mindfulness ženské lázně

Živé setkání - Lety u Dobřichovic (V Tůních 552)

Termín: 12.10.2021 čas: 17:00 - 22:00

Podporovat ženskou pohodu a vyrovnanost

V tomto výkonnově nastaveném světě často zažíváme stavy samoty, odpojení, vyhoření, smutku a vzteku.

Proč? Protože jsme začaly hrát podle karet, které jsme si nevybraly. Můžeme to ale velmi snadno napravit. 

Pevný základní kámen můžeme spolu položit na tomto čistě ženském setkání, v krásných prostorách v Letech u Dobřichovic. 

Co vás čeká a čemu se budeme věnovat? 

Hlavním bodem našeho setkání jsou techniky MINDFULNESS (všímavost). 

Mindfulness nám pomůže nacházet návod k tomu, jak efektivněji a udržitelněji fungovat v našem životě a v těle. 

Budeme se učit jak vnímat přítomný okamžik bez posuzování. Jak trénovat odolnost vůči životním vlnám. Jak ustát nepříjemnosti a těžit z nich. Jedním z důležitých bodů toho, čemu se budeme věnovat, je odložení výkonnostního a hodnotícícho nastavení (které nám štěstí nenosí) a vytváření nových zážitků podpory, pohybu, všímavosti a laskavosti. 

Během cca 2,5-3 hod společného času se můžete těšit na 2 mindfulness praxe, tanec, zpěv, péči o tělo, chuťové laskominy, sdílení a podporu dalších žen. 

Jak vás toto setkání obohatí? 

 • Zastavení
  V letním šrumci si dopřejeme zastavení a plné vnímání toho, co nám uplynulý čas přinesl a odnesl. Co aktuálně v našich životech prožíváme. Zastavení je dobré praktikovat proto, že nám tak neuniká záměr našeho života a zvládneme tak lépe strávit cokoliv výživného, co se v uplynulé době odehrálo.
 • Všímavost vůči našemu tělu
  Naše těla nám často dávají tiché signály a směrovky. Kudy se odebírat a kudy naopak ne. My je ale leckdy bohužel neslyšíme a ignorujeme. Naše těla pak nemají jinou možnost, než hlasitěji, výrazněji, drsněji dát najevo, že je stopka opravdu nutná. My se naučíme, jak se zastavit dobrovolně. A jak naslouchat. Než přijde katastrofa.
 • Spolubytí
  Po několika měsících, kdy jsme byly izolované doma či v práci se stejnými lidmi, možná neustále jen s dětmi, si dovolíme pobýt s lidmi podobně laděnými, s ženami, které pro sebe chtějí to nejlepší, jsou vědomé, láskyplné, nehodnotí, nesoudí. Takové spolubytí je velmi výživné a můžeme z něj těžit ještě pěknou řádku dnů/týdnů.
 • Vzájemná inspirace
  Často máme pocit, že nejsme dost dobré, že to a tamto neumíme vyřešit, nemáme nadhled, nejsme dost krásné, úspěšné, atd. Díky vzájemnému sdílení si můžeme společně prožít, že každý je ostatním inspirací. Nejen v tomto úzkém kruhu, ale i kdekoliv jinde na světě. V menším provedení si to prožijeme společně, posléze můžete vyrazit inspirovat do světa.
 • Pohyb, zpěv
  Tanec a zpěv byl odjakživa velkou vzpruhou žen na cestě jejich leckdy bolavým životem. Pomáhal odlehčit tíži toho, co se děje a přinést nadhled. I tomu se tedy budeme věnovat. Pokud máte pocit, že zpívat a tančit rozhodně neumíte, protože to řekl někdo na základní škole, nebojte se. Tady vás hodnotit nebudeme a věřím, že zpívat a tančit umíte. Tak se pojďte přesvědčit.
 • Lázně a péče
  Naše těla potřebují lázně, péči, hýčkání. Nemusíme nutně chodit na masáže a dopřávat si procedůry za peníze, kterých třeba nemáme dost. Naučíme se jak tělo hýčkat. Kdykoliv a kdekoliv. Nechť hýká blahem.
Martinu jsem měla to štěstí vídat online při Mindfulness setkáních jednou měsíčně a vždy mě dostávala svými pohledy na jednotlivá témata, znalostmi, ale i svou opravdovostí. A teď už mám za sebou i Ženské lázně a živé setkání s ní. Lázně mi pomohly si uvědomit, jak jednou za čas potřebuju být v přítomnosti žen,sdílet s nimi, učit se od nich, udělat si čas na sebe i v týdnu. Navíc i program byl skvělý. Po šesti letech jsem se vrátila k vědomému tanci, který byl kdysi pro mě velkým strašákem. A i když nejsem příznivcem ženských kruhů, byla to pro mě nádherná zkušenost.
Lucie
Milá Marti, k tvé práci jsem se dostala už před nějakou dobou, ani už nevím kde přesně …asi nějaký rozhovor s tebou. A tak jsem skoukla tvé stránky a přihlásila se k odběru newsletteru, který si vždycky se zájmem přečtu a někdy i poslechnu tvé podcasty. Když pak jednou přišla informace, že plánuješ Mindfullness lázně pro ženy, moje duše/srdce řeklo: ano, to potřebuju …i když jsem vlastně neměla představu, do čeho jdu. Setkání bylo moooc příjemné, v malém kruhu inspirativních žen. Bylo moc osvěžující sdílet čas, energii, užít si meditaci, hudbu, tanec, dobrůtky, masáž, ženskou napářku, povídání, sdílení. Hlavně bylo super to naladění, které mezi námi bylo, všechno v bezpečném prostředí a atmosféře. Moc se mi líbilo, že jsi nechala věci plynout. Měla jsi záměr, ke kterému ta cesta vlastně vznikla přirozeně z tvého nacítění na nás a z našeho společného naladění. Odjížděla jsem opečovaná, psychicky odpočatá, se spoustou inspirace a s pocitem, že na nic na světě nejsme sami a že spousta z nás zažívá podobné věci, které jsou v pořádku, protože je to naše cesta. Ze srdce díky a moc se těším na další setkání 😊
Katka

 

Co s sebou? 

Chcete se přidat? Skvělé!!!

S sebou:

- pohodlné oblečení, ve kterém se cítíte božsky, deku, oblíbené pití, svůj oblíbený předmět, jakoukoliv dobrotu, kterou se hýčkáte.