Pomalý kongres 10. - 14. 6. 2024 - PŘIHLÁŠENÍ ZDARMA

Vyhrála jsem depresi

Pro všechny ženy, které si myslí, že nejsou dost dobré, že mateřství je fakt soda a že možná do těch vod neměly nikdy vkročit.

Všude kolem vás jsou vysmáté a spokojené mamky a vaše cesta mateřstvím je spíš utrpení?

Jste vyčerpaná, zklamaná a v životě máte spíš starosti a povinnosti?

Točíte se v kruhu výčitek a viny, nebo dokonce zažíváte poporodní deprese?

A proč se na to ptám? 

To jsou stavy, které jsem před šesti lety zažívala po narození první dcery. Bylo to spíš peklo než nejkrásnější období v životě ženy (jak se mateřství často říká). 

Pořád jsem čekala, kdy to začne být ta nadpozemská nádhera a bezpodmínečná láska. 

A mezi tím čekáním mě často napadalo, že to v  mém případě třeba nepřijde nikdy, a tak to radši vzdám. 

Ublížím si nebo uteču. 

Jenže tak nějak jsem tušila, že bych se připravila o spoustu krásných momentů...

 • až bude má dcera dělat první krůčky,
 • až poprvé zazní \"mami\",
 • až uslyším její smích,
 • až spolu budeme objevovat svět
 • nebo až bude mít třeba maturitní ples. 

Dneska jsem mámou 3 dětí, ačkoliv jsem se tehdy zařekla, že už tohle zažívat nikdy nechci.

A není to vždycky jen procházka růžovým sadem. Nejsme pořád happy jak tři grepy (ani pět grepů). Ale deprese už se nikdy nevrátila.

Celých 6 let jsem hledala důvody, proč jsem takové šílené a nečekané propady zažila. 

Četla jsem knihy a články, povídala si s lidmi, kteří podobné období prožili, nebo kteří mě mohli na mé cestě inspirovat. 

Založila jsem spolek Play Everyday a rozhodla se (nejen) ženy, matky inspirovat na cestě k větší hravosti a spokojenosti. Protože tak jako já jich kráčí s velkým smutkem mnohem víc, než je na první pohled vidět.

O KRÁSÁCH A RADOSTECH S DĚTMI JE PLNÝ FACEBOOK, GOOGLE I INSTAGRAM. 

ALE NA TY TĚŽKÉ EMOCIONÁLNÍ PROPADY SE MOC NESVÍTÍ.

Pro všechny ženy, které si myslí, že nejsou dost dobré, že mateřství je fakt soda
a že možná do těch vod neměly nikdy vkročit, JSEM NAPSALA KNIHU. 

"Knížka se čte sama a krásně mi docvakávají další a další kousky skládačky. Mysl se otevírá víc a víc těm malým úžasňákům (mám 3 kluky) a začíná si to tak krásně samo sedat. Znovu nacházím trpělivost a empatii k mému báječnému muži, protože každý potřebujeme pohlazení a tu svou dávku respektu. A když na to nezapomínáme, tak je svět hned krásnější místo k žití."
Petra Nesrovnalová

CO VŠECHNO V KNIZE NAJDETE?

248 stránek

54 kapitol

 • PRAVDIVÝ PŘÍBĚH
  Příběh o tom, jak jsem ty první měsíce s dítětem prožívala, co mi všechno lítalo hlavou a jaké strasti jsem namísto euforie zažila.
 • PŘIJETÍ
  Věřím, že když člověk ví, že některé stavy a situace prožil i někdo jiný, naučí se je popsat a ventilovat, přijde mocné přijetí, které je prvním krokem z jakékoliv louže (nebo bláta).
 • TIPY A TECHNIKY
  V knize jsem se podělila o 25 triků, tipů a technik, které mi pomohly na cestě k větši spokojenosti a které doporučuju i dalším ženám, tedy i vám. A ne, nejsou to antidepresiva.
 • PŘÍBĚHY DALŠÍCH ŽEN
  Protože sdílení je mocné, zejména v kruhu žen, připravila jsem pro vás v knize ještě 7 příběhů dalších žen, které si podobným údolím temna prošly.
 • ILUSTRACE
  Ráda bych knihou podpořila hravost dospěláckou, a tak na stránkách najdete i 6 ilustrací k tématu, které si můžete vlastnoručně dobarvit.
 • INSPIRATIVNÍ TEXTY
  Vaši hravost a kreativitu podpořím i šesti inspirativními, laskavými a krasopisnými texty. Nejsou dokonalé, ale jsou tvořené pro vás. A o tu radost z tvorby jde.
Tuto knihu už koupilo 0 lidí

Co se o knize šušká?

Skvělá knížka, kterou bych doporučila každé mamince. Její laskavá slova pohladí po duši každou mámu, která o sobě občas pochybuje. Uvědomila jsem si díky ní, že v tom vážně nejsem sama. Deprese se mohou týkat každé z nás. A ani to, že už jsme zvládly dvě děti, neznamená, že máme vyhráno. Poporodními depresemi jsem si prošla při narození třetího syna, kdy jsem si myslela, že už mě nemůže nic překvapit. Mít po ruce tuhle knížku, ušetřila bych si moře slz a trápení sama se sebou. Dneska máme čtyři syny a pocity nedostdobráctví přicházejí v různých vlnách. Je fajn mít u sebe papírovou kamarádku, která mě v těchto chvílích podpoří a pohladí. Tipy, které jsem v ní našla, mi pomáhají ve chvílích, kdy mi není úplně do smíchu. Vážně je důležité myslet i na sebe. Díky Marti
Bára Veseláhttps://veselabara.cz/
Wau! Tahle knížka je doslova truhla pokladů. Jeden drahokam pro pohlazení na duši za druhým. Jako žena, která poporodní depresí prošla, oceňuji, že je psaná s citem, láskou a respektem. A přitom lidově a mrazivě upřímně. Je v ní spousta cenných rad. Kéž by existovala už v době, kdy jsem se trápila svými pocity po prvním porodu. Konečně někdo tuhle pandořinu skříňku otevřel. Děkuji a přeji knížce, ať se dostane k co nejvíce maminkám.
Zuzana Šmidrkalováwww.zuzanasmidrkalova.cz
Jsem velice ráda za to, že vznikají projekty jako Play Everyday a knihy jako Vyhrála jsem depresi. Téma poporodní deprese už není žádné tabu ani bubák schovaný ve skříni. Je to fakt! A dnešní doba je také jiná. Nároky na nás jsou jiné. Už si nemusíme hrát na superženy v domácnosti s dvanácti chapadly a popírat samy sebe a své emoce. Můžeme si dovolit projevit slabost a plakat. A přesně o tom tato kniha je. O ohromné drtící síle mateřství. O tom, na co Vás nikdo dopředu nepřipraví. O tom, co se nikde neučí. Tento typ literatury bych rozhodně zařadila do čekáren na gynekologických poradnách pro těhotné i v poporodním oddělení v porodnici. Sama bych si, když se dnes ohlédnu zpět, přála před prvním porodem něco takového číst. Navíc Martin ostrý vtip a slovní hříčky dávají knize lehkost a ze strastiplných situací se stávají komické. Co ale oceňuji nejvíce, jsou praktické tipy na krásné šestinedělí, pod které se mohu jen podepsat.
Petra Hofríkováhttps://motivarna.cz/
Kniha je skvela... Velmi sa mi páči, lebo tiež som par týždňov po narodení môjho druheho syna zaživala uzkosti a strach a mala som problem so spaním tak som si zašla pre antidepresíva ktore beriem až do dnes. Velmi ocenujem aj bonusy ako su vymalovanky a motivacne afirmacie. Takze DAKUJEM ze ste sa podelila s tym čo je este stale tabu a za čo sa ženy matky hambia.
Edita B.
Před několika dny jsem dočetla knihu a cítím,že vám musím napsat. Slzy, aha momenty, pochopení sebe sama, proč mám stavy jaké mám a hlavně že nejsem úplně nenormální. Nikdy jsem neslyšela,že by někdo zažíval podobné stavy a když to bylo težké,všichni to zvládli! Začala jsem nesnášet samu sebe, své stavy, své chování k druhým a k sobě. Mé stavy depresí se vrací a velkou útěchou je číst, že fakt nejsem jediná divňačka a že ten stav jednou skončí a je mi vlastně přínosem..:)
Denisa
Děkuji moc za Tvoji knížku Vyhrála jsem depresi. Přečetla jsem ji za tři dny. V mnoha věcech, o nichž píšeš, jsem se poznala a mnohé jsem zažila při svém prvním mateřství, ve druhém už jsem se cítila o poznání jistější. Vlastně jsi mi často mluvila z duše.
Jitka

Ke knize dostanete 3 super dárky

 • ilustrace z knihy k vlastnímu dotvoření (aneb takové spoko-omalovánky),
 • další motivační texty k vystavení kdekoliv doma,
 • pracovní sešit s inspirací pro vlastní kroky na cestě ke spokojenosti, radosti a hravosti. 

Vše ve formátu PDF připraveno k tisku.

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Je pro mě kniha, když jsem neprožila poporodní deprese?

Kniha je plná tipů, které jsem na začátku mateřství hledala a nenacházela. Je plná hlubokých prožitků, kterých na cestě vedle našich dětí potkáme mraky a leckdy si s nimi nevíme rady. Určitě je vhodná jako taková inspirace, jak pozvat hravost a kreativitu do života a tím se krásně depresi vyhnout (kdykoliv v životě, nejen po porodu). 

Jak kniha vypadá? V jakém je provedení?

Kniha bude mít zhruba 220 stran, černobílý tisk textu i ilustrací, měkkou vazbu. Bude vypadat zhruba tak, jako na obrázku na této straně. 

Jaký je záměr této knihy? 

Po narození dcery jsem zoufale kolem sebe hledala informace. Jakto, že se necítím dobře? Co se to se mnou děje? Proč neustále pláču, proč se tak vztekám, proč se cítím tak hrozně, když mám tak krásné a zdravé dítě? Proč prožívám taková muka? Byla jsem masírovaná informacemi o kráse mateřství. Ano, je to nádherná role. Ale někdy taky doprovázená potoky slz, strastí, frustrace, strachů, viny. Moc dobře vím, že takové pocity jsem nezažila jen já. Je nás víc. Ať už se tomu říká poporodní deprese, nebo baby blues. Nebo je to jen poporodní stres, abych vše dělala správně a byla dost dobrá máma. Je jedno, jakou úroveň zrovna prožíváme. Mým cílem je tyhle stinné stránky mateřství otevřít a posvítit si na ně. Když je nenecháme v tichosti hnít, snadněji je ve svém životě přijmeme, tato zkušenost nás posílí a nás ženy sblíží. Takže, jestli je něco mým velkým snem, ať jsme jako ženy dost silné na sdílení i toho neblahého, co život/mateřství přinese.

VIDEO RECENZE

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video