Dechová relaxační praxe pro každodenní pohodu - KE STAŽENÍ ZDE

ŽENSKÉ LÁZNĚ

Živé setkání s praxí mindfulness, cvičením pánevního dna a hudebním doprovodem. 

Lektorky: Martina Chomátová, Marta Brychtová, Petra Vávrová

Termín: 14.5.2023 16:00-20:00

Lokalita: Dobřichovice

Podporovat ženskou pohodu a vyrovnanost

V tomto výkonově nastaveném světě často zažíváme stavy samoty, odpojení, vyhoření, smutku a vzteku.

Proč? Protože jsme začaly hrát podle karet, které jsme si nevybraly. Začaly jsme plnit očekávání a povinnosti dané zvenčí a těch je leckdy přehnaně. Máme často pocit, že náš život je jako rozjetý vlak, který se řítí šílenou rychlostí. Jak jsme se v tomto vlaku ocitly? Kdy a kde zastaví? Jak moc to bude bolet? Jak z něj vystoupit?

Tento způsob života můžeme změnit. A celé to velmi snadno napravit. 

Pevný základní kámen můžeme spolu položit na tomto čistě ženském setkání.

Co vás čeká a čemu se budeme věnovat? 

Hlavním bodem našeho setkání je LASKAVOST A ŽENSKÉ TĚLO.

Co ženy nejvíc potřebují?

Cítit se dobře na těle i na duchu, plout ve flow a sdílet.

Toto všechno a dokonce mnohem víc, vám nabízí náš společný večer.

Martinka nás pomocí hudby a tance naladí na tělo a poplujeme v rytmu intuitivního tance, Marta bytí v těle a ve flow ukotví jemným pohybem pánví v souladu s dechem a Petra pomocí uzemňovacích technik přinese vnitřní stabilitu, ukotvení a svou ženskou silou podrží sdílecí kruh.

ZVUKOVÉ LÁZNĚ

Způsob, jak zvládat úzkost, uklidnit nervový systém i myšlenky z našeho vědomí, když se spojujeme se svým tělem. Ke zvukové lázni využíváme nástroje jako jsou: harmonium, tibetské mísy, Koshi zvonkohra, indiánská flétna a další.

CVIČENÍ S PÁNEVNÍM DNEM

Dopřejeme si relaxaci, doznění vnímání hudby v leže, propojení se Zemí a integraci dechem a klidem. Budeme se věnovat cvičení, resp.zaměření na pánev a propojení s dechem. Procítíme a prodýcháme jednotlivé vrstvy. Zaměříme se na uzemnění a stabilitu. 

MINDFULNESS A SDÍLECÍ KRUH

Díky sdílení a vzájemnému naslouchání se napojíme na hlubokou ženskou sílu, odvahu i zranitelnost. Uzemňovací techniky přinesou vnitřní stabilitu a ukotvení. To vše v prostoru bezpečí a uvolnění.

 

Jak vás toto setkání obohatí? 

 • Zastavení
  V každodenním šrumci si dopřejeme zastavení a plné vnímání toho, co nám uplynulý čas přinesl a odnesl. Co aktuálně v našich životech prožíváme. Zastavení je dobré praktikovat proto, že nám tak neuniká záměr našeho života a zvládneme tak lépe strávit cokoliv výživného, co se v uplynulé době odehrálo.
 • Všímavost vůči našemu tělu
  Naše těla nám často dávají tiché signály a směrovky, kudy se ubírat a kudy naopak ne. My je ale leckdy bohužel neslyšíme a ignorujeme. Naše těla pak nemají jinou možnost, než hlasitěji, výrazněji, drsněji dát najevo, že je stopka opravdu nutná. My se naučíme, jak se zastavit dobrovolně. A jak naslouchat. Než přijde katastrofa.
 • Vzájemná inspirace
  Často máme pocit, že nejsme dost dobré, že to a tamto neumíme vyřešit, nemáme nadhled, nejsme dost krásné, úspěšné atd. Díky vzájemnému sdílení si můžeme společně prožít, že každá je ostatním inspirací. Nejen v tomto úzkém kruhu, ale i kdekoliv jinde na světě. V menším provedení si to prožijeme společně, posléze můžete vyrazit inspirovat do světa.
 • Relaxační hudba
  Hudba léčí, uvolňuje, pomáhá se dostat do hlubší relaxace. Uvolnit stažená místa našeho těla, uvolnit emoce, které v sobě dlouho držíme jako ve vězení. Zvuková koupel je obecně meditativním zážitkem, kdy jsou přítomní „koupáni“ ve zvukových vlnách. Tyto vlny jsou produkovány různými zdroji, včetně léčivých nástrojů, jako jsou zpívající mísy, perkuse, zvonkohry, chrastítka, ladičky a dokonce i samotný lidský hlas.
 • Pánevní dno
  Jedná se o propojení dechové vlny (nádechu a výdechu) s jemným zatahováním svalů pánevního dna, které má 3 vrstvy. Pracuje se s každou vrstvou svalů pánevního dna zvlášť. Základní cvičební poloha je v leže na zádech. Cvičení lze provádět i v sedě či stoje. Žádné speciální pomůcky nejsou třeba. Ženy tím získají jednoduchý a velmi účinný prostředek na posílení svalů pánevního dna, uvolnění bederní, hrudní a krční páteře a zároveň metodu na doplnění energie a celkové uvolnění.
 • Sdílení a naslouchání
  Sdílení a naslouchání bez posuzování je dovednost, která nás může v našem životě velmi osvobodit. Učíme se zaměřit pozornost do srdce a z tohoto místa vnímat sebe i druhé. To samo o sobě vytváří velmi bezpečný prostor k otevření se svému skutečnému prožívání, jehož pojmenování nás dokáže krásně uvolnit. Zároveň vnímáme i ticho a mlčení jako plnohodnotnou součást vyjádření.
"Bála jsem jet kvůli prožitkům, protože jsem zažila šílený a dynamický práce s pánví, ze kterých jsem byla vyřízená. Tady jsem zažila aha, tak tohle stačí a taky to funguje. Mám pořád přesvědčení, že musím jet na sílu, aby to za to stálo - a díky tomu jsem mohla zažít tu laskavost a jemnost k tělu."
"Obávala jsem se pánevního dna, nemám žádné zkušenosti a po třech dětech mám pocit, že je tam úplně mrtvo, že tam není vůbec nic, jen mrtvá díra, a nedokážu to místo ani navnímat….ale pod Martiným vedením jsem přesně věděla, co stahuju…teď jsem si vědoma, že to tam není mrtvé, jen je to potřeba opečovat."
"Má pánev dlouho mlčela, až dnes jsem ji poprvé slyšela."
"Můj nový objev je, že mantry si můžu i zazpívat, je to léčivé."
Spojila jsem se s něčím hodně důležitým, s čím jsem už dlouho nebyla v kontaktu. Vnímám, že to může být můj velký zdroj kapacity a energie.
Mám úplně prázdnou hlavu. Ale v dobrém. To se mi už dlouho nestalo a taky jsem to pěkně dlouho potřebovala.
Zpěv a hudba - to bylo velmi silné. Tím, že jsem už věděla do čehu jdu a zažila jsem to opakovaně, dovolila jsem si se do toho ještě více položit. Cítím jak se mi uzdravuje a otevírá srdce.
Nevím co teď říct. Byl to tak silný zážitek, který si nechám ještě nějakou dobu dosedávat. A už teď vím, že se těším na příště. Tohle si chci dopřávat opakovaně.

Akcí vás provede:

Martina Chomátová

Jsem lektorka hatha jógy, programu Mindfulness Based Childbirth and Parenting. Miluju hudby, zpěv, mantry a hru na různé hudební nástroje. Spolu s mým mužem tvoříme víkendové workshopy Wim Hof metody. Tvořím bezpečný prostor pro transformaci a evoluci vědomí sebe sama. Ráda se neustále učím novému, své znalosti a zkušenosti předávám na různých akcích a workshopech, nebo při lekcích na základní svobodné škole Kairos. Je pro mě důležité do světa vnášet prvky laskavosti, hravosti a plynutí. 

Marta Brychtová

Již přes 7 let pracuji jako lektorka cvičení pánevním dnem. Pořád žasnu jaké nuance, jemný a jednoduchý pohyb pánví skýtá. Čím dál, tím víc mi dochází, jak důležitý nástroj pro vnitřní stabilitu,flexibilitu a energii tvoření to je. Moci ženy provádět dechovou praxí spjatou s jemným pohybem pánví mě fakt baví a jsem vděčná, že tento druh pohybu mohu zprostředkovat dalším ženám.

Petra Vávrová

Jsem pedagožka, lektorka mindfulness a průvodkyně žen na cestě k sebe-vědomí. Mé dlouholeté působení ve školství a následné trojnásobné mateřství mě přivedlo k nejednomu osobnímu vyhoření a pochopení, že bez respektování a naplňování sebe a svých potřeb nebude můj život nikdy spokojený. Mindfulness, tedy všímavost k sobě a svému prožívání je pro mě velmi přirozenou cestou ke vnímání a přijímání sebe, svých myšlenek a pocitů. Vše, po čem toužíme, máme uvnitř sebe, jen je potřeba to pocítit a důvěřovat tomu.

Reference:

"Pocit vtělení se a být v kontaktu se svým tělem, se svou pánví, naše pánve spolu komunikují."
"Vedení s velkou jemností a laskavostí a díky tomu jsem si uvědomila, že síla může být jemná a citlivá, a přesto je silná."
"Mohla jsem si zazpívat, propojení se vším a rozeznění srdce."
"Při zpívání a poslouchání manter jsem ucítila - a je to tam ta jiskra moje, pořád tam je."

S čím ženy odcházely?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

 

Co s sebou? 

Chcete se přidat? Skvělé!!!

S sebou:

- pohodlné oblečení, ve kterém se cítíte božsky, deku, polštář, karimatku, oblíbené pití, svůj oblíbený předmět, jakoukoliv dobrotu, kterou se hýčkáte na společný stůl. 

Kde se akce bude konat?

ZŠ Kairos, Lomená 158, Dobřichovice, 252 29

Termín:

14.5.2023 16:00-20:00

 

Cena 1200Kč