Přelaď se z vibrací a myšlenek nespokojenosti na: 

Sílu vděčnosti

Cítíš se jak pod dekou myšlenek plných nespokojenosti?

 • Jsi často naštvaná/ý a svou blbou náladu si s sebou nosíš celý den?
 • Ráno se probudíš a začíná série průšvihů a nezdarů, která pokračuje až do večera?
 • Nevidíš v životě moc věcí, za které bys mohl/a být vděčný/á, ale chtěl/a bys?
 • Nemáš rád/a své tělo?
 • Nesnášíš některé své projevy a vlastnosti?
 • Jsi hodně kritický/á vůči okolí a svým blízkým?

Povím ti můj příběh:

To dole na fotce jsem já. Celý život jsem chodila a soustředila se na negativa. Když jsem přijela z výletu ze zahraničí, vyprávěla jsem, co špatného se mi stalo a co mě na tamních lidech štvalo. 

Když se mi narodilo první dítě, prožívala jsem období temna. Poporodní deprese. Nesnášela jsem sebe, i svět kolem, protože všichni vypadali úplně v pohodě. 

Měla jsem pocit, že já jediná jsem rozbitá a už taková celý život budu. "Asi to bude takové temné navždy." Smiřovala jsem se s tímto nemilým faktem. 

Pak mi ale do života přistála jedna důležitá inspirace a zaujala mě. Chci to sdílet i s tebou. Pokračuj ve čtení.

Dá se s tím něco dělat?

Ukážu ti, jak tato nastavení můžeš přeladit.

Jak funguje tvoje mysl, myšlenky a že to jde změnit.

Jak tu změnu můžeš udělat i ty (i když si v tom moc nevěříš).

S tím, jak funguje tvá mysl se budíš do každého dne a máš pocit, že tvé nastavení nelze změnit. Že už ty mraky v sobě budeš nosit napořád.

Že jsi rozbitý/á a prostě to tak máš. Tečka. 

 

Jak jsem to prožívání změnila

Začala jsem s praxí vděčnosti. Zní to hodně složitě. 

Co to tedy je? Je to mindfulness technika (v češtině "všímavost"), díky které se ladíš i na to, co už v životě máš. Učíš se vidět v životě kytičky (ne jen hovínka💩). Ale nelakuješ svět na růžovo - o to fakt nejde.

Tvá mysl funguje jako sval.

A ty (stejně jako já) dokážeš tento sval posilovat a pracovat s ním. Jen nevíš jak. A pravděpodobně často zažíváš vlnu negativních myšlenek. To je pro lidi západní společnosti hodně běžná věc. Tak se za to nemusíš cítit trapně nebo se hanit. 

Protože tím zase jen snižuješ vlastní kapacitu, možnosti, náladu.

Toto nastavení jsem u sebe a svých klientů pozorovala velmi často. Z vlastní 11ti leté praxe jsem sepsala to nejdůležitější, abych i tvé srdce a mysl otevřela těmto změnám.

A jak to teda bylo dál? 

Od prvních týdnů s praxí vděčnosti jsem začala vnímat změny.

Byly to drobné okamžiky. Ale já si jich všimla. Takových magických chvil se do mého života začalo pomalu vkrádat mnohem víc. Samozřejmě v mém životě tyto poklady byly i dříve. 

ALE JÁ TO NEVIDĚLA.

Postupem času toto moje nastavení vůči sobě a světu kolem sílilo. Dokázala jsem víc ocenit sebe a ctít svoje dary a talenty. Dokázala jsem častěji ocenit druhé a od srdce jim poděkovat. Uměla jsem v proudu života cítit to kouzlo a necítila už se tolik poraženecky.

Ty náročné chvíle z mého života nevymizely. Ale přibývalo těch krásných, díky kterým jsem měla a mám větší a větší kapacitu zvládat to nemilé.

POZOR! Vypadá to jako nějaká magie, ale je to úplně obyčejné zaměření pozornosti. No fakt. O tento jednoduchý princip se s tebou chci teď podělit.

Získej zdarma ebook plný souvislostí, inspirace, motivace, informací a začni v každém dni zažívat jiskru VDĚČNOSTI.

Co v tomto ebooku najdeš?

Ebook je plný inspirace, vědeckých informací, tipů a oblastí, kde můžeš začít vnímat vděčnost v životě (každý den, hned od první chvíle po přečtení). Možná tě už teď pár věcí napadá, ale garantuju ti, že ti pomůžu mnohonásobně roztáhnout možnosti tvé pozornosti.

Jako bonus získáš: 

 • PDF pracovní listy, kam si můžeš začít okamžitě psát vděčnost a rekapitulaci každého dne a měsíce. Pravidelná praxe je tou nejdůležitější ingrediencí.
 • Vedenou audionahrávku, díky které se ponoříš každý večer (či ráno) do hlubokých vibrací vděčnosti. Budeš se budit a usínat sladce naladěn/a.
 • Video, kde sdílím jaká úskalí tě můžou potkat (a odradit) v začátcích s praxí vděčnosti. Ať se nenecháš snadno lapit a vytrváš.

Co ti to přinese do života?

 • Změní se tvé myšlení a mnohem častěji se budeš samovolně kochat (ne se do vděčnosti tlačit).
 • Budeš mnohem častěji vidět a vnímat, co se ti v životě podařilo a daří.
 • Zvedne se tvá kapacita, protože tě nebudou tolik trýznit a srážet negativní a ponuré myšlenky.
 • Rozšíříš si povědomí o tom, co kolem sebe máš a co krásného se dá obdivovat, objevovat.
 • Vneseš si do života podporující a zdravý návyk, který se stane kotvou a zdrojem energie, podpory.
 • Zlepší se kvalita tvých vztahů s nejbližšími, protože budeš vyzařovat milejší energii.
 • Druhým bude kolem tebe hezky, protože z tebe ucítí, že máš rád/a sebe, život, je.

Co sdílejí klienti před tebou?

Nečekala jsem, jak moc vděčná můžu být za maličkosti. Když se řekne vděčnost, nebo klid, meditace, vyrovnanost, tak mě naskočí, že to je něco velkýho. A přitom to je celý o těch mikrověcech, ale člověk si toho najednou hodně váží.
Luci
Propojení vděčnosti s tělem, prožitek v těle, to je obrovskej transformační zážitek. Dělala jsem praxe vděčnosti ráno i večer a cítila jsem, jaký to má grády.
Marta

AUTORKA

Martina Chomátová

Lektorka mindfulness (všímavosti). Absolventka 2 letého výcviku Mindfulness Based Childbirth and Parenting, Mindfulness and Meditation Teacher Training. 11 let praxe vděčnosti. 8 let lektorské praxe.

Reference

Odcházím s velkou inspirací. Mnohem víc si zvědomuju vděčnost, hlavně v těle. Během dne se dokážu častěji zastavit a nechat rozproudit po těle ten příjemný pocit. I tu laskavost. Je to pár sekund zastavení, zpomalení.
Kristi
Neskutečně se mi změnil náhled na vše, co mám kolem sebe. Z toho jsem hodně překvapená. To jsem za tak krátkou dobu nečekala.
Petra