Znáš tyto prožitky?

 • Nemám moc sil, ráno vstávám taková nevrlá, večer padám únavou.
 • Nemám moc sil, ráno vstávám taková nevrlá, večer padám únavou.
 • Tolik jsem toho udělala, ale nikdo to nevnímá, nikdo to nevidí a neocení.
 • Pořád potřebuju víc a víc, nakupuju neustále věci, kurzy, čtu knihy, nic se nemění, šťastná nejsem.
 • Na zastavení a odpočinek nemám čas, musím toho ještě hodně udělat, dodělat, dokázat.
 • Stále se kritizuju, jsem k sobě krutá, obličej mám posmutnělý/naštvaný.
 • Není mi do smíchu, jsem nejistá.
 • Ocenění zvenčí nepřichází, je to nekonečný kolotoč, už nevím, co s tím.

A spíš by sis přála zažívat...

 • Mít dostatek energie a ráno vstávat s dobrou náladou.
 • Večer usínat s pocitem vděčnosti a radosti.
 • Vnímat radost a zadostiučinění, nechtít po sobě tolik (chtít po sobě tak akorát).
 • Cítit vděk za to, co už v životě umíš, dokážeš, co už máš a co si můžeš užívat víc.
 • Častěji se umět zastavit a vystačit si s málem.
 • Nepotřebovat věci, vybavení, oblečení, jídlo a různé zážitky k pocitu štěstí.
 • Ocenit samu sebe, vnímat vše, co se Ti povedlo nyní, v minulosti, každý den.

Život plný nespokojenosti a chyb

Život plný nespokojenosti, nezdarů. Často jsi s něčím nespokojená. Máš pocit, že ti lidé kolem hází klacky pod nohy, škodí, dělají naschvály. Pracuješ na sobě, čteš knihy, studuješ kurzy, ale nic se nemění. A už ti dochází energie. Tak moc by sis přála změnu, vnímat víc radosti a štěstí. Ale nějak nevíš za jaký konec to uchopit a nedaří se ti. Jakoby to všichni kolem tebe dokázali, ale tobě štěstí uniká mezi prsty. Často se viníš a propadáš smutku. 

Z okolí ti chodí podobné hlášky:

"PODÍVEJ SE CO UŽ V ŽIVOTĚ MÁŠ. MĚLA BYS BÝT VDĚČNÁ. CO BY ZA TO JINÉ ŽENY DALY."

A ty si říkáš: "no jo, ale já prostě šťastná a vděčná nejsem, necítím se dobře." 

A co dál?

Může to tak zůstat dál. Mraky lidí tak žije. Nemají radost ze života. Nevidí poklady, které jim každý den přináší.

Jsou nespokojení, frustrovaní, vyčerpaní. 

Předávají podobné nastavení a přístup k životu svým dětem. Žijí svou nespokojenost v práci, odráží se to na jejich spánku, fyzickém stavu, zdraví, na vztazích. 

"Vždyť tak to měla i moje rodina, tak se to prostě dělá, tak proč to měnit." 

Ale doopravdy musí být náš život tak náročný? Doopravdy je jediná možnost jen přežívat a ukrajovat den za dnem? Copak nejsou jiné možnosti a není pro mě na světě taky trochu toho štěstíčka?

Ano je. A na této stránce sdílím skvělý způsob, kterým si na něj můžeme sáhnout.

A zažívat to mnohem mnohem častěji. 

Ale já takhle nechci žít dál...

Tomu naprosto rozumím. Taky jsem to tak nechtěla. Když se mi narodily děti, začala jsem vnímat větší a větší zodpovědnost za své chování, myšlení, způsob života. Protože mé chování, myšlení a způsob života okouká někdo, na kom mi velmi záleží.

Ale zodpovědnost za svůj život máme obrovskou - tak jako tak. To jak žijeme a přemýšlíme má vliv na vše. Na naše pocity, na naše zdraví, vztahy, finance, duchovní život atd. Chtěla jsem žít hezký život. Umět se radovat, vidět krásu v každém dni. 

A proto jsem začala dělat jednu věc jinak ...

Tou změnou byla: VDĚČNOST

Začala jsem si psát každý den minimálně 3 věci, za které jsem vděčná. To je už 9 let takový malý rituál, který mě provází každý večer před spaním. Díky tomuto krátkému rituálu jsem začala měnit způsob myšlení a vnímání reality kolem. 

Tím určitě začni. Ale jelikož jsi doteď - mnoho let - přemýšlela v negativním módu, bude to (upřímně) pomalá a dlouhotrvající změna. 

Aby se stala proměna rychleji a efektivněji, musíš udělat tentokrát něco jinak.

„Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky.“
Albert Einstein
Odcházím s velkou inspirací. Mnohem víc si zvědomuju vděčnost, hlavně v těle. Během dne se dokážu častěji zastavit a nechat rozproudit po těle ten příjemný pocit. I tu laskavost. Je to pár sekund zastavení, zpomalení. Dobíjí mi to baterky, dodává energii, je to příjemný pocit a dopřává mi to psychickou pohodu. Je to takový čas pro mě. Děkuji.
Kristi
Konečně jsem se naučila tu vděčnost pocítit. Přijde mi, že se mi s toho návyk stal, za tu dobu co spolu jedeme na vlně. A jsem až šokovaná jakou sílu to má - naladit se na vděčnost. Přijde mi, že mi v životě tenhle střípek chyběl. Uplně to krásně doplňuje ten stav, ve kterém jsem. Hodně dobře mi to zapadlo. Je to v tom pocitu. Neskutečně se mi změnil náhled na vše, co mám kolem sebe. Z toho jsem hodně překvapená. To jsem za tak krátkou dobu nečekala. Cítím novou vlnu vděčnosti směrem k mému muži. Vztah se mi vrací k našim počátkům. A jsem vděčná za ty drobnosti.
Petra

Snažíš se snažíš, makáš, dřeš, ale nic to nepřináší. Pokud jsi se v předešlých větách našla, pak v kurzu najdeš velké poklady, které mohou proměnit primárně to, jak nad sebou, svým životem a každou situací uvažuješ. Dnes, zítra, v budoucnosti.

Mám tu pro tebe skvělou zprávu:

právě otevírám kurz VLNA VDĚČNOSTI

Jde o živý virtuální inkubátor, kde se budeme společně zabývat vděčností. Chceš-li zažít nevratnou pozitivní změnu ve tvém nitru (srdci, mysli, duši), je to tu pro tebe. 

 

Kurz bude trvat měsíc a půl. 21 dní trvá než se nějaký nový návyk uchytí, ale ať jsme si naprosto jisté, že to nebude jen nějaká vlna, která zas rychle přejde (protože to už dobře znáš), pověnujeme se tématu celý měsíc. Pořádně.

ANO! Měsíc a půl vděčnosti. 

KURZ BUDE PROBÍHAT ONLINE A OBSAHUJE:

- 4 top nabušených info videí (časově minimalistických), kde si povíme vše o tom, jak praxe a pocit vděčnosti funguje nejlépe, aby tyto chvíle maximálně navýšily tvůj pocit životní lehkosti, spokojenosti, štěstí, 

- 7 vedených energizujících audio nahrávek plných vděčnosti (cca 10minut), které se hodí k poslechu třeba před spánkem, ať usínáš na vlnách blaha a vděčnosti. Tedy o poslech na daných cca 21-30 večerů máš postaráno,

- 4 živá setkání se všemi ženami v kurzu a se mnou, kde budeme sdílet naše výsledky, pokroky, nezdary, vděčnosti (kurz má omezenou kapacitu - pouze 10 míst, je důležité v našem společném prostoru cítit důvěru a bezpečí, proto takový komorní počet účastnic), 

- kreativní a inspirativní materiály k obklopení se tématem vděčnosti, 

- whatsapp skupinu, kde budeme sdílet naši vděčnost pravidelně v mezičase našich živých setkání, pouze pro účastníce kurzu, 

BONUS:

- dlouhodobá podpora a inspirace je důležitá, abys po ukončení kurzu vše nepověsila na hřebíček. Postarám se o to, abys měla i dál impulsy vděčnosti a na svou praxi nezapomínala. 

 

Jsem vděčná za vděčnost. To propojení s tělem je transformační zážitek. I když jsem to dělala mechanicky, tak tam byl vždy záblesk toho pocitu. A nebo jsem to k sobě nechala přijít. To Tvoje lidství a jak Tě napadá co nás může napadat a s čím se můžeme potýkat mi dalo hodně.
Marta

Mikulášský dárek

Při objednávce 5.12.2023 získáš DÁREK NAVÍC. Taky ráda dostáváš dárky a něco navíc? 

Unikátní video přímo na téma: Vděčnost a moje tělo.

Jak se ladit na tělo? Jak za něj cítit vděčnost? Jak vděčnost za tělo ukotvit v každém dnu a každém pohybu? Proč je vděčnost za tělo tak důležitá pro naše zdraví? Co se děje, když vděčnost za tělo neumíme pociťovat a neprožíváme? Jaké rituály, návyky, praxe podpoří tvůj projev vděčnosti za tělo? Máš se na co těšit.

Samotný dárek si cením na 560kč.

A ty jej získáš zdarma. A to jsem pro zjištění, o která se s tebou podělím, dělala mnoho let praxi vděčnosti, jógy, mindfulness a vystudovala několik škol (mindfulness, jóga, meditace, práce s dechem, zvukové lázně). 

Vedení Martiny je skvělý a hodně lidský. Její vhledy a příběhy téma dávají hodně dohromady. Takže se mi to v průběhu dní pěkně skládá a připomíná. Ve chvilkách, kdy na sebe tlačím způsobem: "za co mám být teď sakra vděčná?" "No třeba za to, že se můžu nadechnout." A není to žádnej únik někam. Chci pokračovat i na vlně vděčnosti Martině. Za to jak je ten kurz nádherně vystavěnej. Teoretický kurz, nahrávky vděčnosti, živá setkání, možnost kdykoliv sdílet. A nejvíc je to lidské sdílení, jak si na nic nehraje, to je hodně inspirativní. Velký dík a velký posun.
Petra
Propojení vděčnosti s tělem, prožitek v těle, to je obrovskej transformační zážitek. Dělala jsem praxe vděčnosti ráno i večer a cítila jsem, jaký to má grády. I když to někdy bylo mechanicky, tak vždy tam byl aspoň záblesk toho pocitu vděčnosti. Nebo jsem to k sobě nechala přijít/byla jsem tomu otevřená. Je to velká věc, která ve mně dosedává. To lidství a to jak Martina chápe, jaký myšlenky nás můžou napadat a s čím se potýkáme, to je velký. Jak nás drží za ruku ať z tý skály novýho prostoru nehupsnem. Vlna vděčnosti je velká věc a jsem za to moc vděčná.
Marta

Co můžeš od absolvování kurzu čekat?

 • Naučíš se vnímat poklady ve svém životě a žít v souladu s tím, co je.
 • Budeš umět převrátit jakoukoliv okolnost a nepříjemnou situaci ve svůj prospěch.
 • Budeš mít víc energie, radosti, štěstí.
 • Získáš nástroj, který Ti pomůže se strachy a panikou.
 • Pozitivnější myšlení už pro Tebe nebude jako pouhá teorie, ale častěji se bude "dít samo."
 • Budeš velkou inspirací druhým už jen tím, že dokážeš prožít pocit vděčnosti.
 • Budeš vnímat mnohem víc pokladů kolem sebe ve zdánlivých obyčejnostech.
 • Bude se Ti dařit v mnoha životních oblastech a budeš si toho i mnohem víc všímat.

Jakým tématům se budeme v kurzu věnovat?

1. teoretické video: úvod a jak využít tento kurz, aby nezkončil v šuplíku jako další kurzy. Jak ukotvit návyk. Tipy a triky plné vděčnosti vhodné pro okamžitý začátek a start praxe. 

2. teoretické video: proč a jak funguje naše praxe vděčnosti, vědecké souvislosti a studie, poznání o mozku a mysli. Zkrátka souvislosti, které potřebuje znát tvá mysl a ty k zapojení svého vnitřního pozorovatele.

3. teoretické video: jak začít těžit z vděčnosti maximum aneb začíná velká vlna vděčnosti (držte si klobouky, to bude fičák), ze které vytěžíte vy i vaše okolí. Jak inspirovat a zapojit naše blízké.

4. teoretické video: jaké důležité ingredience k praktikování vděčnosti přidat, aby to celé bylo dlouhodobě udržitelné. Čeho se nezaleknout. Nač si dát pozor. Na co se zaměřit. A jak svou praxi podpořit. 

Kdo tě bude kurzem provázet?

 • Martina Chomátová
 • jsem lektorkou těhotenské a hatha jógy,
 • Mindfulness Based Childbirth and Parenting.
 • Absolventkou Mindfulness and Meditation Teacher training,
 • kurzu práce s myslí s emoční koučkou Terezkou Rothovou.
 • Za sebou mám vlastní praxi 23 let s deníkem a 10 let s vděčností.

Jednoduchost

Jde mi o to, abys získala jednoduchý nástroj, který už Ti nikdo nikdy nevezme a díky kterému budeš moct začít kouzlit ve svém životě až Ti budou oči přecházet. 

Velkou posilou v tomto společném plynutí na vlně vděčnosti budou další ženy, se kterými vytvoříme podpůrný tým. Vzájemná ženská podpora je něco, co nelze ničím nahradit a proto je pro mě důležité zmínit i tento benefit kurzu. Nebudeme v anonymitě. Budeme sdílet, podporovat se, inspirovat. Je to krása. A velká síla. Už se moc těším. 

KONEČNĚ NA TU PROMĚNU NEBUDEŠ SAMA

Nečekala jsem, jak moc vděčná můžu být za maličkosti. Když se řekne vděčnost, nebo klid, meditace, vyrovnanost, tak mě naskočí, že to je něco velkýho. A přitom to je celý o těch mikrověcech, ale člověk si toho najednou hodně váží. Vlnu vděčnosti jsem dnes zažila při poslední praxi. A za to vám velký dík. Vůbec se nebojim, že tenhle návyk opustim. Stávalo se mi, že jsem díky nemoci přestala s nějakými návyky. Bylo jich hodně a já jsem už pak nenaskočila. A málokterý kurz mě vtáhnul, abych to dělala celou dobu. Ale tady se to stalo. Když pohlídnu na popis toho kurzu a vidím: maily, nahrávky, tak si říkám "hmm, co jako?" Ale ta přidaná hodnota je, že to je maximálně na míru. A když má video 15 minut, tak vím, že od Martiny se dozvím to nejdůležitější, co by někdo jinej říkal třeba hodinu. Kurz je efektivní, lidský. Martina si na nic nehraje. Sdílí příběhy, za které se jiní stydí. Ale ona se nebojí. A tím otvírá nové pole, kde se nikdo necítí blbě za to co sdílí. Kdykoliv odpovídá na jakékoliv otázky, i když už jsem měla pocit, že to jsou totální blbosti. Kdykoliv někdo něco sdílel, něco nás napadlo, Martina tam byla a podpořila nás, přispěla svým jedinečným vhledem. Ukazuje mi to, jak málo stačí k tomu, být pozitivní člověk. I když se dějou náročný věci, pořád tam hledám vděčnost.
Lucie

Možná máš ještě nějaké další otázky

 • Jak budou živá setkání probíhat?
  Setkáme se vždy ve stejný čas (který bude vyhovovat ideálně všem) přes aplikaci Zoom, dopřejeme si společnou praxi zpřítomnění a budeme sdílet vše, co je pro téma vděčnosti a kurzu podstatné. Malá skupina nám dovolí věnovat se tomu, co je pro vás právě aktuální.
 • Kolik času mi kurz zabere?
  Teoretické video bude trvat cca 10 minut (1x týdně), audio relaxační nahrávky s tématem vděčnosti zaberou 10 minut každý večer před spaním, živé setkání bude trvat 1-2 hod, aby měl každý prostor se vyjádřit, zeptat, sdílet.
 • Bude obsah kurzu dostupný i po zkončení kurzu?
  Ano samozřejmě, teorii, praxe, záznamy videí budete mít dostupné tak dlouho, jak je budete potřebovat.
 • Nemám zkušenost se zoom aplikací, nevadí to?
  Vůbec to nevadí. Každý týden Ti přijde odkaz kam se přihlásit, předem Ti dám instrukce co je potřeba pro spojení udělat.
 • Jsem hodně stydlivá, nevím jestli zvládnu živá vysílání..
  Nevadí. Nemusíš se ničeho bát. Už jsem v kurzech měla podobné ženy a nikdy neměly se sdílením a aktivitou v kurzu problém. Uvidíš, že budeš mile překvapená.
 • Co když se nebudu moct dostavit na nějaké živé setkání na zoomu?
  Budu vše nahrávat čistě pro naši potřebu. Kdokoliv se bude chtít k záznamu vrátit, může tak učinit kdykoliv poté. Záznam nebude nikde šířen.

Kdy bude kurz začínat?

Začneme společně ve čtvrtek 7.12.2023

Toto je termín, kdy všem účastnicím dorazí první teoretické video a první audio nahrávka s relaxací.

Online společná setkání se budou konat ideálně v čase, kdy se to bude všem zúčastněným hodit. 2x do konce roku 2023, 2x po začátku roku 2024. Tedy celkově se naše Vlna vděčnosti uděje v tomto hlubokém duchovním období Vánoc a přelom roku, čímž posílíme naši vnitřní práci. 

Kolik bude kurz stát? 

Měsíc společného plynutí, 4 audio nahrávky, 4 živá setkání na zoomu, nonstop whatsuppovou podporu a další obsah kurzu, ale hlavně celkovou proměnu, která se díky Tvé přítomnosti v kurzu Vlna vděčnosti uděje, si cením na:

19.000,- nebo 790 euro

ale ty zaplatíš jen: 8900Kč nebo 370euro 💛

Chceš pro sebe místo v kurzu...

Pokud máš ještě další otázky, ráda ti na ně odpovím. Napiš mi na inspirace@martinachomatova.cz nebo si rovnou rezervuj své místo. 

Těším se na tebe.

Martina