Můj život ovládán myšlenkami. Byla jsem ve vleku všeho, co se mi mihlo hlavou. Točila jsem se v bludném kruhu sebekritiky, negací, analyzovala jsem každé prdnutí. Byla jsem hodně vyčerpaná, spousta komentářů a každodenních situací se mě osobně dotýkalo.

Byla jsem tím prvním a největším kritikem sebe sama.

Ať už jsem udělala cokoliv, nikdy to nebylo dost dobré. Vždy jsem mohla být o dost lepší. A stejným způsobem mě hodnotilo (a kritizovalo) i okolí. Hodně jsem se srovnávala s druhými a protože má realita zdaleka nebyla taková jako ta jejich, měla jsem v hlavě neustále jen varování: "Musíš makat, dřít, musíš být lepší a ještě lepší. Takhle nejsi dost dobrá." 

Nejvíce se toto sebekritické, na vůli a dokonalost zaměřené nastavení projevilo po prvním porodu jako poporodní deprese.

Když jsem dříve slyšela slovo meditace nebo práce s dechem, už rovnou na mě naskakovala nuda. Tak nějak jsem tušila, že mi to může být prospěšné (tedy všichni to tvrdí), ale jak se u toho pravidelně udržet? 

Když jsem objevila mindfulness a různé hříčky a triky, které nalákají pozornost mysli a zároveň dělají divy, naskočila jsem a začala si hrát. Proto vás zvu na palubu - chcete si taky hrát a získávat u toho super speciální efekty všímavosti jako jsou VĚTŠÍ MÍRA LASKAVOSTI, VÍCE ENERGIE, VĚTŠÍ SÍLA A ODOLNOST? 

Co je to mindfulness a co vám pravidelná praxe přinese?

"Mindfulness, česky všímavost. Mnozí z nás už tento pojem slyšeli. Mindfulness se totiž začíná prosazovat čím dál tím více. Pomocí této metody se totiž daří léčit i ty, u nichž již dříve různé formy terapeutické pomoci selhaly.  Mindfulness je efektivní při práci s chronickou bolestí, depresemi, úzkostí, ale i na poli léčby závislosti, poruch pozornosti, stresových poruch a poruch spánku.

Mindfulness využívají manažeři, podnikatelé a další profesně exponovaní lidé k redukci stresu, napětí a zvolnění tempa myšlenkových pochodů. Mindfulness se začíná implementovat do škol. Bylo prokázáno, že pokud děti tuto metodu používají, snižuje se jejich psychická únava, rozptýlenost či úzkostnost a zvyšuje se jejich schopnost soustředění." www.adicare.cz

Jak obohatila všímavost můj život?

 • Laskavost sama k sobě
  Narostla mi míra laskavosti k sobě samotné (to je asi největší fičák a benefit). Jsem sama sobě nejlepší kamarádkou.
 • Tělo jako rádce
  Lépe vnímám své tělo, jeho signály a víc se dle nich řídím (je to super, nechat se unášet víc tělem než hlavou). Vnímám víc vnitřní sílu, odolnost, důvěru v plynutí časem a životem.
 • Znalost svých hranic
  Začala jsem si víc v životě uvědomovat své hranice, kudy mi přichází a odchází energie. Kde si je nechávám udupat a kde je mám nejasné. Kde je znám a neumím je okolí efektivně a s respektem sdělit.
 • Spokojenost
  Vzrostla moje kreativita, hravost, radost. Vnitřní kritik mi občas něco chce našeptat, ale mnohonásobně víc vnímám vnitřního umělce. Který tvoří, hraje si, objevuje. Jeho dílem je mnohem víc okamžiků, každý den i celý můj život.
 • Sama sobě oporou
  Prohloubily se i nepříjemné emoce, ale vím, jak s nimi nakládat, jak si být oporou (to jde zase k tématu laskavosti). Podržím se v náročných situacích mnohem častěji.
 • Tělo jako chrám
  Vzrostla úcta k mému tělu, touha o něj (o sebe) pečovat, poznávat ho/se a chtít pro sebe to nejlepší. Stejně jako můj život a každý den, vnímám i své tělo jako umělecké dílo, které tvořím svým způsobem uvažování a chováním.

Všímavost pomáhá i zlepšovat naše vztahy, kvalitu spánku, zmírňuje projevy úzkostí a deprese. Díky praxi mindfulness můžeme zlepšít míru soustředění, navýšit produktivitu, změnit svůj zdravotní stav a zbavit se závislostí. Když jsme všímavější, jsme schopni regulovat nepříjemné okamžiky v našem životě - stres, těžké emoce, atd. 

Na co se můžete těšit v rámci našeho 6ti týdenního online kurzu?

Mým záměrem je pro tuto dobu sdílet zkušenosti a praxi, která navýší naši odolnost, důvěru a laskavost. Budeme se setkávat online, sdílet budete i vy, protože to je to základ úspěchu - mezilidské sdílení, vzájemné obohacení a inspirace. Část lekce se budeme věnovat teorii, příběhům a novým souvislostem. Další část lekce se zaměříme na praxi, protože jen díky pravidelné praxi se začnou v našem životě dít velké zázraky. Součástí kurzu bude i Facebooková skupina, kde můžete sdílet své zážitky a pravidelnou praxi i mimo naše pravidelná setkávání.

Jaký bude náš harmonogram?

 • 1. týden
  Jak funguje naše hlava, mysl, co děláme automaticky a jak ze zajetých vzorců vyskočit? Jak zkvalitnit vztahy a přítomnost s milovanými?
 • 2. týden
  Jak pracovat s kritikou, sebekritikou, jak si postupně navýšit sebevědomí, důvěru a vnitřní sílu? Jak využít dech k podpoře spokojenosti a zdraví?
 • 3. týden
  Jak zažívat v životě víc hravosti, radosti, jak mít víc energie? Kde čerpat energii kdykoliv a kdekoliv?
 • 4. týden
  Jak si umět nastavit hranice a jak se nebát být sama/sám sebou? Jak mít odvahu jít za svými sny?
 • 5. týden
  Jak pracovat s náročnými a bolavými situacemi? Jak získat tipy a důležité kroky pro svůj vysněný život?
 • 6. týden
  Kreativita a mindfulness? Jak přetvořit náročné momenty a chvilky v umělecké dílo a pochopit leta zašmodrchaná témata?
 • Všímavé dárečky
  Jako bonus dostanete dva všímavé dárečky, pohybovou inspiraci od Niky Melia a hudební inspiraci od Marie Tilšarové. Těším se moc.

Reference na kurz

"Kurz byl parádní, až je mi líto, že už končí! Sešla se nám úžasná skupinka žen, kde jsme mohly sdílet svoje zážitky. Líbilo se mi milé a neformální vedení od Martiny, včetně sdílení jejích osobních zážitků. Kurz mě naučil jak a proč se spojit s naším tělem, jak být k sobě laskavější, jak se naučit a vnímat víc být "tady a teď". Pro mě to bylo úplně první setkání s mindulness a jakoukouliv dechovou praxí obecně. Takže jsem moc ráda, že jsme si na kurzu vyzkoušeli různé praxe (dechová cvičení), které jsme ihned mohli začít praktikovat a pokračovat v nich už dále sami. A i když je to pro mě začátek, takový "návod" jak se sebou pracovat, tak už nyní po těch 5ti týdnech online kurzu vnímám větší laskavost k sobě a určité zpomalení, zklidnění. Díky Marti za tenhle super kurz!"
Tanja
Tento kurz mi přinesl uvolnění, plno návodů jak na sebe a setkání s prima holkama. Otevřel mou kreativitu. Daleko víc se ladím na tělo, naslouchám mu, poslouchám své potřeby. Marti, Ty tomu dáš říz svým projevem a otevřeností. Bylo to živé, hluboké, emoční, empatické. Ani ne ezo ulítlé, ani byznys koučovací. Božííí. Potřebovala jsem udělat něco jinak. A to se naplnilo.
Marta
Dostala jsem nástroje, které mi zapadly do mozaiky, kterou už mnoho let poctivou prací na sobě tvořím. Ano, na té mozaice jsem já – dostala jsem pro současnou chvíli takovou kotvu – tou je můj dech a cílené zvědomování si, co v dané chvíli potřebuju – a na to mi odpovídá mé tělo (ptám se ho dříve než své mysli!). A to jsou mé současné kotvy – ano, žádná nová informace, ale přišla ke mně znovu a znovu a ve chvíli, kdy jsem jí konečně porozuměla i jinak než jen hlavou. Už ji dokážu i žít a použít a to je to, za co moc děkuju a vděčím – Marti, Tobě, a vám, všem nádherným vědomým ženám.
Petra
Cena našich všímavých setkání, celé té online Šňůry plné praxe a pokladů je...
2490 KČ 

15.2.2021 startujeme. 6 online setkání na cca 2 hodiny, každé pondělí večer. 

Do startu zbývá...

Kdy budou online setkání probíhat?

Každé pondělí 19:30 - 21:30 (vždy dostanete odkaz na Streamyard, kde se potkáme).

Co k tomu budete potřebovat?

Počítač s mikrofonem a kamerkou, vodu, klid pro sebe a dostatek prostoru (stačí několik metrů čtverečních). 

Co když se nebudu moct dostavit na všechna online setkání?

Nevadí, naše setkání budu nahrávat, můžete si je tedy pustit kdykoliv poté a dopřát si vedenou praxi i opakovaně. 

Mám strach z veřejného vystupování a komunikace online

I s tímto strachem budeme moct velmi laskavou formou popracovat. V našem kurzu nebudete sdílet se stovkami žen, ale jen v maximálním počtů 10 žen (plus lektorka). Sama brzy poznáte, že jsou to podobně laděné ženy a nemusíte se před nimi stydět a bát. Vzájemné sdílení pro vás bude obohacením. Jste součástí vzájemné inspirace.

Budu se moct i v budoucnosti vrátit k lekcím, sdílení a praxi?

Ano, všechnu teorii, praxi, sdílení nahrávám - vše je k vidění pouze pro účastnice kurzu. Součástí kurzu je i facebooková skupina, kde sdílíme v průběhu kurzu mimo lekce a zároveň i členská sekce, kde máte vše pohromadě dostupné už napořád.

Ještě by vás něco zajímalo? Napište svůj dotaz na info@playeveryday.cz 

Víte vše a těšíte se? Stačí klik ⬇️ a jste se mnou na palubě.