Na co se můžete těšit?

Na 4 hodiny se vzdálíme z uspěchaného světa do přírody. Budeme putovat v tichosti, ve spojení se sebou. Tak, abychom mohly zažít příjemný klid a pohodu. Aby se naše mysl mohla zpomalit. Abychom se mohly naladit na to, co je v našem životě teď to podstatné

Mnohdy hledáme odpovědi na naše otázky tam venku.

Na internetu, u rodiny či přátel, u odborníků. A ty odpovědi často nejsou to pravé ořechové. Protože málokdy jsou v souladu s námi, s tím, kde se aktuálně nacházíme a co teď potřebujeme. 

Abychom mohly naslouchat odpovědím z našeho nitra a naší vlastní moudrosti, potřebujeme se ztišit. Ztišit se nejen verbálně, ale i na úrovni mysli. 

Na těchto toulkách se můžete těšit na:

 • Vedené praxe mindfulness
  Naše mysl je jako rozjetá lokomotiva. I když se snažíme odpočívat a zklidnit se, na úrovni mysli se nám to často nedaří. Hlavou se nám honí obrovské množství myšlenek a nejdou zastavit. Nebudeme se učit jak mysl vyprázdnit. Ale jak s ní pracovat, ať prožíváme plně přítomný okamžik.
 • Podpora plynutí přírody
  Jelikož nebudeme zavření v žádné budově, ale budeme se ladit na přítomnost a plynutí od těch nejlepších profíků (přírody a třeba i zvířat), půjde nám samotné naladění se na klid a pohodu mnohem snáz. Okolí a krásná místa naši mindfulness praxi ještě víc podpoří.
 • Podobně laděná skupina
  Už se vám určitě někdy stalo, že jste ve skupině při jakékoliv praxi zažily mnohem hlubší/zajímavější/silnější prožitky, než když praxi provádíte o samotě. To je další rozměr našeho setkání a putování.
 • Bezpečný prostor
  Bezpečí a možnost cítit se uvolněně je pro mě na akcích (ať už online či živě) velmi důležité téma. Mindfulness praxe nejsou o překonávání sebe sama, ani o soupeření. Budeme se ladit na přijetí, uvolnění, nehodnocení, laskavost.

Co vám akce přinese? 

 • Zpomalení
  Žijeme ve zrychlené době, často ve stresu, pod tlakem, výkonnostně nastaveni. Mnohdy už zdravotně cítíme, že něco není v pořádku a chtěli bychom zvolnit, ale nevíme jak. Tak tady společně takové zpomalení zažijeme.
 • Zklidnění mysli
  Techniky a triky jak pracovat s naší myslí ať je nám dobrým pomocníkem tehdy, kdy je potřeba a neháže do života vidle/negeneruje v nás ještě větší nepohodu.
 • Otevřený důvěrný prostor
  Mnohdy nemáme moc prostoru kde se cítit v pořádku, bezpečně. Ať už pro samotné bytí a nebo pro jakékoliv sdílení toho, co se v nás otevírá, co se v nás děje. Tím, že společně takový prostor vytvoříme, zasejeme semínko důvěry, že je toto možné zažívat i mimo naše společné setkání.
 • Techniky
  Budeme si ukazovat techniky a praxe mindfulness - práce s myslí, dechem, tělem, tak aby jsme byli schopni nabrané dovednosti používat kdykoliv a kdekoliv jinde.
 • Síla ticha
  Odnesete si silný zážitek spojení sama se sebou a tichem, což je opět něco, čemu se nám běžně v životě nedostává a ani nevíme, že to potřebujeme více. Společně zažijeme jak vyživující a hojivé je bytí v tichosti, se sebou a svými myšlenkami a v přítomnosti. Nemusíme už více před sebou utíkat, ale naopak objevit moudrost ve spojení se svým nitrem.

Kdo vás akcí provede?

Martina Chomátová

⚛︎ Autorka knihy Andromeda, elfka malá. 

Kniha spojuje inspiraci k toulkám přírodou, příběhy magických bytostí a techniky mindfulness. 

⚛︎ Lektorka hatha jógy a mindfulness

Hatha Jóga Om Yoga studio, Roční akademie Mindfulness, Mindfulness and meditation Teacher Training, MBCP,

⚛︎ Autorka aktivit pro malé i dospělé děti

PraHra, Magická Praha, Andromediny toulky, Mateřská na cestách.

 

Důležité informace

Termín: 16.6.2022 8:30 - 12:30 

Místo: Řevnice 

Cena: 1200kč 

Doporučeno s sebou: oblečení dle daného počasí, kvalitní boty do přírody (pokud je budete chtít využít), pláštěnku/větrovku proti dešti, deku či podložku na sezení, dostatek pití, jídlo na společnou závěrečnou obědovou hostinu, notýsek/papír a tužku pro případné zapsání čehokoliv. 

Za jak dlouho se potkáme?

Často kladené otázky

Nemám žádné zkušenosti s mindfulness/všímavostí, je to překážkou?

Ne není. Vše si budeme na místě říkat, praxemi vás nejprve provedu a řekneme si, co je třeba dělat, čemu se v tu danou chvíli věnovat. Nebude to nic složitého. Není se čeho bát. Naopak to, co se naučíte společně budete moct kdykoliv použít v jakékoliv situaci.

Jakým terénem se budeme pohybovat?

Půjdeme do kopců v Brdských lesích. Nebude to nijak složitý výšlap, tempo si budeme určovat společně. Budeme dělat zastávky a průběžně odpočívat. Čekají nás nádherná místa a výhledy.

Můžu s sebou vzít děti?

Ačkoliv původním impulsem pro tyto toulky byly mé aktivity Mateřská na cestách, PraHra a Magická Praha, kde byly děti součástí, na tuto aktivitu s sebou děti brát nebudeme. Jde nám o to, ať si užijeme klid a ticho bez dětí a načerpáme na chvíle s nimi (nic proti nim).