Na co se můžeš těšit?

Na 3 hodiny se vzdálíme z uspěchaného světa do přírody. Budeme spolu putovat v tichosti, ve spojení se sebou. Tak, abychom mohly zažít příjemný klid a pohodu. Aby se naše mysl mohla zpomalit. Abychom se mohly naladit na to, co je v našem životě teď to podstatné

Mnohdy hledáme odpovědi na naše otázky tam venku.

Na internetu, u rodiny či přátel, u odborníků. A ty odpovědi často nejsou to pravé ořechové. Protože málokdy jsou v souladu s námi, s tím, kde se aktuálně nacházíme a co teď potřebujeme. 

Abychom mohly naslouchat odpovědím z našeho nitra a naší vlastní moudrosti, potřebujeme se ztišit. Ztišit se nejen verbálně, ale i na úrovni mysli. 

Na těchto toulkách se můžete těšit na:

 • Vedené praxe mindfulness
  Naše mysl je jako rozjetá lokomotiva. I když se snažíme odpočívat a zklidnit se, na úrovni mysli se nám to často nedaří. Hlavou se nám honí obrovské množství myšlenek a nejdou zastavit. Nebudeme se učit jak mysl vyprázdnit. Ale jak s ní pracovat, ať prožíváme plně přítomný okamžik.
 • Podpora plynutí přírody
  Jelikož nebudeme zavření v žádné budově, ale budeme se ladit na přítomnost a plynutí od těch nejlepších profíků (přírody a třeba i zvířat), půjde nám samotné naladění se na klid a pohodu mnohem snáz. Okolí a krásná místa naši mindfulness praxi ještě víc podpoří.
 • Dechové praxe
  Dech je naším velkým pomocníkem. Často ale dýcháme způsobem, který nás stále cyklí v nepříjemných emocích a stavech. Nadechneme se společně plně. Ukážeme si povznášející dechové techniky, které podpoří přísun nových náhledů, nápadů, variant a možností.
 • Bezpečný prostor
  Bezpečí a možnost cítit se uvolněně je pro mě na akcích (ať už online či živě) velmi důležité téma. Mindfulness a dechové praxe nejsou o překonávání sebe sama, ani o soupeření. Budeme se ladit na přijetí, uvolnění, nehodnocení, laskavost.
 • Zvukové lázně
  Pro zpomalení, zvědomování si těla, přítomnosti a ladění se na naši vnitřní moudrost používám i hudební nástroje a jejich zvuky. Zastavíme se spolu na nějakém krásném místě a kromě zvuků přírody náš nervový systém hudbou vyladíme na vibrace klidu, laskavosti a hluboké moudrosti. Nástroje, které používám: tibetské mísy, indiánskou flétnu, kovový buben (malý hangpan), kalimbu, zvonkohry, brumli, atd.

Co vám akce přinese? 

 • Zpomalení
  Žijeme ve zrychlené době, často ve stresu, pod tlakem, výkonnostně nastaveni. Mnohdy už zdravotně cítíme, že něco není v pořádku a chtěli bychom zvolnit, ale nevíme jak. Tak tady společně takové zpomalení zažijeme.
 • Zklidnění mysli
  Techniky a triky jak pracovat s naší myslí ať je nám dobrým pomocníkem tehdy, kdy je potřeba a neháže do života vidle/negeneruje v nás ještě větší nepohodu.
 • Otevřený důvěrný prostor
  Mnohdy nemáme moc prostoru kde se cítit v pořádku, bezpečně. Ať už pro samotné bytí a nebo pro jakékoliv sdílení toho, co se v nás otevírá, co se v nás děje. Tím, že společně takový prostor vytvoříme, zasejeme semínko důvěry, že je toto možné zažívat i mimo naše společné setkání.
 • Techniky
  Budeme si ukazovat techniky a praxe mindfulness - práce s myslí, dechem, tělem, tak aby jsme byli schopni nabrané dovednosti používat kdykoliv a kdekoliv jinde.
 • Síla ticha
  Odnesete si silný zážitek spojení sama se sebou a tichem, což je opět něco, čemu se nám běžně v životě nedostává a ani nevíme, že to potřebujeme více. Společně zažijeme jak vyživující a hojivé je bytí v tichosti, se sebou a svými myšlenkami a v přítomnosti. Nemusíme už více před sebou utíkat, ale naopak objevit moudrost ve spojení se svým nitrem.
 • Magie hudby
  Vedle ticha je hudba mocnou oporou. Vede nás k jedinečným prožitkům. Otevírá v nás skrytý potenciál. Hudební nástroje a hlas ladí náš nervový systém a náš mozek na frekvence alfa vln. Tyto zvuky ladí náš mozek na hluboké stavy relaxace a pomáhají obnovit normální vibrační frekvence buněk v našem těle.

Reference

To jsem přesně potřebovala. Být sama se sebou, v tichosti. Nahlédnout na témata, která se mi v životě poslední dny dějí a získat trochu odstup. Byla to síla.
Petra
Tohle je něco, co každá žena potřebuje. Vypnout a dopřát si čas s osatními ženami. Bytí v tichosti, vedené praxi. Bez dětí, domácího ruchu. Děkuji ženy. Byla to krása.
Katka
Zpočátku se mi honily hlavou nepříjemné myšlenky. Nejsem moc zvyklá jít někam s druhými a nemoct komunikovat. Ale postupně jsem to víc a víc pozorovala a uvolňovala se v tom. A šlo to stále snáz. Teď už mnohem víc vím, jak si takové ticho a klid můžu dopřávat.
Lucie
Bylo to pro mě hodně silné. Vůbec jsem nečekala, že se můžu dotknout témat, kterými se teď zabývám, tak do hloubky a lehce k tomu všemu získat odstup. Na cestách jsem se spojila sama se sebou a už v tom všem, co mě v posledních týdnech emocionálně zaměstnávalo vnímám velkou lehkost a jasnost.
Martina
Ty místa, kterými jsme procházeli a ta jejich síla, to bylo snad na míru, ne? Pokaždé když jsme se objevily na nějakém zajímavém místě, dostaly jsme nějaký ladící impuls od Martiny. Bylo to hodně silné, až magické.
Lucka
Místa, kudy jsme procházely, to byla nádhera. Takové ukryté poklady. Mohla jsem mít čas na sebe. Nikam nespěchat. Jak moc důležité a potřebné je to v dnešní době. Byla jsem se svým tělem, dechem. A toužím si takové "lázně" dopřávat častěji. Děkuji.
Markéta

Kdo vás akcí provede?

Martina Chomátová

⚛︎ Autorka knihy Andromeda, elfka malá. 

Kniha spojuje inspiraci k toulkám přírodou, příběhy magických bytostí a techniky mindfulness. 

⚛︎ Lektorka hatha jógy,  mindfulness a dechových praxí

Hatha Jóga Om Yoga studio, Roční akademie Mindfulness, Mindfulness and meditation Teacher Training, Mindfulness Based Childbirth and Parenting teacher, Certified Breathwork Instructor, Breathwork masterclass.

⚛︎ Autorka aktivit pro malé i dospělé děti

PraHra, Magická Praha, Andromediny toulky, Mateřská na cestách.

⚛︎ Facilitátorka zvukových lázní, muzikoterapeut ve výcviku

Soundhealing Academy, Cesta k harmonii

Důležité informace

Termín: dle tvé preferene po vzájemné domluvě

Místo: v okolí Jíloviště

Cena: 2900Kč

Doporučeno s sebou: oblečení dle daného počasí, kvalitní boty do přírody (pokud je budete chtít využít), pláštěnku/větrovku proti dešti, deku či podložku na sezení, dostatek pití, jídlo na společnou závěrečnou obědovou hostinu, notýsek/papír a tužku pro případné zapsání čehokoliv. 

Často kladené otázky

Nemám žádné zkušenosti s mindfulness/všímavostí, je to překážkou?

Ne není. Vše si budeme na místě říkat, praxemi vás nejprve provedu a řekneme si, co je třeba dělat, čemu se v tu danou chvíli věnovat. Nebude to nic složitého. Není se čeho bát. Naopak to, co se naučíte společně budete moct kdykoliv použít v jakékoliv situaci.

Jakým terénem se budeme pohybovat?

Půjdeme do kopců v Brdských lesích. Nebude to nijak složitý výšlap, tempo si budeme určovat společně. Budeme dělat zastávky a průběžně odpočívat. Čekají nás nádherná místa a výhledy.

Můžu s sebou vzít děti?

Ačkoliv původním impulsem pro tyto toulky byly mé aktivity Mateřská na cestách, PraHra a Magická Praha, kde byly děti součástí, na tuto aktivitu s sebou děti brát nebudeme. Jde nám o to, ať si užijeme klid a ticho bez dětí a načerpáme na chvíle s nimi (nic proti nim).