Žiješ život jak z rychlíku?

Nestačíš se zastavit a cítíš se často vyčerpaná? 

Je tvoje realita převážně o plnění povinností?

Odpočinek, klid a pohoda, to vše se odehrává pouze ve tvých představách?

Nevíš jak to udělat, aby ses mohla zaměřit i na to, co doopravdy chceš?

Starosti, podráždění a žádná radost

 • Máš často pocit, že jsi vstala levou nohou.
 • Tvé dny jsou plné stresu a křiku, pocitu vyčerpání a stavů zoufalství.
 • Čas trávený s tvými nebližšími pro tebe není radostí, protože za jejich přítomností často vidíš další starosti.
 • Jsi podrážděná a už si ani nepamatuješ, kdy naposledy jsi dělala něco, co tě doopravdy baví.
 • A když o tom, tak přemýšlíš, už vlastně ani nevíš, CO tě doopravdy baví.

Jsi pohlcená povinnostmi a starostmi.

Máš pocit, že se ti vytrácí smysl života a nejsi schopná užívat si drobné radosti a okamžiky štěstí.

Nedostatek času na sebe vede k pocitu vyhoření, stresu a úzkosti.

Cítíš se odtržená od svého života a od ostatních lidí kolem sebe.

Tvá realita je NEKONEČNÝ A OTRAVNÝ TO-DO LIST, který nezvládáš odškrtávat.

S partnerem se delší dobu míjíš názorově i v čase. 

Děti tě doma často dráždí, váš společný čas je plný konfliktů a vyhrocených emocí.

V práci je toho hodně a ty nevíš jak si nastavit hranice a říct: "DOST".

A pak je tu domácnost. A to už je úplně bez komentáře. 

Vyzkoušela jsi už všechno, ale...

Jsou ti tyto myšlenky povědomé?

Pokud ano, uklidním tě. Nejsi v tom sama. A mám i další dobrou zprávu. Můžeš s tím něco udělat a pomoci tak vlastně nejen sobě. Začti se dál. 

Jestli máš pocit, že jsi vyzkoušela už všechno

a stejně nic z toho nefungovalo, chybí ti čas nebo energie něco změnit nebo se ti prostě jen nechce zasahovat do nastavení tvého života a vlastní mysli, nech to tak. Znám tyhle stavy a chvíle.

 

NEJJEDNODUŠŠÍ BY BYLO - TO PROSTĚ VZDÁT.

Co se za tím přetížením skrývá?

Dnešní společnost, zejména ta západní, žije třeskutým tempem. Učili nás, že když budeme dělat vše jak se má, tak to někam dotáhneme. Mnoho z nás už to někam dotáhlo. Titul, skvělá práce, rodina, děti. A ano, úspěchů jsme xy zažili. Ale spokojenost tam není. Místo toho zažíváme spíš přetížení. Jakoby náš život nedával smysl.

Naplnili jsme mnohá očekávání, ale kde se vytratila radost? A co vášeň? A hravost? 

Jakoby se dospělácký život smrsknul jen na povinnosti. A ty nikdy nekončí.

Jakmile něco doděláš, už máš v řadě další a další činnosti/aktivity, které prostě musíš udělat. Ať už je to doma, v práci, nebo celkově pro okolí, blízké.

Naučil/a ses plnit očekávání společnosti, rodičů, šéfa, manželky, dětí. 

A málokdy se zaměříš na tvé HRANICE, POTŘEBY, TOUHY A PŘÁNÍ.

A protože tak jedeš možná dlouhodobě, jiskra vyhasíná. A tvé tělo chřadne, bolí, je častěji nemocné, unavené, vyčerpané. Tvá nálada je ponurá, nic tě nebaví (ani to, co nás bavilo dřív). Jedeš jako stroj. Jako robot.

Bezmyšlenkovitě vykonáváš vše, co máš pocit, že je třeba.

A dalo by se říct, že je v tom úleva. Ale není to tak. Myšlenek ti jede hlavou fůra. Nejdou vypnout. Kdykoliv si chceš odfrknout, jakoby je někdo houfně namnožil.

A ty nevíš co s tím. Není úniku. 

Co já o tom asi vím?

Já sama jsem dříve kromě studia vysoké školy navíc hodně cestovala, pracovala a k tomu všemu ještě závodně jezdila na snowboardu. Byla jsem pak často ve stresu a přetížená, což vyústilo v časté záněty močového měchýře a v zimě nemoci. 

Navíc ten pocit, že se mi nic pořádně nedaří.

Stejné akční nastavení jsem si přenesla i do role matky. Všechno zvládnout, být nejlepší, být všude a pro všechny. Po prvním porodu jsem zažívala poporodní deprese a nedokázala jsem ustát tíhu všech očekávání. Po třetím porodu jsem musela zpomalit a přehodnotit svůj dosavadní život. 

Byla jsem protivná, UNAVENÁ, nic mě nebavilo

a chtěla jsem být sama, ne obklopena ostatními členy rodiny. Nejkrásnější čas pro mě začínal, když celá rodina ulehla ke spánku. Ale tak nešlo fungovat do nekonečna.

Dobře, ale co s tím? Jaké změny mi pomohly a o co chci podělit?

Proč tě tím mám inspirovat zrovna já?

Jmenuji se Martina

Jsem lektorka Hatha jógy, těhotenské a dětské jógy.

Prošla jsem si školením: 

 • Roční akademie Mindfulness,
 • Mindfulness and meditation Teacher Training,
 • Mindfulness Based Childbirth and Parenting školení pro učitele (Mindfulness program Nancy Bardacke, studentky Jona Kabat-Zinna), 
 • Breathwork Teacher Training. 

Jak to celé změnit a navýšit spokojenost?

Pokud máš zájem obrátit věci ve svůj prospěch, začít žít způsobem a tempem, které tě neničí, umět číst ve svých emocích, prokouknout, co se ti stavy zoufalosti a vyčerpání snaží sdělit,

NEZNAMENÁ TO DALŠÍ DŘINU, POT A SLZY.

Neboj se. Půjdeme na to jinak.

Když jsem objevila jednoduché a účinné techniky a praxe všímavosti, začala jsem konečně žít smysluplnější, udržitelnější a pomalejší život. Vytvořila jsem pro tebe cestu, která tě inspiruje, podpoří, nezahltí. 

NE MRAKY NOVÝCH AKTIVIT A DALŠÍ POVINNOSTI. NAOPAK. 

Představuji ti Kurz plný všímavosti a laskavosti

Díky tomuto kurzu:

 • se naučíš dělat jen to, co je v danou chvíli třeba,
 • se začneš soustředit jen na to, co je opravdu důležité.
 • budeš řešit náročné situace ve větším klidu a daleko efektivněji.
 • budeš umět najít čas sama na sebe a ctít jej jako prioritu.
 • se dokážeš zastavit a rozhodnout podle toho, co je aktuálně možné a potřebné.

Naučíš se být sama k sobě laskavější a přijmout se takovou, jaká doopravdu jsi.

To samotné bude velkým přínosem i pro tvé nejbližší. Protože jen člověk, který dokáže být laskavý a přijímající sám k sobě, umí být doopravdy laskavý a přijímající k ostatním.

Díky vědomému pozorování se naučíš pracovat s negativními emocemi, jakými jsou například strach, vztek, smutek nebo zoufalství. Naučíš se je lépe a zdravěji zvládat. 

Umění zvládat a ustát tyto emoce zvýší tvou důvěru v sebe sama a pomůže navýšit sebeúctu.

  Díky energii, o kterou tě dříve připravoval stres, budeš snáze realizovat to, co je pro tebe opravdu důležité.

V důsledku toho budeš spokojenější, energičtější a stabilnější. 

Trvalá změna, kterou zvládne každý

Začala jsem do svého života přidávat každý den pár minut ticha a klidu. Meditace a práce s dechem mi nešla. Bylo těžké udržet pozornost a strašně jsem se nudila.

Potřebovala jsem jasné a snadno proveditelné instrukce, kotvy, které upoutaly mou pozornost.

Během několika týdnů jsem začala sledovat velké změny. Zvládala jsem se zastavit i v náročnějších situacích a rozhodovat se o své reakci. Uměla jsem najednou snáz popsat své pocity, potřeby a hranice.

Mindfulness techniky si mě získaly a stala jsem se lektorkou mindfulness a meditací.

Když už teď je toho moc, proč jít do toho?

 • Flexibilita a dostupnost
  Tento online kurz mindfulness ti nabídne flexibilitu, kterou potřebuješ. Nemusíš hledat další hodinu v denním rozvrhu, protože tento kurz si můžeš absolvovat kdykoliv a kdekoliv, kdy ti to vyhovuje nejvíc. Žádné další zbytečné stresy!
 • Praktické a snadno proveditelné techniky
  Tento kurz ti poskytne jednoduché a praktické techniky, které můžeš ihned aplikovat ve svém každodenním životě. Nejsou to žádné komplikované metody, ale jednoduché nástroje, které ti pomůžou najít klid a pohodu rychle a efektivně.
 • Podpora na cestě
  Kurz ti také poskytne možnost napojit se na častá témata a výzvy, kterými ženy procházejí. Cítit se "normálně", protože prožívám něco podobného jako ostatní a nebýt v tom sama může být obrovská motivace.
 • Investice do sebe
  Přestože se na první pohled může zdát, že nemáš čas na nějaký kurzík mindfulness, je to vlastně investice do sebe. Když se naučíš lépe zvládat stres a vyrovnávat se s emocemi, budeš schopná lépe fungovat ve svém každodenním životě a budeš mít větší kapacitu pro péči o sebe i o ostatní.

V jakých oblastech a jaká změna tě čeká? 

 • Partnerství
  Tento kurz ti pomůže vnést do partnerství nástroje k lepší komunikaci a porozumění sobě i svému partnerovi. Díky většímu povědomí o vlastních emocích a reakcích můžeš lépe komunikovat své potřeby a lépe porozumět potřebám svého partnera.
 • Rodičovství
  Ve světě rodičovství je každá chvilka drahocenná. Tento kurz mindfulness ti pomůže najít klid a vyváženost ve světě rodičovství, což může vést ke zlepšení vztahu s dětmi. Díky vědomé přítomnosti můžeš lépe vnímat potřeby svých dětí a být pro ně lepší a soustředěnější mámou.
 • Pracovní výkon
  Stres a nedostatek času mohou ovlivnit pracovní výkon. Kurz mindfulness ti pomůže lépe zvládat stres a tlak v pracovním prostředí, což může vést ke zlepšení výkonnosti a efektivity. Díky lepšímu zvládání stresu můžeš také lépe řešit pracovní konflikty a náročné situace.
 • Péče o rodinu
  Péče o rodinu a domácnost může být náročná a vyčerpávající. Tento kurz tě podpoří v nalezení rovnováhy mezi péčí o sebe a péčí o rodinu. Díky lepšímu zvládání stresu a vědomé přítomnosti můžeš lépe plánovat a organizovat svůj čas, což může vést k harmoničtějšímu a šťastnějšímu rodinnému životu.

REFERENCE

Jsem moc ráda, že jsme si na kurzu vyzkoušeli různé praxe (dechová a jiná cvičení), které jsme ihned mohli začít praktikovat a pokračovat v nich už dále sami. A i když je to pro mě začátek, takový "návod" jak se sebou pracovat, tak už nyní po těch několika týdnech online kurzu vnímám větší laskavost k sobě a určité zpomalení, zklidnění.
Tanja
Já jsem k tomu všemu byla taková dost skeptická, ale už i manžel mi říkal, že prý jak to dělám, že jsem tak v klidu. Jako joo cítím se fakt líp, v dost věcech jsem zpomalila. Např. jsem zvyklá dělat si na každý den to-do listy a jak něco nebylo hotový nebo do toho vlezlo něco dalšího, tak jsem byla jak saň na všechny okolo. Teď si laskavě dovolím něco buď úplně vypustit nebo přesunout. Dokážu pružněji a s klidem reagovat na změny. A taky začínám víc mluvit o svých pocitech, případně popisovat situaci, hlavně směrem k dětem. Takže za mě docela velký změny.
Renáta
Musím říct, že se mi dějí zajímavé věci. Před několika týdny jsem začala více myslet na sebe. Začalo to Tvým kurzem a po dlouhé době jsem se začala věnovat sobě. Co mě hodně fascinuje je to, jak je to vlastně jednoduché, jak stačí si připomenout maličkosti, jak jsme na tohle všechno v té rychlé době zapomněli.
Lenka
Tento kurz mi přinesl uvolnění, plno návodů jak na sebe. Otevřel mou kreativitu. Daleko víc se ladím na tělo, naslouchám mu, poslouchám své potřeby.
Marta
Víc vnímám a poslouchám svoje tělo, ležím a odpočívám, když se necítím dobře, nepřepínám se a hlavně, že si to potom nevyčítám, že jsem nic nestihla!
Jitka
Začínám více přemýšlet proč se mi veci dějí, říkám v rodině své pocity a potřeby. Je to velká úleva.
Jitka
Změnu vnímám všude. I když stále není život procházka růžovým sadem, tak už vím, na co se více zaměřit, jak nepřehltit svojí mysl tolik, aby se to projevilo fyzicky (u mě např. bolest hlavy a krční páteře). Už vím, jak se mám zastavit, jak víc vnímat a zaměřit se všímavě na ty krásné drobné věci a okamžiky, kterých je každý den hodně, byť se někomu mohou zdát všední.
Zuzka
Změnu vnímám hlavně v tom přístupu rodina vs. můj život. Díky tomu, že se mi ulevilo, mám i mnohem vetší vnitřní klid (už se necejtim ve stresu, že „nestíhám to svoje“, „něco mi utíká“). S tím souvisí i opravdové přijetí mojí aktuální role a veliká vděčnost. Každý den. Časová ani finanční investice z mého pohledu nebyla zdaleka tak velká, jaký je přínos.
Pavla
Občas se pohladím po tváři a koukám se na situace jako svá nejlepší kámoška (zatím teda až zpětně), ale i tak pomáhá. KONEČNĚ jsem po 20 letech začala spát! A když nespím, tak mě to nedrtí a ráno nejsem úplně hotová. Víc miluju své tělo – už ho netrýzním hladovkou, ale naslouchám, co potřebuje. A celkově se cítím uvolněnější.
Hana

Co tento kurz obsahuje? 

 • 6 dávek teorie - jen tak akorát
  Jasně a stručně si povíme, co to je všímavost, jak navyšovat laskavost vůči sobě (i druhým) a proč to vše souvisí právě s těmi povinnostmi a neschopností nastavit si hranice, vnímat, co je pro tebe v životě to podstatné a co už ne.
 • 6 vedených audiopraxí (aneb jak dostat laskavost pod kaťata)
  Kde tě krok za krokem povedu k tomu, aby ses naučila zacházet a pracovat se svou myslí, aby sloužila tobě a tys nebyl/a jejím otrokem. Tyto vedené audionahrávky, meditace chceš-li (vědomá zastavení), si budeš dopřávat pravidelně a po měsíci už uvidíš ovoce své práce (a praxe). A uvidíš drobné, trvalé a úchvatné změny.
 • 6 videí - klacky na cestě
  Co všecko dělá tvá (a nejen tvá) mysl, aby tě strhla z cesty? Aby změnila tvůj směr a překazila ti plány? Je dobré o tom vědět, protože až to přijde, budeš několik kroků napřed a nenecháš se odradit.
 • 6 příběhů
  Díky příběhům se mnohem snáz učíme. Je to pro nás teorie, kterou si lehce ukotvíme. A já miluju příběhy. Pamatuju si tak teorii a zmiňované téma mnohem snáz, lépe a déle. Než suché odrážky, strohé vysvětlení a jednoduché klišé poučky.
 • Kreativní dárečky a v obklopení laskavosti
  Ať se obklopíš všímavostí a svým záměrem - všude (tam, kde budeš chtít).

Jak to vypadá v kurzu? Kuk do členské sekce

Jaký bude náš program a náplň jednotlivých lekcí?

 • 1. týden
  Jak funguje naše hlava, mysl, co děláme automaticky a jak ze zajetých vzorců vyskočit? Jak zkvalitnit vztahy a přítomnost s milovanými?
 • 2. týden
  Jak pracovat s kritikou, sebekritikou, jak si postupně navýšit sebevědomí, důvěru a vnitřní sílu? Jak využít dech k podpoře spokojenosti a zdraví?
 • 3. týden
  Jak zažívat v životě víc hravosti, radosti, jak mít víc energie? Kde čerpat energii kdykoliv a kdekoliv?
 • 4. týden
  Jak si umět nastavit hranice a jak se nebát být sama sebou? Jak mít odvahu jít za svými sny?
 • 5. týden
  Jak pracovat s náročnými a bolavými situacemi? Jak získat tipy a důležité kroky pro svůj vysněný život?
 • 6. týden
  Kreativita a mindfulness? Jak přetvořit náročné momenty a chvilky v umělecké dílo a pochopit leta zašmodrchaná témata?

Chceš si navnímat jak působím

a jestli ti jako lektorka sedím?

Stáhni si tento webinář ZDARMA, kde sdílím jak proměnit náročné chvíle v poklady pomocí praxí mindfulness. Po registraci ti dojde odkaz na společné natáčení, kde se dělím o úvodní teorii i praxi. 

V čem je tento kurz jedinečný?

Ženy si často na konci kurzu chválí lidskou rovinu vedení lekcí. Příběhy, které je pobaví, přiblíží probíraná témata a podpoří k jejich vstřebání. Tento kurz není jen teoretickou náloží.

Výhodou jsou krátké sdílení i praxe.

Takže je možné se obsahu kurzu věnovat, ačkoliv máš pocit, že to s časem a prostorem na vzdělávání máš na štíru. Hlavním záměrem tohoto kurzu je pomoci ti navýšit laskavost vůči sobě (a druhým). A také zvědomit triky (nejen) tvé mysli, která se snaží dostat do cesty a překazit jakékoliv pokusy o změnu. 

Teď už to fakt dáš!

Mnohdy je pro ženy nelehké věnovat se meditaci (i když dobrovolně chtějí). A tyto mindfulness praxe jsou pro ně uchopitelné, realizovatelné, zvladatelné a proveditelné. Jasné, srozumitelné, laskavé. Takže tím stoupne jejich sebevědomí, že se jim daří. 

Kurz plný laskavosti a všímavosti

Protože všichni máme pocit, že času je málo, bude tento online kurz přesně to, co je v této zrychlené době potřeba.

Jasný, stručný, inspirativní. MINIMALISTICKÝ.

Podělím se s tebou o to nejdůležitější, co potřebuješ vědět, abys ulevil/a své mysli a svému tělu. Jako lektorka mindfulness bych tě mohla zahltit hodinami teorie a příběhů. Ale kdo na to má čas? Navíc to ani není třeba.

Tento kurz je velkou inspirací v oblasti mindfulness - všímavosti. Zároveň tě časově nezahltí. Obsahuje vše důležité pro to, abys během několika minut denně mohl/a vypnout venkovní svět plný povinností a dopřál/a si zastavení.

Díky pravidelným krátkým zastávkám se tvůj život začne pomalu měnit a získáš nadhled, větší klid a pohodu. Spolu s tím naroste i tvá laskavost vůči sobě i druhým.

Investice do své pohody

6 týdnů této laskavé proměny pořídíš za: 

Často kladené dotazy:

Jak bude online kurz probíhat?

Na začátku kurzu získáš přístup do členské sekce. Postupně se ti bude otevírat obsah, informace a praxe, které se budeme společně věnovat. Vše budeš mít dostupné i nadále po prvním shlédnutí. Teoretická videa budou trvat zhruba 10 minut, praxe tě bude stát 2 - 7 minut denně. Tedy celková časová investice bude 10 minut jedenkrát týdně a 2-7 minut kdykoliv přes den.

Budu mít i nějaké spolužáky a vzájemnou podporu?

Ano, součástí kurzu je i facebooková skupina, kde se budeš moct dělit o své postřehy, zkušenosti a ptát se na jakékoliv dotazy.

Kdy bude kurz startovat?

Kurz bude dostupný od 16.4.2021 a bude otevřený neustále, takže kdykoliv poté jakmile přijde tvá platba za kurz, získáš přístup do členské sekce kurzu a tím i přístup k první lekci.

Co když nemám žádné zkušenosti s mindfulness?

Nevadí. Právě pro tebe jsem tento kurz dělala. Se záměrem ukázat, že není potřeba učit se meditovat, trávit duchovní praxí hodiny a hodiny, trápit se tím, že tě to neláká nebo že ti to nejde. Samozřejmě když až objevíš první ovoce v zahradě přítomnosti, možná budeš chtít víc. Představím ti mindfulness ve stručnosti a srozumitelně, aby ti techniky nadále sloužily ku prospěchu.

Už mám nějaké duchovní zkušenosti, je kurz pro mě?

V uplynulých kurzech mindfulness jsem se setkala s tím, že ženy měly za sebou velké zkušenosti s různými duchovními praxemi. Po našem společném putování většina z nich sdílela nevídané porozumnění tématu a posun v laskavosti vůči sobě samotné i vůči druhým. Takže věřím, že i tak může být kurz přínosem.