Zamiluj se do sebe a do života, který žiješ. 

8 týdnů mindfulness pro ženy 

DOVOL SI ZÁŘIT

Je váš život ovládán myšlenkami a cítíte se často ve vleku dění života? 

Točíte se v bludném kruhu sebekritiky a nepříjemných prožitků viny, nebo srovnávání se s dalšími ženami? 

Jste hodně vyčerpaná a mnoho situací se vás osobně dotýká? 

Jste sama sobě tím největším kritikem? Ať už uděláte cokoliv, nikdy to není dost dobré (pro vás i okolí)? 

Takové pocity moc dobře znám a znám i způsob, jak s nimi zatočit

Za dobu 8 let na mateřské jsem si prožila několik měsíců poporodních depresí a stavy vyhoření při péči o tři děti. Znám dost dobře bludné kruhy sebekritiky, srovnávání se a viny. Touha po dokonalosti a neustálém výkonu byly pro mě častými společníky. Pocit, že ať udělám cokoliv, nejsem dost dobrá. Pro sebe i druhé.

Má realita zdaleka nebyla tak skvělá a růžová, jako životy druhých. Měla jsem v hlavě neustále jen varování: "Musíš makat, dřít, musíš být lepší a ještě lepší. Takhle nejsi dost dobrá. A k dokonalosti je cesta daleká." 

Když jsem dříve slyšela slovo meditace nebo práce s dechem, přišlo mi to jako totální nuda a jako zbytečnost. Tak nějak jsem tušila, že mi to může být prospěšné (tedy všichni to tvrdí), ale jak se u toho pravidelně udržet? 

Když jsem objevila mindfulness a různé hříčky a triky, které nalákají pozornost mysli a zároveň dělají divy, naskočila jsem a začala si hrát. Proto vás zvu na palubu - chcete si taky hrát a získávat u toho super speciální efekty všímavosti jako jsou VĚTŠÍ MÍRA LASKAVOSTI, VÍCE ENERGIE, VĚTŠÍ SÍLA A ODOLNOST? 

Co je to mindfulness a co vám pravidelná praxe přinese?

"Mindfulness, česky všímavost. Mnozí z nás už tento pojem slyšeli. Mindfulness se totiž začíná prosazovat čím dál tím více. Pomocí této metody se totiž daří léčit i ty, u nichž již dříve různé formy terapeutické pomoci selhaly.  Mindfulness je efektivní při práci s chronickou bolestí, depresemi, úzkostí, ale i na poli léčby závislosti, poruch pozornosti, stresových poruch a poruch spánku.

Mindfulness využívají manažeři, podnikatelé a další profesně exponovaní lidé k redukci stresu, napětí a zvolnění tempa myšlenkových pochodů. Mindfulness se začíná implementovat do škol. Bylo prokázáno, že pokud děti tuto metodu používají, snižuje se jejich psychická únava, rozptýlenost či úzkostnost a zvyšuje se jejich schopnost soustředění." www.adicare.cz

Jak obohatí všímavost váš život?

 • Laskavost sama k sobě
  Nárůst laskavosti k sobě samotné (to je asi největší fičák a benefit). Být sama sobě nejlepší kamarádkou.
 • Tělo jako rádce
  Lépe vnímát své tělo, jeho signály a víc se dle nich řídít (je to super, nechat se unášet víc tělem než hlavou). Vnímát víc vnitřní sílu, odolnost, důvěru v plynutí časem a životem.
 • Znalost svých hranic
  Víc si v životě uvědomovat své hranice, kudy přichází a odchází energie. Kde si je necháváme udupat a kde je máme nejasné. Kde je známe a neumíme je okolí efektivně a s respektem sdělit. Jak si jich být vědoma a sdělovat je.
 • Spokojenost
  Nárůst kreativity, hravosti, radosti. Vnitřní kritik nám občas něco chce našeptat, ale mnohonásobně víc se můžeme naučit vnímat vnitřního umělce. Který tvoří, hraje si, objevuje. Jeho dílem může postupně být mnohem víc okamžiků, každý den i celý náš život.
 • Sama sobě oporou
  Když zažíváme negativní emoce, víme, jak s nimi nakládat, jak si být oporou (to jde zase k tématu laskavosti). Podržet se v náročných situacích častěji než se potopit.
 • Tělo jako chrám
  Nárůst úcty k našemu tělu, touha o něj (o sebe) pečovat, poznávat ho/se a chtít pro sebe to nejlepší. Stejně jako náš život a každý den, můžeme vnímát i své tělo jako umělecké dílo, které tvoříme svým způsobem uvažování a chováním.

Všímavost pomáhá i zlepšovat naše vztahy, kvalitu spánku, zmírňuje projevy úzkostí a deprese. Díky praxi mindfulness můžeme zlepšít míru soustředění, navýšit produktivitu, změnit svůj zdravotní stav a zbavit se závislostí. Když jsme všímavější, jsme schopni regulovat nepříjemné okamžiky v našem životě - stres, těžké emoce, atd. 

Na co se můžete těšit v rámci našeho 8 týdenního online živého kurzu?

Mým záměrem je pro tuto dobu sdílet zkušenosti a praxi, která navýší naši odolnost, důvěru a laskavost. Budeme se setkávat online, ale živě s dalšími živými ženami. Většina lekcí není formou předehraných videí. Sdílet budete i vy (a nemusíte se bát, všechny ženy to skvěle zvládly a moc si to užily), protože to je to základ úspěchu - mezilidské sdílení, vzájemné obohacení a inspirace.

Část lekce se budeme věnovat teorii, příběhům a novým souvislostem. Další část lekce se zaměříme na praxi, protože jen díky pravidelné praxi se začnou v našem životě dít velké zázraky. Získáte 4 velmi silné a podpůrné audio nahrávky pro praxi doma. Součástí kurzu bude i Whatsupp skupina, kde můžete sdílet své zážitky a zkušenosti ze života a z praxe i mimo naše pravidelná týdenní živá setkávání.

Jaký bude náš harmonogram?

 • 1. týden
  Jak funguje naše hlava, mysl, co děláme automaticky a jak ze zajetých vzorců vyskočit? Jak zkvalitnit vztahy a přítomnost s milovanými?
 • 2. týden
  Jak pracovat s kritikou, sebekritikou, jak si postupně navýšit sebevědomí, důvěru a vnitřní sílu? Jak využít dech k podpoře spokojenosti a zdraví?
 • 3. týden
  Jak zažívat v životě víc hravosti, radosti, jak mít víc energie? Kde čerpat energii kdykoliv a kdekoliv?
 • 4. týden
  Jak si umět nastavit hranice a jak se nebát být sama/sám sebou? Jak mít odvahu jít za svými sny?
 • 5. týden
  Jak pracovat s náročnými a bolavými situacemi? Jak získat tipy a důležité kroky pro svůj vysněný život?
 • 6. týden
  Kreativita a mindfulness? Jak přetvořit náročné momenty a chvilky v umělecké dílo a pochopit leta zašmodrchaná témata?
 • 7. týden
  Co si z této společné cesty odnáším a vize, konkrétní kroky pro můj laskavější a udržitelnější způsob života.
 • Všímavý dáreček taneční
  Niky Melia pro tento kurz natočila taneční všímavou inspiraci. Můžete tak do svého života kdykoliv přidat smyslný tanec a pokud se při tanci cítíte jako motyka, nevadí. Často máme od sebe opět velká očekávání a jde o to začít se pohybovat intuitivně, dle potřeb vašeho těla (a ty už budete tento týden mnohem lépe znát).
 • Všímavý dáreček hudebně laskavý
  Všímavá písničkářka Marie Tilšarová pro tento kurz složila nádhernou laskavou píseň. Pustíte si ji do sluchátek a budete mít kdykoliv a kdekoliv hudební lázně, které dosytí každou vaší buňku těla.
 • Všímavý dáreček tvořivý
  Jak proměnit naše bolesti v úžasná umělecká díla? V tomto bonusovém videu se s vámi podělí Šárka Štroufová (absolventka kurzu Dovol si zářit), malířka, o své rituály a procesy kolem tvorby, která uzdravuje a transformuje její bolavé životní oblasti.
 • 8. setkání
  Po zkončení našeho putování si dáme ještě závěrečné online setkání, které bude probíhat zhruba měsíc po konci programu. Proč? Vyvstanou poslední otázky, bude delší čas na praxi, začne vlastní integrace. Toto setkání bude velmi laskavou podporou.
"Konečně jsem schopná se na sebe podívat do zrcadla. Líbím se sama sobě. Toho jsem před 2 měsíci nebyla vůbec schopná. Hodně jsem toho nastudovala, praktikovala. A teď konečně cítím velkou proměnu. Vnímám víc svou hodnotu a jasnost v tom, co dělám a kudy se vydávám. I když se to někomu zdá divné. I když je to něco nového a neznámého. Mám víc odvahy být sama sebou než kdy předtím."
Pavla
"Umím o sobě mluvit autenticky a upřímně. Bez hanby. Tak jak jsem to ještě donedávna nezvládala. A moje okolí je ze mě nadšené. Roky jsem poslouchala jak jsem nestálá, že mě baví hodně věcí a že umění není důležité. Že jsem nevyzrálá. Je to pro mě léčivé a krásné to tak najednou žít. Mám se fajn i v smutku, i v pomalosti, která mě ještě nedávno frustrovala. Do ničeho se netlačím. Moc děkuju za vykopnutí na tuto cestu. Pokračuju v záření. Je to super."
Zdenka
Kurz je úžasnou cestou k sobě, kdy našlapujete lehce a ladně a když se objeví šutr, co tlačí v botě, tak společně nejen vysupeme, ale ještě využijeme k dalšímu tvoření. Prostě jsme hravě přetavovaly zdánlivé nedostatky a překážky na DARY. Stát pak ve vlastní síle.. je bomba.
Marta
"Věci se mění a já s tím nebojuji. Cítím, jak vše se děje pro mě. Což je nesmírně osvobozující. Odpočívám jak to jde. Aspoň v mikrozastaveních. A na duši mi je moc fajn."
Jitka
Kurz mám za sebou a jednoduché techniky, které jsem se naučila se staly součástí pro každý den. Kurz je pecka. Obzlášť doporučuju pro velmi citlivé ženy.
Šárka

Jak to v kurzu vypadá?

Součástí kurzu je členská sekce, kde po každé proběhlé lekci uložím záznam, praxe v mp3, tipy, které sdílím jako další inspiraci a domácí všímáníčko (něco jako domácí úkol na dobu, než se znovu opět uvidíme). 

Reference na kurz

VIP kurzík s Martinou doporučuji všem ženám, které se cítí ztracené, nevěří si, nic je už nebaví a cítí se přehlcené v tomto dnešním světě. Díky kurzu se znovu najdete a začnete opět cítit radost :). Je to dlouhý proces, ale rozhodně stojí za to začít!! A co mi kurz hlavně dal/přinesl? velkou spoustu AHA momentů a uvědomění. Zvědomování a poznávání sebe sama. Naslouchání svému tělu (zlepšily se mi např. bolesti hlavy), zvědomování svých emocí a práce s nima naučil mě také všímat si svojí energie. Hlídat si přes den, kde a co mi ubírá mojí energii, na co si třeba dávat pozor, abych se necítila přehlcená. větší sebevědomí. Víc si sebe vážím, je to ještě velký proces, ale začínám se mít mnohem víc ráda :). Ale každopádně mě utvrdil v tom, jak moc je důležité, najít si v tomto uspěchaném světě čas pro sebe. Jen pro sebe. další osvojení technik mindfulness (mj. dvě super relaxace a další skvělé byly součástí callů) a motivaci v mindfulness praxi pokračovat dále
Taťána
Tento kurz mi přinesl uvolnění, plno návodů jak na sebe a setkání s prima holkama. Otevřel mou kreativitu. Daleko víc se ladím na tělo, naslouchám mu, poslouchám své potřeby. Marti, Ty tomu dáš říz svým projevem a otevřeností. Bylo to živé, hluboké, emoční, empatické. Ani ne ezo ulítlé, ani byznys koučovací. Božííí. Potřebovala jsem udělat něco jinak. A to se naplnilo.
Marta
Dostala jsem nástroje, které mi zapadly do mozaiky, kterou už mnoho let poctivou prací na sobě tvořím. Ano, na té mozaice jsem já – dostala jsem pro současnou chvíli takovou kotvu – tou je můj dech a cílené zvědomování si, co v dané chvíli potřebuju – a na to mi odpovídá mé tělo (ptám se ho dříve než své mysli!). A to jsou mé současné kotvy – ano, žádná nová informace, ale přišla ke mně znovu a znovu a ve chvíli, kdy jsem jí konečně porozuměla i jinak než jen hlavou. Už ji dokážu i žít a použít a to je to, za co moc děkuju a vděčím – Marti, Tobě, a vám, všem nádherným vědomým ženám.
Petra
"Kurz byl parádní, až je mi líto, že už končí! Sešla se nám úžasná skupinka žen, kde jsme mohly sdílet svoje zážitky. Líbilo se mi milé a neformální vedení od Martiny, včetně sdílení jejích osobních zážitků. Kurz mě naučil jak a proč se spojit s naším tělem, jak být k sobě laskavější, jak se naučit a vnímat víc být "tady a teď". Pro mě to bylo úplně první setkání s mindulness a jakoukouliv dechovou praxí obecně. Takže jsem moc ráda, že jsme si na kurzu vyzkoušeli různé praxe (dechová cvičení), které jsme ihned mohli začít praktikovat a pokračovat v nich už dále sami. A i když je to pro mě začátek, takový "návod" jak se sebou pracovat, tak už nyní po těch 5ti týdnech online kurzu vnímám větší laskavost k sobě a určité zpomalení, zklidnění. Díky Marti za tenhle super kurz!"
Tanja
Jsem tu pro sebe a to je nádhera. Když jsem vstupovala do kurzu, cítila jsem pocity jako "buď to změníš a nebo zemřeš." Nebyla jsem šťastná a tlačila jsem se stále do věcí, které po mě chtělo okolí. Cítila jsem se jako když se koukám na cizí život. Teď vidím jak zářím, tvořím, věnuju se tomu, co mě baví i když to ne všem dává smysl. Dělám úplně nová rozhodnutí.
Zdenka

Video reference

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Pokud si chcete poslechnout rozhovor o tom, co se děje v rámci kurzu Dovol si zářit, najdete jej v MP3 tady <<<

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

"Tvůj styl komunikace, vtipnost, tonalita – jako pokec s kamarádkou a ne nějakým mentorem/guru/poradcem. To pak ovlivňuje jak si Tvé inspirace a povidání „pouštím dovnitř“ a vstřebávám. Nemusím se nic „učit“, jde to samo. Vnímám mindfulness a Tvůj kurzík tak, že jsem konečně objevila, pochopila kudy vede (pro mě) cesta. Jak opravdu můžu i při třech dětech dál pracovat na sobě. Že se to vše dá dělat velice laskavě a po takových kouskách, jak zrovna můžu a chci."

Katka 

Víc v tomto článku <<<

Kdy budou online setkání probíhat?

Každé pondělí 18:30 - 20:30 (vždy dostanete odkaz na Streamyard, kde se potkáme).

Co k tomu budete potřebovat?

Počítač s mikrofonem a kamerkou, vodu, klid pro sebe a dostatek prostoru (stačí několik metrů čtverečních). 

Co když se nebudu moct dostavit na všechna online setkání?

Nevadí, naše setkání budu nahrávat, můžete si je tedy pustit kdykoliv poté a dopřát si vedenou praxi i opakovaně. 

Mám strach z veřejného vystupování a komunikace online

I s tímto strachem budeme moct velmi laskavou formou popracovat. V našem kurzu nebudete sdílet se stovkami žen, ale jen v maximálním počtu 6 žen (plus lektorka). Sama brzy poznáte, že jsou to podobně laděné ženy a nemusíte se před nimi stydět a bát. Vzájemné sdílení pro vás bude obohacením. Jste součástí vzájemné inspirace.

Budu se moct i v budoucnosti vrátit k lekcím, sdílení a praxi?

Ano, všechnu teorii, praxi, sdílení nahrávám - vše je k vidění pouze pro účastnice kurzu. Součástí kurzu je i facebooková skupina, kde sdílíme v průběhu kurzu mimo lekce a zároveň i členská sekce, kde máte vše pohromadě dostupné už napořád.

Absolvovala jsem hodně seberozvojových kurzů, je to pro mě?

Kurzem prošly ženy, které mnoho ze zmiňovaného už několikrát slyšely. Mají za sebou několik let meditace. I přesto pro ně kurz byl zlomový. Věřím, že to bylo proto, že je kurz dělaný vám na míru. Sdílíme tedy na témata, která jsou pro většinu aktuální. To, že není kurz předtočený online a jsme spolu živě, je taky velmi silné. Neposledním bonusem je vzájemná podpora a prostor plný laskavosti.

Jaká je cena?

Cena této trvalé a laskavé proměny, kterou spolu s tímto kurzem absolvujete je 25 000,-

(ačkoliv ženy si po absolvování kurzu cení svou proměnu minimálně na 100 000,-).

Kdy kurz začíná?

5. kolo kurzu Dovol si zářit začíná 12.9.2022 a potrvá do 31.10.2022

Startujeme za:

 

Ještě by vás něco zajímalo? Napište svůj dotaz na info@playeveryday.cz 

Víte vše a těšíte se? Stačí klik ⬇️ a jste se mnou na palubě.