně.

Čeho se díky kurzu jarní restart naopak zbavíte?

 • Pocitu nedostatku
  Nedostatku času, energie, kapacity, peněz. Tento rys se může projevovat i tak, že se cítíme nedostdobří v různých oblastech našeho života. To může mít za následek velkou výkonnost a snahu o uznání. Aktivity konané pro samotné uznání, bez pocitu smysluplnosti, nás stojí hodně energie a v důsledku brzdí životní hojnost a plynutí.
 • konstantní špatné nálady
  Život naplněný aktivitami, které nedávají smysl a nepřínáší radost, nám bere naději, víru, energii, pocit, že máme život ve svých rukou. Snáze tak s námi mohou cloumat informace z vnějšího prostředí a negativní emoce velmi snadno ovlivňují naši celkovou náladu a životní postoj. Už nebudete vstávat naštvaní, že vás opět čeká den plný povinností a nesmyslných aktivit.
 • touhy být lepší, výkonnější
  Často tato naše touha pramení z pocitu, že nejsme dobří tak jak jsme. Hledáme tak nové a nové cesty a způsoby jak se stát lepším, výkonnějším, spokojenějším, úspěšnějším člověkem. Po desetiletí se v naší kultuře trénuje a posiluje pocit nedostdobráctví jako užitečné kvality. Máme potřebu ostatním (i sobě) neustále dokazovat, že jsme lepší. Ve snaze "zabodovat" necítíme a nectíme své hranice a limity. Díky pravidelné práci s dechem a myslí přestanete hledat. Budete si víc a víc užívat to, kým jste.
 • Ztracenosti ve světě
  Díky tomu, že nasáváme informace zvenčí, často nevíme, kdo jsme, co máme dělat a kam máme kráčet. Cítíme se ztraceni. Společně se budeme více ladit na nás samotné, ustát si tlak informací a potřeb vnějšího světa. Cítit a ctít naše potřeby, naše touhy a směr, který dává smysl nám samotným. Uvědomíme si, že se točíme v kolotoči norem, představ a očekávání, a tak není dost prostoru pro svobodu a lehkost.

kdo vás kurzem provede? 

jakub chomát

Certifikovaný instruktor Wim Hof metody (úrovně II.)

Lektor antistresových technik, somatický kouč

Instruktor dechových cvičení

Jakub je otcem 3 dětí, pracoval 9 let v korporátu, 33 let trpěl zimomřivostí a ve své práci často postrádal smysl. V rámci svého pracovního vytížení prošel výcvikem somatického koučování a připravoval si půdu pro exit z korporátu, který se mu napodruhé povedl. Od roku 2019 je certifikovaným instruktorem Wim Hof metody. Provádí jednotlivce na cestě jejich osobní proměny směrem ke spokojenějšímu a vědomějšímu životu. Zaměřuje se též na firemní akce a obohacení zdraví a psychiky zaměstnanců, jako byl on sám. Aktuálně prochází dvouletým výcvikem Terapie zážitkem. 

martina chomátová

Lektorka mindfulness, meditace

Lektorka hatha jógy

Autorka knih: Vyhrála jsem depresi, Andromeda, elfka malá, Návod na spokodeník

Martina je bývalou závodnicí snowboardcrossu a lektorkou angličtiny. Po narození prvního dítěte se potýkala s poporodní depresí, která ji přivedla ke studiu hatha jógy. O tématu poporodních depresí a vyhoření v mateřství začala psát - na sociálních sítích, články, knihy. Od roku 2019 se věnuje studiu a praxi mindfulness. Má za sebou roční Akademii mindfulness, Mindfulness and meditation Teacher Training, Mindfulness Based Childbirth and Parenting výcvik.

Společně Martina s Jakubem točí PODCAST O TOM, kde se věnují tématům jako je: jednoduchost, laskavost, budování návyků. Zvou si zajímavé hosty a šíří témata, která jim v této oblasti přijdou důležitá. Za první rok má podcast přes 15 000 stažení a stovky nadšených posluchačů. 

Co říkají klienti o spolupráci s námi? 

Pro mě to byl čas, který se nedá ničím materiálně vyvážit a na který nikdy nezapomenu. Techniky, které jsme se učili vnímám jako nástroj, který dovedl skupinu podobně smýšlejících lidí ve stejný čas na stejné místo. Pro mě bylo podstatné vzájemné sdílení pocitů. Co bylo pro mě nejpodstatnější, byli lidé, kteří tam byli. Je to až neuvěřitelné, jaká jsme byli sourodá skupina lidí, kteří byli různého věku, pohlaví, vzdělání, společenského postavení, ... kteří tam byli sami za sebe, ale zároveň za všechny. Je divné, že se z tolika lidí nenašel nikdo, kdo by to narušoval. Chtěl bych vám všem za vše poděkovat, tento společný čas v mém srdci zanechal hodně hluboký otisk a vy jste všichni jeho nedílnou součástí. Nebýt vás, tak by to byl "jen" nějaký kurz, který je o dýchání a práci s myslí. Vy jste tomu dali přidanou hodnotu, která to posunula o mnoho úrovní.
František
Bylo to božííííí!!! Intenzivní zpomalení. Relax, ponoření se do sebe. Hromada zážitků a prožitků v laskavém vedení lektorů. Příjemné spolubytí s celou partou skvělých lidí. Vzájemné naslouchání, inspirace, laskavost. Prohloubení znalosti práce s dechem, tělem, myslí nejen ve stresových situacích. Odnesla jsem si toho hodně. Díky moc, že takové akce pořádáte a šíříte mezi lidi.
Zuzana
Akci jsem si užila s manželem a chtěla nevšedně oslavit naše první výročí svatby. Energie, která na akci panovala už od první chvíle byla pohlcujícící a nádherně potizitivní. A to díky všem účastníkům, ale také Martině a Jakubovi. Co se událo nejde slovy předat, je potřeba to zažít. Věřím, že jsme si každý odnesli zcela osobní a jedinečný prožitek. Moje velké téma bylo napojení na sebe a své tělo a to se mi naplnilo absolutně. Díky moc. Tohle může být začátkem nového spokojenějšího života. Tak si to dovolte a užijte.
Judita

kurz je pro vás pokud: 

 • - chcete přestat koketovat s tím, jak a zda-li udělat změnu směrem k udržitelnějšímu životnímu stylu, ale pustit se rovnou do akce,
 • - už jste absolvovali nějaký kurz otužování, či práce s myslí a dechem s námi, Jakubem a Martinou a chcete prohloubit své znalosti a praxi práce s myslí a dechem, 
 • - cítíte, že mají tyto formy sebeuvědomování velký potenciál, ale nemáte kolem sebe dostatečnou a trvalou podporu k ukotvení těchto návyků tak, jak byste si přáli, 
 • - veliké tempo a tlak na výkon vám nevyhovují, potřebujete volnější průběh, citlivější přístup, 
 • - zamilovali  jste se do otužování a chtěli byste využít teplejších měsíců k další úrovni sebeuvědomávání - prohloubit a navýšit pravidelnost práce s dechem a myslí. 

kurz není pro vás pokud:

 - chcete zázraky bez vlastní praxe, v krátké době, 

- na sebe tlačíte a chcete další zajímavý zážitek (pro ego, kamarády, sociální sítě),

- hledáte další hack k ještě většímu výkonu, 

- chcete vše zvládnout sami a nejlépe, nechcete s nikým nic sdílet a otevírat,

- se bojíte zkoušet nové věci, nebo to co už znáte novým způsobem, 

- máte rádi klasické online, dokonale strukturované a předtočené kurzy. 

bližší informace o kurzu (průběh, start, obsah)

9 online živých videí (společná praxe, sdílení co a jak se ne/daří, každý čtvrtek 18:00 - 20:00, případně záznam),

4 vedené audionahrávky pro samostatnou praxi, 

3 rozhovory s hosty na témata týkající se dechu a mysli, 

whatsapp skupina pro vzájemnou podporu a sdílení, 

Závěrečný očistný rituál potní chýše,

SLEVA na audioknihy, nástroje pro podoporu spánku, seberozvoje. 

❊ start 22.4., konec 26.7.2022

❊ kurz je pro 15 - 20 účastníků, 

❊ 3 měsíce podpory a pozornosti nejen od nás, ale i dalších nadšenců z této MYSL/DECH bandičky, 

❊ 45 minut osobní konzultace s Jakubem nebo Martinou, 

❊ osobní skupinové setkání cca měsíc po konci kurzu (Středočeský kraj). 

Odpovědi na často kladené otázky

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Za 9 týdnů vás dostaneme do vašeho nového NORMÁLU. 

Jaká bude vaše finanční investice? 

My a naše zdraví a spokojenost, je to nejlepší, do čeho můžeme investovat. Celá tato transformace, kterou díky našemu restartu zažijete, stejně tak jako naše pozornost, čas, energie, podpora, vedení praxí a tvoření podpůrného prostoru má hodnotu

200 000Kč. 

My jsme do toho, co vám předáváme investovali ještě mnohonásobně víc. Nejen ve formě financí, ale i vlastní energie a praxe.

Teď startujeme další kolo živého kurzu JARNÍ RESTART - Dech a mysl.

Investujte do sebe a ulovte si své místo a dopřejte si s námi tuto životní proměnu za

33 000Kč

Na start kurzu se můžete těšit za