mindfulness ženské lázně

Živé setkání - Lety u Dobřichovic (V Tůních 552)

Termín: 12.10.2021 čas: 17:00 - 22:00

Podporovat ženskou pohodu a vyrovnanost

V tomto výkonnově nastaveném světě často zažíváme stavy samoty, odpojení, vyhoření, smutku a vzteku.

Proč? Protože jsme začaly hrát podle karet, které jsme si nevybraly. Můžeme to ale velmi snadno napravit. 

Pevný základní kámen můžeme spolu položit na tomto čistě ženském setkání, v krásných prostorách v Letech u Dobřichovic. 

Co vás čeká a čemu se budeme věnovat? 

Hlavním bodem našeho setkání jsou techniky MINDFULNESS (všímavost). 

Mindfulness nám pomůže nacházet návod k tomu, jak efektivněji a udržitelněji fungovat v našem životě a v těle. 

Budeme se učit jak vnímat přítomný okamžik bez posuzování. Jak trénovat odolnost vůči životním vlnám. Jak ustát nepříjemnosti a těžit z nich. Jedním z důležitých bodů toho, čemu se budeme věnovat, je odložení výkonnostního a hodnotícícho nastavení (které nám štěstí nenosí) a vytváření nových zážitků podpory, pohybu, všímavosti a laskavosti. 

Během cca 2,5-3 hod společného času se můžete těšit na 2 mindfulness praxe, tanec, zpěv, péči o tělo, chuťové laskominy, sdílení a podporu dalších žen. 

Jak vás toto setkání obohatí? 

 • Zastavení
  V letním šrumci si dopřejeme zastavení a plné vnímání toho, co nám uplynulý čas přinesl a odnesl. Co aktuálně v našich životech prožíváme. Zastavení je dobré praktikovat proto, že nám tak neuniká záměr našeho života a zvládneme tak lépe strávit cokoliv výživného, co se v uplynulé době odehrálo.
 • Všímavost vůči našemu tělu
  Naše těla nám často dávají tiché signály a směrovky. Kudy se odebírat a kudy naopak ne. My je ale leckdy bohužel neslyšíme a ignorujeme. Naše těla pak nemají jinou možnost, než hlasitěji, výrazněji, drsněji dát najevo, že je stopka opravdu nutná. My se naučíme, jak se zastavit dobrovolně. A jak naslouchat. Než přijde katastrofa.
 • Spolubytí
  Po několika měsících, kdy jsme byly izolované doma či v práci se stejnými lidmi, možná neustále jen s dětmi, si dovolíme pobýt s lidmi podobně laděnými, s ženami, které pro sebe chtějí to nejlepší, jsou vědomé, láskyplné, nehodnotí, nesoudí. Takové spolubytí je velmi výživné a můžeme z něj těžit ještě pěknou řádku dnů/týdnů.
 • Vzájemná inspirace
  Často máme pocit, že nejsme dost dobré, že to a tamto neumíme vyřešit, nemáme nadhled, nejsme dost krásné, úspěšné, atd. Díky vzájemnému sdílení si můžeme společně prožít, že každý je ostatním inspirací. Nejen v tomto úzkém kruhu, ale i kdekoliv jinde na světě. V menším provedení si to prožijeme společně, posléze můžete vyrazit inspirovat do světa.
 • Pohyb, zpěv
  Tanec a zpěv byl odjakživa velkou vzpruhou žen na cestě jejich leckdy bolavým životem. Pomáhal odlehčit tíži toho, co se děje a přinést nadhled. I tomu se tedy budeme věnovat. Pokud máte pocit, že zpívat a tančit rozhodně neumíte, protože to řekl někdo na základní škole, nebojte se. Tady vás hodnotit nebudeme a věřím, že zpívat a tančit umíte. Tak se pojďte přesvědčit.
 • Lázně a péče
  Naše těla potřebují lázně, péči, hýčkání. Nemusíme nutně chodit na masáže a dopřávat si procedůry za peníze, kterých třeba nemáme dost. Naučíme se jak tělo hýčkat. Kdykoliv a kdekoliv. Nechť hýká blahem.
Martinu jsem měla to štěstí vídat online při Mindfulness setkáních jednou měsíčně a vždy mě dostávala svými pohledy na jednotlivá témata, znalostmi, ale i svou opravdovostí. A teď už mám za sebou i Ženské lázně a živé setkání s ní. Lázně mi pomohly si uvědomit, jak jednou za čas potřebuju být v přítomnosti žen,sdílet s nimi, učit se od nich, udělat si čas na sebe i v týdnu. Navíc i program byl skvělý. Po šesti letech jsem se vrátila k vědomému tanci, který byl kdysi pro mě velkým strašákem. A i když nejsem příznivcem ženských kruhů, byla to pro mě nádherná zkušenost.
Lucie

 

Co s sebou? 

Chcete se přidat? Skvělé!!!

S sebou:

- pohodlné oblečení, ve kterém se cítíte božsky, deku, oblíbené pití, svůj oblíbený předmět, jakoukoliv dobrotu, kterou se hýčkáte.