Nedatovaný deník DOVOL SI ZÁŘIT - Tvá jedinečná cesta životem plným energie <<<

Proč vyrazit na zvukové lázně?

 • Hluboká relaxace
  Hudební nástroje, které používám pomáhají navodit našemu tělu a mysli hlubokou relaxaci. Možná se ti to v každodenním životě nedaří. Díky společnému záměru a přítomnosti a využití hudebních nástrojů si odpočine tvé tělo způsobem, který se mu často nedostává.
 • Zpomalení/změna myšlenek
  Během dne přemýšlíme většinou stále stejným způsobem. Myšlenky si často nevybíráme. Zkrátka plynou. Leckdy ani nevnímáme co nám hlavou proudí. Pomocí vibrací a harmonizaci nástrojů se tvá mysl vyladí a s tím se může proměnit i kvalita a obsah tvého myšlení. Můžeš přijít na něco nového. Můžeš získat nadhled a odstup v tíživé situaci, můžeš odhodit leta uchycená témata.
 • Užít si hudební zážitek jinak
  Zvukové lázně nejsou koncertem jak jej známe. Nejde o předem danou sestavu skladeb. Jde o improvizaci. Vždy je to zážitek na míru právě té dané chvíli a všem, kteří si lázně přijdou dopřát.
 • Uvolnění těla a dechu
  Díky praxi mindfulness a dechové praxi se naše tělo uvolní způsobem, který ve dnech nabitých povinnostmi málokdy zažíváme. Dopřejeme si hluboké, oživující dýchání a prožijeme úlevu svalových tenzí způsobených našimi automatickými vzorci při pohybu.

Video pozvánka

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přeju si podpořit tvou životní jiskru, plynutí,

laskavost a citlivost

Proto tvořím setkání, kde můžeš zrelaxovat a napojit se na sílu a vibraci hudebních nástrojů a mého hlasu.

Co tě čeká? 

ZVUKOVÉ LÁZNĚ

Způsob, jak zvládat úzkost, uklidnit nervový systém i myšlenky z našeho vědomí, když se spojujeme se svým tělem. Ke zvukové lázni využíváme nástroje jako jsou: harmonium, tibetské mísy, Koshi zvonkohra, indiánská flétna, kalimba, dešťová hůl, zvukové vlny, perkuse, bubny a další.

Živá relaxační hudba

Hudba léčí, uvolňuje, pomáhá se dostat do hlubší relaxace. Uvolnit stažená místa našeho těla, uvolnit emoce, které v sobě dlouho držíme jako ve vězení. Zvuková koupel je obecně meditativním zážitkem, kdy jsou přítomní „koupáni“ ve zvukových vlnách. Tyto vlny jsou produkovány různými zdroji, včetně léčivých nástrojů, jako jsou zpívající mísy, perkuse, zvonkohry, chrastítka, ladičky a dokonce i samotný lidský hlas.

Konkrétní termíny:

Akcemi tě provede:

Martina Chomátová

Jsem lektorka hatha jógy, programu Mindfulness Based Childbirth and Parenting a práce s dechem. Přes 23 let pracuji s deníkem a různými tvořivými způsoby sebevyjádření. Miluju hudbu, zpěv, mantry a hru na různé hudební nástroje (harmonium, ukulele, tibetské mísy, indiánskou flétnu, bubny, kalimbu atd.).

Aktuálně studuji muzikoterapii a soundhealing (Soundhealing Academy UK, Cesta harmonie - Markéta Gerlichová, Tvořivá práce s rytmem - Muzikohraní). Spolu s mým mužem tvoříme víkendové workshopy Wim Hof metody. Tvořím bezpečný prostor pro transformaci a osvobození sebe sama. Ráda se neustále učím novému, své znalosti a zkušenosti předávám na různých akcích a workshopech, nebo při lekcích na základní svobodné škole Kairos. Je pro mě důležité do světa vnášet prvky laskavosti, hravosti, plynutí a citlivosti.

S čím budeš odcházet?

 • Relaxace
  Díky zvukům a vibracím hudebních nástrojů jako je kalimba, indiánská flétna, tibetské mísy, dešťová hůl, zvonkohry a harmonium se dostaneš do hluboké relaxace, která se tvému tělu leckdy nedostává ani v noci při spánku. Můžeš tedy načerpat síly a dopřát si zdroje, které ti dlouhodobě schází.
 • Inspiraci a podporu
  Díky hluboké relaxaci se můžeš napojit na zdroj inspirace, získat odpovědi na témata, která jsou pro tebe dlouhodobě problematická, nejasná.
 • Léčení a stabilizaci
  Nezřídka dochází při tak hluboké relaxaci i k léčení na úrovni fyzické, duševní. Jakmile se uvolníme proudu dění, přítomnosti, naše mysl přestane bojovat, tělo přestane být v tenzi a my si můžeme dopřát pouštění stažení, která leta držíme a neumíme se jich zbavit.

 

Reference

"To bylo celé pro mě? Užívám si, že to celé hraní je pro mě a vždy když jsi blízko s nástrojem, tak to vyživuje moje tělo. Cítím se tak krásně opečovaná."
Hanka
"Normálně nedokážu vypnout hlavu. Furt mi to jede. A nedokážu plně zrelaxovat. Pořád se ošívám. Ale tady to šlo lehce. Během chvíle jsem byla úplně uvolněná. A fakt nevěřím, že to trvalo tak dlouho. Přišlo mi to jako mžik."
Radka
"Cítil jsem části těla a vjemy, které vůbec neznám. Je fascinující jak na to tělo reaguje. A každý nástroj jakoby rozvibroval něco jiného."
Tomáš
"Cestovala jsem různě po světě. Jakoby mě každý nástroj vzal na různá místa. Bylo to tak živé. Krásná relaxace. Pocítila jsem obrovskou svobodu a pohodu."
Kateřina
"Mým záměrem bylo odpočinout si od ruchu a stresu kolem domácnosti a rodiny. Můj nervový systém je hodně přetížený. A vůbec nechápu, proč jsem s takovou relaxací nezačala dřív. Jsem odpočatá a navíc mám inspiraci jak pracovat s dechem a myslí doma."
Tereza
"Chtěla jsem se otevřít světu hudebních nástrojů. Nejdřív mi Martina hrála a ta kombinace zvuků přírody, nádherného místa a nástrojů - to byla teda lahoda. Jako třešničku na dortu jsem si zvolila, že si zahraju sama a zkusím nějaké hudební nástroje. A byl to též krásný zážitek. Skvělý impuls jak využít sílu zvuků a hudby v každodenním životě."
Štěpánka

 

Co s sebou? 

Chceš se přidat? Skvělé!!!

S sebou:

pohodlné oblečení, pití.

 

Cena 680Kč (předem)

za akci Zvukové lázně.