Kurz plný laskavosti

a všímavosti

Způsob života se stále zrychluje. Na člověka jsou kladena mnohá očekávání a jeho každodenní život je naplněn povinnostmi. Odpočinek, klid a pohoda, to vše se odehrává pouze v našich představách. Co když to ale může být jinak a my si do našich všedních dní dokážeme vlastním přičiněním vnést trochu toho, čeho se nám nedostává? Chcete se dozvědět víc?

Starosti, podráždění a žádná radost

Poznáš se v následujícím textu?

Často máš pocit, že jsi vstal/a levou nohou. Tvé dny jsou plné stresu a křiku, pocitu vyčerpání a stavů zoufalství. Čas trávený s tvými nebližšími pro tebe není radostí, protože za jejich přítomností často vidíš další starosti. Jsi podrážděná/ý a už si ani nepamatuješ, kdy naposledy jsi dělal/a něco, co tě doopravdy baví. A když o tom, tak přemýšlíš, už vlastně ani nevíš, CO tě doopravdy baví.

S partnerem se delší dobu míjíš názorově i v čase, děti ti doma spíše překážejí, než aby tě naplňovaly pýchou a odhodláním být pro ně tím nejlepším vzorem, a to vše krát dva (či více). V práci je toho hodně a ty nevíš jak si nastavit hranice a říct: "DOST".

Jak z toho ven?

Obrať věci ve svůj prospěch

Jsou ti tyto myšlenky povědomé? Pokud ano, uklidním tě. Nejsi v tom sama/sám. A mám i další dobrou zprávu. Můžeš s tím něco udělat a pomoci tak vlastně nejen sobě. Chceš? 

Jestli máš pocit, že jsi vyzkoušel/a už všechno a stejně nic z toho nefungovalo, chybí ti čas nebo energie něco změnit nebo se ti prostě jen nechce zasahovat do nastavení tvého života a vlastní mysli, nech to tak. Znám tyhle stavy a chvíle. Nejjednodušší by bylo - to prostě vzdát. 

Pokud ale máš zájem obrátit věci ve svůj prospěch a naučit se vědomě pracovat s vlastními emocemi a myslí, čti dále. Protože úvodní kurz laskavosti a všímavosti je určen právě pro tebe.

 

Co se za tím přetížením skrývá?

Dnešní společnost, zejména ta západní, žije třeskutým tempem. Učili nás, že když budeme dělat vše jak se má, tak to někam dotáhnem. Mnoho z nás už to někam dotáhlo. Titul, skvělá práce, rodina, děti. A ano, úspěchů jsme xy zažili. Ale spokojenost tam není. Místo toho zažíváme spíš přetížení. Jakoby náš život nedával smysl. Naplnili jsme mnohá očekávání, ale kde se vytratila radost? A co vášeň? A hravost? 

Jakoby se dospělácký život smrsknul jen na povinnosti. A ty nikdy nekončí. Jakmile něco doděláš, už máš v řadě další a další činnosti/aktivity, které prostě musíš udělat. Ať už je to doma, v práci, nebo celkově pro okolí, blízké.

Naučil/a ses plnit očekávání společnosti, rodičů, šéfa, manželky, dětí. 

A málokdy se zaměříš na tvé HRANICE, POTŘEBY, TOUHY A PŘÁNÍ.

A protože tak jedeš možná dlouhodobě, jiskra vyhasíná. A tvé tělo chřadne, bolí, je častěji nemocné, unavené, vyčerpané. Tvá nálada je ponurá, nic tě nebaví (ani to, co nás bavilo dřív). Jedeš jako stroj. Jako robot. Bezmyšlenkovitě vykonáváš vše, co máš pocit, že je třeba. A dalo by se říct, že je v tom úleva. Ale není to tak. Myšlenek ti jede hlavou fůra. Nejdou vypnout. Kdykoliv si chceš odfrknout, jakoby je někdo houfně namnožil.

A ty nevíš co s tím. Není úniku. 

Jak to celé změnit a navýšit spokojenost?

Když jsem objevila jednoduché a účinné techniky praxe všímavosti, začala jsem konečně žít smysluplnější, udržitelnější a pomalejší život. A vytvořila pro tebe cestu, díky které se ti to povede taky. 

V rámci úvodního kurzu mindfulness se naučíš dělat jen to, co je v danou chvíli třeba a soustředit se jen na to, co je opravdu důležité. Náročné situace budeš díky vědomému přístupu schopna/ý řešit daleko efektivněji, protože i v těchto kritických chvílích budeš umět najít čas sám/sama pro sebe, zastavit se a rozhodnout podle aktuální situace. Díky tomu se z tebe stane flexibilnější člověk, a to jak ve vztahu k jiným, tak především k sobě samotné/mu.

Naučíš se být sama/sám k sobě laskavější a přijmout se takovou/ého, jaká/ý doopravdu jsi, což bude velkým přínosem i pro tvé nejbližší. Protože jen člověk, který dokáže být laskavý sám k sobě, umí být laskavý i k ostatním.

Díky vědomým reakcím se naučíš nechat věci plynout a přestaneš být ovládán/a negativními emocemi, jakými jsou například strach, vztek, smutek nebo zoufalství. Vědomí, že dokážeš přijmout a prožít tyto emoce, zvýší tvou důvěru v sebe sama a pomůže vypořádat se se sebekritikou.  Díky energii, o kterou tě dříve připravoval stres, budeš snáze plnit jakékoliv úkoly, v důsledku čehož budeš zároveň spokojenější a stabilnější.

Co já o tom asi vím?

Já sama jsem dříve kromě studia vysoké školy navíc hodně cestovala, pracovala a k tomu všemu ještě závodně jezdila na snowboardu. Byla jsem pak často ve stresu a přetížená, což vyústilo v časté záněty močového měchýře a v zimě nemoci. Navíc ten pocit, že se mi nic pořádně nedaří.

Stejné akční nastavení jsem si přenesla i do role matky. Všechno zvládnout, být nejlepší, být všude a pro všechny. Po prvním porodu jsem zažívala poporodní deprese a nedokázala jsem ustát tíhu všech očekávání. Po třetím porodu jsem musela zpomalit a přehodnotit svůj dosavadní život.

Byla jsem protivná, UNAVENÁ, nic mě nebavilo a chtěla jsem být sama, ne obklopena ostatními členy rodiny. Nejkrásnější čas pro mě začínal, když celá rodina ulehla ke spánku. Ale tak nešlo fungovat do nekonečna.

Jaké změny mi pomohly a o co chci podělit?

Trvalá změna, kterou zvládne každý

Začala jsem do svého života přidávat každý den pár minut ticha a klidu. Meditace a práce s dechem mi nešla. Bylo těžké udržet pozornost a strašně jsem se nudila.

Potřebovala jsem jasné a snadno proveditelné instrukce, kotvy, které upoutaly mou pozornost.

Během několika týdnů jsem začala sledovat velké změny. Zvládala jsem se zastavit i v náročnějších situacích a rozhodovat se o své reakci. Uměla jsem najednou snáz popsat své potřeby a hranice. Mindfulness techniky si mě získaly a stala jsem se lektorkou mindfulness a meditací.

 

REFERENCE

Jsem moc ráda, že jsme si na kurzu vyzkoušeli různé praxe (dechová a jiná cvičení), které jsme ihned mohli začít praktikovat a pokračovat v nich už dále sami. A i když je to pro mě začátek, takový "návod" jak se sebou pracovat, tak už nyní po těch několika týdnech online kurzu vnímám větší laskavost k sobě a určité zpomalení, zklidnění.
Tanja
Já jsem k tomu všemu byla taková dost skeptická, ale už i manžel mi říkal, že prý jak to dělám, že jsem tak v klidu. Jako joo cítím se fakt líp, v dost věcech jsem zpomalila. Např. jsem zvyklá dělat si na každý den to-do listy a jak něco nebylo hotový nebo do toho vlezlo něco dalšího, tak jsem byla jak saň na všechny okolo. Teď si laskavě dovolím něco buď úplně vypustit nebo přesunout. Dokážu pružněji a s klidem reagovat na změny. A taky začínám víc mluvit o svých pocitech, případně popisovat situaci, hlavně směrem k dětem. Takže za mě docela velký změny.
Renáta
Musím říct, že se mi dějí zajímavé věci. Před několika týdny jsem začala více myslet na sebe. Začalo to Tvým kurzem a po dlouhé době jsem se začala věnovat sobě. Co mě hodně fascinuje je to, jak je to vlastně jednoduché, jak stačí si připomenout maličkosti, jak jsme na tohle všechno v té rychlé době zapomněli.
Lenka
Tento kurz mi přinesl uvolnění, plno návodů jak na sebe. Otevřel mou kreativitu. Daleko víc se ladím na tělo, naslouchám mu, poslouchám své potřeby.
Marta
Víc vnímám a poslouchám svoje tělo, ležím a odpočívám, když se necítím dobře, nepřepínám se a hlavně, že si to potom nevyčítám, že jsem nic nestihla!
Jitka
Začínám více přemýšlet proč se mi veci dějí, říkám v rodině své pocity a potřeby. Je to velká úleva.
Jitka
Změnu vnímám všude. I když stále není život procházka růžovým sadem, tak už vím, na co se více zaměřit, jak nepřehltit svojí mysl tolik, aby se to projevilo fyzicky (u mě např. bolest hlavy a krční páteře). Už vím, jak se mám zastavit, jak víc vnímat a zaměřit se všímavě na ty krásné drobné věci a okamžiky, kterých je každý den hodně, byť se někomu mohou zdát všední.
Zuzka
Změnu vnímám hlavně v tom přístupu rodina vs. můj život. Díky tomu, že se mi ulevilo, mám i mnohem vetší vnitřní klid (už se necejtim ve stresu, že „nestíhám to svoje“, „něco mi utíká“). S tím souvisí i opravdové přijetí mojí aktuální role a veliká vděčnost. Každý den. Časová ani finanční investice z mého pohledu nebyla zdaleka tak velká, jaký je přínos.
Pavla
Občas se pohladím po tváři a koukám se na situace jako svá nejlepší kámoška (zatím teda až zpětně), ale i tak pomáhá. KONEČNĚ jsem po 20 letech začala spát! A když nespím, tak mě to nedrtí a ráno nejsem úplně hotová. Víc miluju své tělo – už ho netrýzním hladovkou, ale naslouchám, co potřebuje. A celkově se cítím uvolněnější.
Hana

Co tento kurz obsahuje? 

 • 6 teoretických videí
  Jasně a stručně si povíme, co to je všímavost, jak navyšovat laskavost vůči sobě (i druhým) a proč to vše souvisí právě s těmi povinnostmi a neschopností nastavit si hranice, vnímat, co je pro tebe v životě to podstatné a co už ne.
 • 6 praxí - vedených audionahrávek
  Kde tě krok za krokem povedu k tomu, aby ses naučil/a zacházet a pracovat se svou myslí, aby sloužila tobě a tys nebyl/a jejím otrokem. Tyto vedené audionahrávky, meditace chceš-li (vědomá zastavení), si budeš dopřávat pravidelně a po měsíci už uvidíš ovoce své práce (a praxe). A uvidíš drobné, trvalé a úchvatné změny.
 • 6 videí - klacky na cestě
  Co všecko dělá tvá (a nejen tvá) mysl, aby tě strhla z cesty? Aby změnila tvůj směr a překazila ti plány? Je dobré o tom vědět, protože až to přijde, budeš několik kroků napřed a nenecháš se odradit.
 • 6 příběhů
  Díky příběhům se mnohem snáz učíme. Je to pro nás teorie, kterou si lehce ukotvíme. A já miluju příběhy. Pamatuju si tak teorii a zmiňované téma mnohem snáz, lépe a déle. Než suché odrážky, strohé vysvětlení a jednoduché klišé poučky.
 • Kreativní dárečky
  Ať se obklopíš všímavostí a svým záměrem - všude (tam, kde budeš chtít).

Jak to vypadá v kurzu? Kuk do členské sekce

Jaký bude náš program a náplň jednotlivých lekcí?

 • 1. týden
  Jak funguje naše hlava, mysl, co děláme automaticky a jak ze zajetých vzorců vyskočit? Jak zkvalitnit vztahy a přítomnost s milovanými?
 • 2. týden
  Jak pracovat s kritikou, sebekritikou, jak si postupně navýšit sebevědomí, důvěru a vnitřní sílu? Jak využít dech k podpoře spokojenosti a zdraví?
 • 3. týden
  Jak zažívat v životě víc hravosti, radosti, jak mít víc energie? Kde čerpat energii kdykoliv a kdekoliv?
 • 4. týden
  Jak si umět nastavit hranice a jak se nebát být sama/sám sebou? Jak mít odvahu jít za svými sny?
 • 5. týden
  Jak pracovat s náročnými a bolavými situacemi? Jak získat tipy a důležité kroky pro svůj vysněný život?
 • 6. týden
  Kreativita a mindfulness? Jak přetvořit náročné momenty a chvilky v umělecké dílo a pochopit leta zašmodrchaná témata?

Chceš si navnímat jak působím

a jestli ti jako lektorka sedím?

Stáhni si tento webinář ZDARMA, kde sdílím jak proměnit náročné chvíle v poklady pomocí praxí mindfulness. Po registraci ti dojde odkaz na společné natáčení, kde se dělím o úvodní teorii i praxi. 

V čem je tento kurz jedinečný?

Ženy si často na konci kurzu chválí lidskou rovinu vedení lekcí. Příběhy, které je pobaví, přiblíží probíraná témata a podpoří k jejich vstřebání. Tento kurz není jen teoretickou náloží. Mnohé informace pro vás možná nebudou nic nového. Výhodou jsou krátké sdílení i praxe. Takže je možné se obsahu kurzu věnovat, ačkoliv máš pocit, že to s časem a prostorem na vzdělávání máš na štíru. Hlavním záměrem tohoto kurzu je pomoci ti navýšit laskavost vůči sobě (a druhým). A také zvědomit triky (nejen) tvé mysli, která se snaží dostat do cesty a překazit jakékoliv pokusy o změnu. 

Teď už to fakt dáš!

Mnohdy je pro ženy nelehké věnovat se meditaci (i když dobrovolně chtějí). A tyto mindfulness praxe jsou pro ně uchopitelné, realizovatelné, zvladatelné a proveditelné. Jasné, srozumitelné, laskavé. Takže tím stoupne jejich sebevědomí, že se jim daří. 

Kurz plný laskavosti a všímavosti

Protože všichni máme pocit, že času je málo, bude tento online kurz přesně to, co je v této zrychlené době potřeba.

Jasný, stručný, inspirativní. MINIMALISTICKÝ.

Podělím se s tebou o to nejdůležitější, co potřebuješ vědět, abys ulevil/a své mysli a svému tělu. Jako lektorka mindfulness bych tě mohla zahltit hodinami teorie a příběhů. Ale kdo na to má čas? Navíc to ani není třeba.

Tento kurz je úvodní inspirací v oblasti mindfulness - všímavosti. Obsahuje vše důležité pro to, abys během několika minut denně mohl/a vypnout venkovní svět plný povinností a dopřál/a si zastavení.

Díky pravidelným krátkým zastávkám se tvůj život začne pomalu měnit a získáš nadhled, větší klid a pohodu. Spolu s tím naroste i tvá laskavost vůči sobě i druhým.

Finanční investice

6 týdnů laskavé proměny pořídíš za 1990Kč 

Často kladené dotazy:

Jak bude online kurz probíhat?

Na začátku kurzu získáš přístup do členské sekce. Postupně se ti bude otevírat obsah, informace a praxe, které se budeme společně věnovat. Vše budeš mít dostupné i nadále po prvním shlédnutí. Teoretická videa budou trvat zhruba 10 minut, praxe tě bude stát 2 - 7 minut denně. Tedy celková časová investice bude 10 minut jedenkrát týdně a 2-7 minut kdykoliv přes den.

Budu mít i nějaké spolužáky a vzájemnou podporu?

Ano, součástí kurzu je i facebooková skupina, kde se budeš moct dělit o své postřehy, zkušenosti a ptát se na jakékoliv dotazy.

Kdy bude kurz startovat?

Kurz bude dostupný od 16.4.2021 a bude otevřený neustále, takže kdykoliv poté jakmile přijde tvá platba za kurz, získáš přístup do členské sekce kurzu a tím i přístup k první lekci.

Co když nemám žádné zkušenosti s mindfulness?

Nevadí. Právě pro tebe jsem tento kurz dělala. Se záměrem ukázat, že není potřeba učit se meditovat, trávit duchovní praxí hodiny a hodiny, trápit se tím, že tě to neláká nebo že ti to nejde. Samozřejmě když až objevíš první ovoce v zahradě přítomnosti, možná budeš chtít víc. Představím ti mindfulness ve stručnosti a srozumitelně, aby ti techniky nadále sloužily ku prospěchu.

Už mám nějaké duchovní zkušenosti, je kurz pro mě?

V uplynulých kurzech mindfulness jsem se setkala s tím, že ženy měly za sebou velké zkušenosti s různými duchovními praxemi. Po našem společném putování většina z nich sdílela nevídané porozumnění tématu a posun v laskavosti vůči sobě samotné i vůči druhým. Takže věřím, že i tak může být kurz přínosem.