Znáš tyto stavy?

 • nemám moc sil, ráno vstávám dost nafrněná, večer padám únavou,
 • tolik jsem toho udělala, ale nikdo to nevnímá, nikdo to nevidí a neocení,
 • pořád potřebuju víc a víc, nakupuju neustále věci, kurzy, čtu knihy, nic se nemění, šťastná nejsem,
 • na zastavení a odpočinek nemám čas, musím toho hodně dokázat, 
 • stále se kritizuju, jsem k sobě krutá, nakaboněná, není mi do smíchu, jsem nejistá,
 • ocenění zvenčí nepřichází, je to nekonečný kolotoč, už nevím, co s tím. 

A přála by sis spíš toto...

 • mít dostatek energie, ráno vstávat s dobrou náladou, večer usínat s pocitem vděčnosti a radosti,
 • vnímat radost a zadostiučinění z několika aktivit, nechtít po sobě tolik,
 • cítit vděk za to, co už v životě umím, dokážu, co už mám a co si můžu užívat víc,
 • častěji se umět zastavit a vystačit si s málem, nepotřebovat hmotné statky a různé zážitky k pocitu štěstí,
 • ocenit samu sebe, vnímat vše, co se mi povedlo nyní, v minulosti, každý den,
 • slýchat ocenění od partnera, dětí, okolí. 

Zažívat chvíle vděčnosti a radosti

Doopravdy musí být náš život tak náročný😱?

Doopravdy je jediná možnost jen přežívat a ukrajovat den za dnem🤯?

Copak nejsou jiné možnosti a není pro mě na světě taky trochu toho štěstí?

Ano je. Čtěte dál ať objevíte zaručený způsob, kterým si na něj můžete sáhnout. A zažívat pohodu a spokojenost mnohem mnohem častěji. 

 

Život plný nespokojenosti a chyb

Život plný nespokojenosti, nezdarů, chyb. Často je s něčím nespokojená. Lidé kolem jí hází klacky pod nohy, škodí, dělají naschvály.

Pracuje na sobě, čte knihy, studuje kurzy, ALE NIC SE SAKRA NEMĚNÍ. A už jí dochází energie. Tak moc by si přála změnu, vnímat víc radosti a štěstí. Zažívat mnohem víc krásných zážitků než energetických a emocionálních propadů.

 😩  

Ale nějak neví, za jaký konec to uchopit a nedaří se jí. Jakoby to všichni kolem ní dokázali, ale jí štěstí uniká mezi prsty.

Často se viní a propadá smutku. Cítí se neschopná. Rozbitá a zoufalá.

 

O kom to píšu? Ano, byla jsem to já. Je neuvěřitelné, kolik žen prožívá podobné nastavení. Kdybych neměla takové ženy v mých kurzech, nevěděla bych o tom.

A možná se to hodně podobá tomu, co teď prožíváš i ty.

"PODÍVEJ SE CO UŽ V ŽIVOTĚ MÁŠ. MĚLA BYS BÝT VDĚČNÁ. CO BY ZA TO JINÉ ŽENY DALY."

To je něco, co často zazní na vaši adresu a vy si možná říkáte: "no jo, ale já prostě šťastná a vděčná nejsem, necítím se dobře. Je xy oblastí, které v mém životě nefungují tak, jak bych chtěla."

A co dál?

Může to tak zůstat dál. Mraky lidí tak žije. Nemají radost ze života. Nevidí poklady, které jim každý den přináší. Jsou nespokojení, frustrovaní, vyčerpaní. 

Předávají podobné nastavení a přístup k životu svým dětem. Žijí svou nespokojenost v práci (kam chodí každý den), odráží se to na jejich spánku (a ten je pak nekvalitní), fyzickém stavu (únava, vyhoření, vyčerpání), zdraví, na vztazích. 

"Vždyť tak to měla i moje rodina, tak se to prostě dělá, tak proč to měnit." 

Ale já takhle nechci žít dál...

Když se mi narodily děti, začala jsem vnímat větší a větší zodpovědnost za své chování, myšlení, způsob života. Protože mé chování, myšlení a způsob života okouká někdo, na kom mi hodně záleží.

Ale zodpovědnost za svůj život máme obrovskou - tak jako tak.

To jak žijeme a přemýšlíme má vliv na vše. Na naše pocity, na naše zdraví, vztahy, finance, duchovní život atd.

CHTĚLA JSEM ŽÍT HEZKÝ ŽIVOT.

Umět se radovat, vidět krásu v každém dni. Projevovat vděčnost svým blízkým. Být zdravá, energií sršící. Ne nafrněná, věčně nespokojená hujerka.

A proto jsem začala dělat jednu věc jinak ...

Tou změnou byla - VDĚČNOST

Začala jsem si psát každý den minimálně 3 věci, za které jsem vděčná. To je už 9 let takový malý rituál, který mě provází každý večer před spaním. Díky tomuto krátkému rituálu jsem začala měnit způsob myšlení a vnímání reality kolem. 

Tím doporučuji začít. Ale velkou vlnu vděčnosti to nezpůsobí. Možná si zvědomíš pár životních ingrediencí, za které jsi vděčná, ale život poplyne pravděpodobně dál stejným tempem. 

Je třeba udělat větší změnu. Ať se ti vděčnost dostane nejen do pár minut života, kdy píšeš na papír. Ale do každého dne a hlavně do těch stěžejních situací.

AŤ SE TI VDĚČNOST DOSTANE POD KAŤATA.

„Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky.“
Albert Einstein

"To jako budeme barvit hovínko do zlatova?"

Barvit hovínko do zlatova je cesta do pekel. Nevyplácí se to z dlouhodobého hlediska. Jakmile s něčím cítíme nespokojenost, je dobré konat, dělat změny - ve vnější či vnitřní rovině. Potlačované emoce způsobují tak akorát nemoc a neduhy. 

To o čem mluvím já je práce s myslí a posílení všímavosti na poklady, které už v životě máme. A že jich je. Tímto obrácením pozornosti začne do našeho života/těla proudit víc vitality, energie, radosti. A tím se i navýší kapacita na tvoření toho, co si v životě přejeme realizovat, měnit, konat. 

Tato inspirace není ani v kolonce: "jak na pozitivní myšlení", protože naše mysl si proudí svým způsobem a naším cílem není do toho silou zasahovat a tlačit se do změn. A peskovat se pak za neúspěchy a nekalé myšlení. Ale laskavě  a postupně si budovat nový, podporující návyk. 

Snažíš se snažíš, makáš, dřeš, ale nic to nepřináší. Pokud jsi se v předešlých větách našla, pak tu mám pro tebe velkou podporu ⤵️ nadupaný balíček:

 

Detailní informace o balíčku - Vlna vděčnosti

Minimálně 21 dní trvá než se nějaký nový návyk uchytí. Proto Tě s tímto balíčkem zvu k měsíční praxi vděčnosti. Spolu to dokážeme.

BALÍČEK VLNA VDĚČNOSTI OBSAHUJE:

 • TEORIÍ NABUŠENÉ VIDEO
  se vším, co potřebuješ ke startu. Povíme si o tom, jak praxi vděčnosti co nejefektivněji používat. Naším záměrem bude navýšit tyto chvíle a prožitky a tím maximálně podpořit tvůj celkový pocit životní lehkosti, spokojenosti, štěstí. A to nejen během pár minut u deníku, ale do celého tvého života. Shrnuto mých 11 let praxe a toho nejlepšího v tématu VDĚČNOST.
 • AUDIO NAHRÁVKA - VDĚČNOST AŽ DO MORKU KOSTI
  plná praxe vděčnosti (cca 10minut), která se hodí k poslechu třeba před spánkem, tedy o poslech na daných 21-30 večerů máš postaráno a tímto se ti vděčnost uloží až do morku kosti.
 • VDĚČNOST VŠUDE KOLEM TEBE
  Inspirativní, kreativní podklady k obklopení se tématem vděčnosti na všech místech, kde se nejčastěji vyskytuješ (domov, zaměstnání tapeta na mobil atd.). 
 • TVŮJ JEDINEČNÝ DENÍK VDĚČNOSTI
  Pdf k tisku, kde si budeš po dobu celého měsíce psát své vděčnosti.
 • ŠŤAVNATÝ DÁREČEK JAKO BONUS
  Video, kde s tebou posdílím mou vlnu vděčnosti a vše, zač můžeš ve své realitě být vděčná, roztáhnu ti tak povědomí do oblastí, které by tebe samotnou nenapadly. Je to taková třešnička na dortu, která tě energeticky nabije.

Co můžeš od praxe s balíčkem čekat?

 • Naučíš se vnímat poklady ve svém životě a žít v souladu s tím, co je. 
 • Budeš umět převrátit jakoukoliv okolnost a nepříjemnou situaci ve svůj prospěch. 
 • Budeš mít víc energie, radosti, štěstí. 
 • Získáš nástroj, který Ti pomůže se strachy a panikou. 
 • Budeš velkou inspirací druhým už jen tím, že dokážeš prožít pocit vděčnosti. 
 • Budeš vnímat mnohem víc pokladů kolem sebe ve zdánlivých obyčejnostech.
 • Bude se Ti dařit v mnoha životních oblastech a budeš si toho i mnohem víc všímat. 

Jednoduchost

Jde mi o to, abys získala jednoduchý nástroj, který už Ti nikdo nikdy nevezme a díky kterému budeš moct začít kouzlit ve svém životě až Ti budou oči přecházet. 

V teoretickém videu si posdílíme různé praxe vděčnosti, se kterými můžeš začít okamžitě a o kterých jsi možná nevěděla. Nebo si neznala důležité souvislosti a důvody proč s tím začít. 

REFERENCE

Odcházím s velkou inspirací. Mnohem víc si zvědomuju vděčnost, hlavně v těle. Během dne se dokážu častěji zastavit a nechat rozproudit po těle ten příjemný pocit. I tu laskavost. Je to pár sekund zastavení, zpomalení. Dobíjí mi to baterky, dodává energii, je to příjemný pocit a dopřává mi to psychickou pohodu. Je to takový čas pro mě. Děkuji.
Kristi
Konečně jsem se naučila tu vděčnost pocítit. Přijde mi, že se mi s toho návyk stal, za tu dobu co spolu jedeme na vlně. A jsem až šokovaná jakou sílu to má - naladit se na vděčnost. Přijde mi, že mi v životě tenhle střípek chyběl. Uplně to krásně doplňuje ten stav, ve kterém jsem. Hodně dobře mi to zapadlo. Je to v tom pocitu. Neskutečně se mi změnil náhled na vše, co mám kolem sebe. Z toho jsem hodně překvapená. To jsem za tak krátkou dobu nečekala. Cítím novou vlnu vděčnosti směrem k mému muži. Vztah se mi vrací k našim počátkům. A jsem vděčná za ty drobnosti.
Petra
Propojení vděčnosti s tělem, prožitek v těle, to je obrovskej transformační zážitek. Dělala jsem praxe vděčnosti ráno i večer a cítila jsem, jaký to má grády. I když to někdy bylo mechanicky, tak vždy tam byl aspoň záblesk toho pocitu vděčnosti. Nebo jsem to k sobě nechala přijít/byla jsem tomu otevřená. Je to velká věc, která ve mně dosedává.
Marta
Nečekala jsem, jak moc vděčná můžu být za maličkosti. Když se řekne vděčnost, nebo klid, meditace, vyrovnanost, tak mě naskočí, že to je něco velkýho. A přitom to je celý o těch mikrověcech, ale člověk si toho najednou hodně váží. Vlnu vděčnosti jsem dnes zažila při poslední praxi. A za to vám velký dík. Vůbec se nebojim, že tenhle návyk opustim. Stávalo se mi, že jsem díky nemoci přestala s nějakými návyky. Bylo jich hodně a já jsem už pak nenaskočila.
Luci

Kdo tě touto inspirací provede?

Martina Chomátová

Lektorka Hatha jógy, Mindfulness pro porod a rodičovství, Mindfulness and meditation teacher training. 

Autorka knihy Andromeda, elfka malá, Vyhrála jsem depresi, návodu na Spokodeník a nedatovaného deníku Dovol si zářit. 

Zakladatelka podcastu O TOM a podcastu Všímavé příběhy.

Máma 3 dětí a manželka zapáleného Wim Hofera Jakuba. 

Průvodkyně v základní svobodné škole Kairos.

Do všech těchto oblastí vnáší praxi vděčnosti a inspiruje tím druhé.

Možná máš ještě nějaké další otázky

 • V čem je tento balíček jiný než kurz Vlna vděčnosti?
  Kurz vlna vděčnosti je společná cesta vzájemné podpory při praxi vděčnosti. Je tam má přítomnost na živých online setkáních, mnohem víc relaxační praxe a teorie. Práci s obsahem balíčku si budeš řídit sama, sama se motivovat. V balíčku je jedna praxe a jedno teoretické video shrnující to nej k praxi vděčnosti. Takže můžeš s praxí vděčnosti začít ihned, opakovaně se k tomu vracet a posilovat tak svůj "sval" vděčnosti. I tak Tě čeká krásná proměna a mnohem víc pozitivity v životě.
 • Kolik času mi praxe vděčnosti zabere
  Úvodní video trvá cca 12 minut a pak každodenní praxe zabere cca 12 minut pokud si poslechnete vedenou nahrávku, pokud budete praktikovat vděčnost bez audionahrávky, pak to může být cca 3 minuty denně.
 • Proč potřebuji k praxi audio nahrávku?
  Protože díky ní se dostaneš do nové úrovně uvolnění a tak snáze prožiješ/absorbuješ/naladíš se na vše kolem vděčnosti. Pokud si ji budeš pouštět pravidelně, snadněji přepíšeš své stávající negativní a nefunkční způsoby myšlení a tedy i způsoby chování a rozhodování.
 • Nemám zkušenost s poslechem relaxačních audionahrávek, nevadí?
  Nevadí. Audio nahrávky neobsahují nic, co by bylo třeba předtím dělat, co se učit, co umět. Naopak toto může být krásná první zkušenost - nechat se každé ráno či večer unášet na vlnách vděčnosti.
 • Vděčnost už praktikuji několik let. V čem bude balíček pro mě nový?
  Praxi vděčnosti se věnuje mnoho lidí. Často mají pocit, že si člověk zapíše 3 vděčnosti a to je ono. Nebo pomyslíme na vděčnost a hotovo. V balíčku půjdeme mnohem dál. Tak, aby se vděčnost stala každodenním chlebem pro mnoho okamžiků a my jsme ji pociťovali v dalších a dalších oblastech našeho života. I ve chvílích, kdy nás třeba myšlenky vděčnosti rozhodně nenapadají.
 • Co když už mám za sebou kurz mindfulness?
  Kurzy mindfulness se zaměřují na všímavost a laskavost vůči sobě a druhým. Na spojení těla, mysli, srdce. Vděčnost dokáže sílu všímavosti a laskavosti mnohonásobně navýšit. Díky praxi vděčnosti přidáme do našeho života ještě větší dávku spokojenosti a pozitivní energie. Dohromady je to takové krásné a doplňující se kombo.

Kdy je balíček dostupný? 

Neustále. Jakmile zaplatíte balíček, dorazí vám email a v něm vše podstatné. Můžete rovnou začít studovat a hlavně praktikovat. 

Kolik balíček stojí?

1 audio nahrávku, 1 teoretické video (12 min), doplňkový materiál, deník vděčnosti k tisku a kreativní inspiraci si cením na:

540Kč nebo 25euro

Ještě něco tě zajímá? 

Pokud máš ještě další otázky, ráda Ti na ně odpovím. Napiš mi na inspirace@martinachomatova.cz

Mnoho vděčnosti přeji

Martina