WIM HOF METODA

Léčivá síla chladu

CO A PRO KOHO JE WIM HOF METODA 

Pravidelné praktikování Wim Hof metody zlepšuje imunitu, má pozitivní vliv na léčbu autoimunitních onemocnění, stimuluje a zrychluje metabolismus, redukuje chronický stres, snižuje výskyt zánětu a infekcí v těle.

Díky této metodě získáte nástroj, kterým můžete ovlivňovat nejen své prožitky (krátkodobě i dlouhodobě), ale i imunitní systém a funkce vašeho těla.

 • Nakopněte svůj imunitní systém
  Vědecké výzkumy dokazují, že ti, kteří ve svém životě používají Wim Hof metodu, jsou odolnější vůči patogenům, ve srovnání s jinými.
 • Zlepšete svou duševní pohodu
  Vaše duševní zdraví předurčuje váš celkový osobní blahobyt. To, jak se cítíte sami se sebou, předurčuje kvalitu vašeho života i vašich vztahů s ostatními.
 • Snižte svou hladinu stresu
  Wim Hof metoda je kombinací meditace, dechových cvičení a vědomého otužování, která dokáže snížit vaši hladinu stresu.
 • Vypořádejte se s depresí
  Procházet depresí je opravdu náročné. Nicméně existují přírodní způsoby, jak s takovými prožitky nakládat. Lidé, kteří trpí depresí a přidají do svého života právě Wim Hof metodu, postupně prožívají úlevu v oblasti různých projevů náročných psychických problémů.

NAŠE WORKSHOPY

Naučte se základy Wim Hof metody

2204

Dvoudenní workshop Wim Hof metody v jurtách

22.4. 2022 17:00 - 24.4. 2022Vrábsko
Víkendový workshop Wim Hof metody. Spolu s pobytem v ledu…

KDO VÁS WORKSHOPEM PROVEDE

Říjen 2019 - Lom Homolák

Jakub Chomát

Z korporátního světa se po několikanásobném vyhoření vydal hledat sám sebe, životní smysl a spokojenost. Každou zimu se oblékal do několika vrstev oblečení a býval často nemocný a vyčerpaný. Chtěl být nejen šťastnějším člověkem, ale i lepším partnerem a dobrým vzorem svým třem dětem. 

Wim Hof metoda ho natolik uchvátila, že ji postupně začal šířit mezi své kamarády a stal se oficiálním lektorem. Mimo Wim Hof lekce se zabývá somatickým koučingem a lektorováním energy managementu pro firmy.

"Téma zdravá seberealizace vs. vyhoření se stalo mým koníčkem a životním smyslem." 

Martina Chomátová 

jako asistentka lektora

NAŠE ZKUŠENOSTI S WIM HOF METODOU

REFERENCE

Skvělý zážitek. Jsem nadšená. Měla jsem v plánu jen vyzkoušet dechová cvičení a s podporou skupiny a lektorů jsem nakonec zvládla i samotný ponor. Pro mou práci se tahle inspirace a zkušenost velmi hodí.
Míša
Díky za workshop. Byl pro mě velmi inspirativní a pomohl mi doplnit si a lépe pochopit Wim Hof metodu nad rámec informací z webu a YouTube. Dychání pod vedením lektora mi pomohlo lépe pochopit jeho logiku a vyvyrovat se některých chyb. A možnost vyzkoušet si na vlastní kůži bazének s ledem je samozřejmě taky COOL :-). Workshop je určitě doporučuji i dalším nadšencům hlubokého dechu a studené vody.
Pepa
Když jsem se otužovala dřív, šla jsem tam celý to jen nějak vydržet. Ale s pomocí téhle metody a lektorské podpory si můžu proces otužování užít a dvě minutky mi utečou jak voda. Doslova. Je to krásná zkušenost a jsem ráda, že si ten prožitek můžu teď kdykoliv dopřát i sama.
Tereza
Ahoj rád bych vám poděkoval, že jsem mohl být na workshopu WHM. Moc se mi to líbilo. Zejména organizace (místo a jídlo), ideální počet lidí, více praxe než teorie, atmosféra a energie, kterou jste navodili i váš přístup.
Radek
Na workshop jsem sla s cilem zjistit princip celé metody. Nečekala jsem, že pujdu do ledu a natož, že tam vydržím 2 minuty. Workshop byl skvěle vedený. Uvolněný, motivující, inspirující a v průběhu dne jsem se připravila i na ledovou koupel, kteoru jsem díky Kubovi zvládla! Takže obrovská radost.. od té doby se mi samotné nepodařilo zůstat v ledové vodě tak dlouho, takže mám co trénovat :). Co se mne nejvíce dotklo byla jednoduchost metody, která vyžaduje disciplínu, ale pokud ji člověk alespon trochu má, je to naprosto dostupný nástroj pro skvělý život.
Markéta Hniličková

KDO JE WIM HOF

Pan Wim Hof
Pan Wim Hof
Pan Wim Hof

"Mou misí je, aby byl každý člověk zdravý, silný a šťastný."

Wim Hof

Muž, který v roce 1994 zůstal se svými 4 dětmi sám. Jeho žena (trpící depresí) spáchala sebevraždu. Život šel dál a on se musel postarat o rodinu. Jednoho dne seděl na lavičce, v hlavě fůru myšlenek. Uviděl zamrzlé jezírko a vyzkoušel, jaké to bude se do něj ponořit. Tělo křičelo bolestí, ale Wim se soustředil na dech.

Postupně zjistil, že tímto způsobem může získat to, čeho se mu meditací, studiem knih, praktikováním různých směrů nedařilo dosáhnout. Jeho mysl byla prázdná, tělo zrelaxované. Tento prožitek opakoval znovu a výsledek byl stejný. Díky znalostem jógy sestavil metodu, která nese jeho jméno, a šíří ji po světě.

Má za sebou 26 světových rekordů (půlmaraton bos na sněhu/ledu, vylezl v rekordním čase na Kilimanjaro v trenkách, uběhl marathon v africké poušti bez vody, vydržel hodinu v přímém styku s ledem atd.) 

Dokáže vědomě ovládat autonomní nervový systém. A co z toho máme my?

Při jednom z výzkumů mu lékaři a vědci vstříkli do těla bakterii endotoxin způsobující rychlý nástup nemoci a zvýšené horečky. Další desítka testovaných byla do několika hodin v horečkách. Wim Hof se dvě hodiny věnoval dechovému cvičení a měl jen lehké bolesti hlavy. Ten stejný výsledek měli po výzkumu i další testovaní, které Wim Hof naučil svou dechovou metodu

Wim Hof dokáže aktivovat schopnosti, které jsou u běžného člověka nevyužité.

Vědomě ovlivňuje chování některých hormonů (kortizol, adrenalin, noradrenalin).