Pomalý kongres 10. - 16. 6. 2024 - PŘIHLÁŠENÍ ZDARMA

Spokodeník

Každý večer si před spaním vyčistíme zuby a pleť, opláchneme tělo. Ale na naši psychiku se leckdy zapomíná. Přitom víc a víc lidí si začíná všímat, že jen péče o tělo naši spokojenost nezaručí. Můžeme přidat i další velmi jednoduchou techniku z oblasti psychohygieny. 

V následujícím textu vám prozradím víc.


Tvořivý proces v každodenním životě

 • Prožívala jsem život jako na horské dráze a chtěla se umět v té každodenní realitě lépe orientovat.
 • Cítíla jsem nedůvěru a toužila se trochu více ukotvit.
 • Nerozuměla jsem a nechápala, proč se mi některé věci v životě dějí, a toužila jsem vidět souvislosti. 
 • Nechtěla jsem být závislá na druhých (psycholožkách, terapeutech, průvodcích, lektorech, mentorech), chtěla jsem si umět poradit se svým životem sama.

Po velmi dlouhou dobu (20 let) mi pomáhala jednoduchá technika, kterou zná lidstvo už pěknou řádku let.

Bylo a je jí psaní DENÍKU a práce s DIÁŘEM.

Říkám mu SPOKODENÍK.

Co získáte koupí spokodeníku?

Důvody, proč si deník vést a návod, jak postupovat, pokud se pro jeho tvorbu rozhodnete.

Jak to konkrétně a prakticky dělat a vydržet. Jak mít jeden notýsek pro mnoho účelů (deník, diář, seznamy, sebereflexe, terapie). 

V čem všem vás spokodeník podpoří? 

 • Pomůže odstranit nepořádek v mysli
  Psaní deníku pomůže uklidit v naší zaneřáděné mysli, takže můžete zažívat a sledovat myšlenky z objektivního náhledu.
 • Stane se nástrojem vaší osobní hygieny
  Stejně jako večer chodíme spát s vyčištěnými zuby, pletí a tělem, je dobré každý večer uzavřít den, zrekapitulovat si jej a ponaučit se. Deník je důležitou metodou používanou v psychologii a psychoterapii.
 • Pomůže vám zlepšit paměť a navýšit kreativitu
  Naše hlava je v současné době přetížená a plná informací. Díky deníku si tak můžeme ulevit a to nejdůležitější odložit na papír. Tím se nám velmi zlepší kapacita a uvolní prostor pro to důležité. Zároveň nás psaní deníku učí se vyjadřovat, formulovat myšlenky a nacházet nová řešení stávající situace.
 • Přinese vám do života zklidňující rituál
  Psaní deníku nám pomáhá ustát a přijmout každodenní dění, různě náročné. Od obyčejných situací, kde pro nápor stresu potřebujeme jen lehčí odstup, ale i velmi náročné, dlouhodobé a zatěžující případy, kdy máme tendence se psychicky hroutit a prožívat déle trvající propady.

Co si o spokodeníku myslí ti, co jej už tvoří?

Spokodeník je krásný, barevný, hravý a dobře se čte a lahodí oku. Věřím, že poslouží mnoha lidem k tomu, aby se odhodlali a začali psát 🙂 Jsem ráda, že jsem si ho taky mohla přečíst.
Štěpánka Svobodová
Ježiš, ten ebook je krásný! Si moja inšpirácia.
Zuzana MihalechováVedoma mama
Geniální - zrovna to, co jsem potřebovala. Ráda mluvím tancem i tančím se slovy. Když tančí mé tělo, naslouchá duši a sdílí její vzkazy. I se slovy druhých, nebo k určitému tématu tančívám intuitivně. Ale jednomu tanečně-slovnímu stylu jsem nemohla přijít na kloub. Když jsem chtěla nechat duši promlouvat slovy. Uspořádat si své myšlenky, pocity a niterné neuvěřitelnosti do nějaké formy. Lépe pochopit, co se ve mně vlastně děje. A díky Martině a jejímu SPOKODENÍKU konečně mám to, co potřebuji. Svou úžasnou průvodkyni, které mi ukázala, jak to PSÁT.
Niky MeliaUmělkyně života www.umelkynezivota.cz
E-book mi dal mnoho inspirace. Vždy jsem byla papírový člověk a obzvlášť v této digitální době se k sešitům a zápisníkům ráda vracím. Zapisování a e-book mě vedou k větší vděčnosti za to, co mám. Pomáhá mi to si uvědomit a soustředit se na to hezké, na to, co jde. Teď s malými dětmi jsem taková zrychlená a když přijde nějaká těžší chvíle, zapomínám, kolik je těch hezkých chvilek. Třeba jako dnes.
Andrea

Chcete nahlédnout dovnitř?

Co tedy ebook obsahuje?

 • Důvody proč ne/psát deník
  Píšu o deníku, ale ona to je vlastně ucelená práce i s diářem. Tedy práce s uchopováním minulosti, přítomnosti i budoucnosti.
 • Tipy, jak obohatí spokodeník roli mateřskou
  A zároveň i tipy, jak tento rituál udržet, i když máte pocit, že se na vás valí kupa povinností.
 • Navýšení kreativity a radosti
  Ebook je tvořen kreativně a tak, aby co nejvíce nakopnul vaši tvořivost. Získáte také nápovědu, jak ukotvit radost, spokojenost a vděčnost ve vašem životě a zažívat tyto pocity častěji.
 • Téma seznamů a to-do listů
  Proč s tímto pracovat, jak to celé pomáhá a ulehčuje život, jak může taková technika ulevit naší psychice a paměti.
 • Každodenní práci v oblasti sebelásky
  Protože sebekritikou máme mysl přecpanou dost. Je dobré se zaměřit na její opak - sebelásku. Spokodeník nám v tom může být skvělým průvodcem.
 • Uchopení (vysněné) budoucnosti
  Ano, spokodeník funguje i jako diář. Můžete si do něj psát své plány, vize (dlouhodobé, krátkodobé) a začít život směřovat snovým směrem. Tak ať vám v každodenní rutině neutíká vidina toho, co si doopravdy a od srdce přejete.
 • Krasopsaní
  Spokodeník nemusí být jen nudným textem. Může být plný nádherných nebo obyčejných ilustrací (pokud máte pocit, že kreslit neumíte, nenechte se odradit - nikdo to už neznámkuje). Spokodeník bude vaším osobním uměleckým dílem. Krasopsaní je skvělá relaxační technika. Víc nám o tom poví v rozhovoru Kamila Kábová, vášnivá propagátorka krasopsaní.
 • Práce s obrázky
  Jak může být obrázek a práce s ním vaším osobním terapeutem? Jak můžete vyřešit svá zapeklitá témata? Odpovědi jsou v podvědomí, ale my se k nim v koloběhu dění velmi těžko dostáváme. Obrázek může být skvělým pomocníkem. Součástí spokodeníku je i má vlastní zkušenost s všímavým kreslením, ale také rozhovor s Alenou Nekovářovou, spoluautorkou metody Onsendo. Tato metoda může být i velmi dobrým pomocníkem v komunikaci s druhými, zejména tam, kde to často nejde bez emocí.
 • Dáreček navíc 🙂
  Kromě rozhovorů, tipů a odkazů se spokodeníkem získáte i mnou navržené stránky k tisku, se kterými můžete pracovat, pokud nemáte zatím žádný svůj notýsek. Nebo zmíněné texty můžete využít ke každodenní inspiraci pro svůj jedinečný spokodeník.

Klíč k vlastní spokojenosti

Nikdo jiný nezná cestu k vaší vlastní spokojenosti. 

Tu znáte jen vy sami. Můžete samozřejmě využívat různých koučů, mentorů, lektorů, průvodců. A všichni vám můžou být skvělou podporou na cestě k vlastní spokojenosti. 

Co tedy nabízí SPOKODENÍK? 

Návod na to, jak se stát tvůrcem vlastního života. Jak vnést do každého dne všímavost, navýšit sebereflexi, zamilovat si události, které se dějí, a být sám sobě přítelem i oporou. Sami sebe máte vždy po ruce a tedy můžete udělat první krok okamžitě. Zapisování deníku/diářku se tak stane vaším každodenním rituálem, díky kterému si začnete více všímat souvislostí v životě a budete tvůrcem, spíše než obětí. 

Spokodeník je za 320kč

Ještě vás může zajímat:

Co si musím k realizaci spokodeníku pořídit?

Jakýkoliv prázdný notýsek, který se vám líbí nebo který máte doma. Může být tečkovaný, linkovaný, čtverečkovaný, bez potisku. Hlavně ať se vám líbí a baví vás. K tomu třeba ještě nějaké pěkné pisátko, fixky a pastelky. Ale to určitě doma máte.

Co když už deník/diář mám a pracuji s ním?

Nevadí. Můžete jej využívat nadále. Jsem si jistá, že s ebookem Spokodeník se dozvíte spoustu nových souvislostí, k čemu je psaní dobré a v čem pomáhá. A zároveň se naučíte i nové techniky, se kterými můžete pracovat ve svůj prospěch.

Dostanu ke spokodeníku i notýsek?

Spokodeník je návod pouze v internetové podobě. Díky tomu můžete v textu okamžitě prokliknout na další inspiraci, videa, rozhovory a tipy. To klasická kniha nedovolí. Notýsek k ebooku není a to i proto, že každý si zamiluje jiný druh a typ notýsku.

Co když vůbec nejsem kreativní?

Nechci vám nic vyvracet, ale dle mého je tvořivý a kreativní každý. Jen si někdy myslíme, že být kreativní znamená tvořit věhlasná díla typu Mona Lisa. Bohužel klasický studijní systém naši kreativitu uměl občas pěkně zadupat. Můžete se nechat překvapit. Dle mého se ve vás tvořivost ukrývá, ale je schovaná pod pláštěm nejistoty. Zkuste jej odhodit. Budete se divit, jaká hra na vás v dalších dnech čeká.

Co když vůbec nemám na sebe čas?

Psaní spokodeníku není nic časově náročného. Ano, samozřejmě v ebooku najdete techniky, kterým se můžete věnovat hodiny a hodiny. V úplně nejjednodušší variantě (která je ovšem stále dost mocná) vám psaní zabere 5 minut denně. A to mi přijde jako velmi dobrá investice - zejména pokud navýší míru spokojenosti a radosti.