BLOG

Kudy vede cesta ke spokojenosti?

INSPIRACE ZADÁČO

Jak pracovat s bolestí?

Když přijde do našeho života bolest, začneme být v tenzi a celou bolest tím ještě zhoršujeme a prohlubujeme. V tomto článku vám představím 4 kroky, díky kterým bolest budete zvládat mnohem lépe.

Celý článek

Při otužování nemusíme lámat rekordy

Všude z internetových stránek a na sociálních sítích na nás skáče Wim Hof metoda ve spojení s ledem, vysekanými dírami v ledu a výzvami, které příroda v zimě přináší. Mnoho lidí ale vůbec neví, že metoda je stavěná na 3 pilířích: Pomalá a vědomá expozice v chladu Práce s dechem Práce...

Celý článek

Nespěchej, zpomal, zastav se – získáš víc

Pravidelné a vědomé zastavování se není prohra. Naopak toho můžete získat mnoho. Co například? Zdraví, pohodu, svůj život a znalost sebe sama.

Celý článek

Náš společný masterpiece – víkendové workshopy WHM v jurtách

Na víkendovém workshopu zažijete: zastavení, víc praxe a teorie nejen Wim Hof metody. Pobyt v jurtách. Výbornou vegetariánskou stravu. Tréning komfortu v diskomfortu. Muzikoterapii. Potní chýši. Skvělé kolegy. Výbornou péči.

Celý článek

Wim Hof metoda v těle ženy (a laskavě)

Wim Hof metoda se těší velké oblibě. Je skvělé, že mnoho lidí zejména v této době nachází i jinou variantu než jen léky a strach. Máme z toho opravdu velkou radost a z našich workshopů Wim Hof metody účastníci odcházejí nadšení, posilnění, inspirováni, odhodláni. Pro...

Celý článek

Moje 13. komnata

Až donedávna nebyla problematika poporodních depresí tématem, které by rezonovalo společností. Když jsem se s nimi jako novopečená maminka setkala já, dostupných informací bylo k dispozici zoufale málo. O tomto tématu (a nejen o něm) jsme si povídaly v rozhovoru pro web bezhladoveni.cz Naše očekávání,...

Celý článek

Jen kupa kostí na cestě k dokonalosti

Tahle honba za dokonalostí stále trvá, dokonalost se zdá být na dosah a přesto tak nedostupná. Co je to za nemoc, která nám svírá hrdlo, jen co se ráno nadechneme? Jen co se nadechla poprvé moje dcera, měla jsem před sebou hromadu očekávání, kterým jsem se hodlala vyrovnat. Mezi nimi třeba předpoklad, že budu vždy a za každých okolností:

Celý článek

A O TOM! to je…

Podcast O TOM! Laskavost, hravost, jednoduchost a vědomí

Celý článek

Co je vlastně MINDFULNESS?

„Jak se máte?“ Na tuto jednoduchou otázku řada lidí odpovídá samozřejmě, že „dobře“. Část lidí po pravdě, najdou se ale i tací, kteří se k takové odpovědi uchýlí na základě rčení „přání otcem myšlenky“. Téměř vždycky se totiž najde něco, co se nám tak docela...

Celý článek

Laskavost k sobě i k druhým

Doba je uspěchaná, vše musíme mít hned a hlavně dokonalé. Máme tendenci srovnávat se s ostatními, chceme mít to, co mají oni, závidíme ostatním jejich schopnosti a talent, ale už nám nedochází, že, stejně jako každý, i oni mají něco, co jim nejde a co...

Celý článek

Svoboda v době nesvobody

V poslední době jsme svázání mnohými nařízeními. Aktuální situace může vyvolávat různé emoce. Omezení naší svobody se na našich životech podepisuje různým způsobem. Jak si v této době najít prostor, který podpoří naši pohodu, klid a nadhled? To se dočtete v tomto článku.

Celý článek

Reference na kurz všímavosti (mindfulness)

Rozhodla jsem se tentokrát vyzpovídat ženy, které prošly online kurzem Mindfulness se mnou. Tak tady je máte. V celé své kráse a upřímnosti. Užijte si sdílení plné moudrosti a inspirace.

Celý článek

Zamiluj se do sebe a do života, který žiješ

Když zažíváme krušné chvíle v životě, náročné emoce, často si pro sebe přejeme štěstí, zdraví, neutuchající spokojenost. Ale kudy vede cesta ke spokojenosti? V tomto článku si povíme víc.

Celý článek

Všímavost a práce s dechem

Emoce jako strach, smutek, beznaděj jsme v uplynulém roce často prožívali a nadále prožíváme. Někdy více a někdy méně. Ale už nejsme lapeni v pasti. Máme po ruce takového neviditelného pomocníka, kterého si taháme všude s sebou a který má moc měnit naše nastavení a tedy i navyšovat životní pohodu, podporovat zdraví a míru energie. O kom mluvím?

Celý článek

Kde je ukrytá největší síla člověka? (mindfulness a rok 2O2O)

Rok 2020 zanechá v naší paměti hlubokou rýhu. Prověřil naši odolnost, flexibilitu a v podstatě i schopnost přechodně oželet věci, na které jsme byli po dlouhou dobu zvyklí.

Celý článek