Balíček rozhovorů POMALÝ KONGRES - více info zde

Můj příběh

Jak mi život přestal proklouzávat mezi prsty?

Prázdnota, frustrace a objevení pokladu, kterým jsem (jsme)

Pojď se mnou na chvilku zastavit v tomto hektickém světě. Ať už jsi maminkou jako já, nebo někdo, kdo se někdy cítil zahlcený životem, je tu příběh o cestě ke klidu a pohodě. Příběh, ve kterém hraju hlavní roli. 

Byly doby, kdy mi život proklouzával mezi prsty. Po prvním porodu těžká srážka s každodenní realitou. Obrovský nedostatek spánku, který vyústil v porodní deprese. Vstávala jsem každé ráno s pocitem prázdnoty a zoufalosti co, jak a jestli vůbec dál.

Cítila jsem ukrutný vnitřní tlak být supermámou, který se na mě valil z každé strany, jako by to byla nějaká povinnost, která má jasné parametry. Role, ze které není útěku. Navíc jsem vždy byla velmi citlivá, ale většinu života žila s nastavením Xeny bojovnice.

Cesta za vnitřním klidem

Moje dnešní realita je zcela jiná. Tehdejší sílící pocity zoufalosti a prázdnoty, touha být v životě inspirací mým dětem - to byly základní kameny mé velké vnitřní proměny. Ano. To je to dno, ze kterého jsem se v lednu roku 2013 rozhodla odrazit.

Věřím, že v lidské zranitelnosti je neskutečná síla.

A tak jsem začala hledat cesty k vnitřnímu klidu. A objevila jsem poklady jako je: Jóga, Mindfulness, Wim Hof metoda, zvukové lázně,  dechové praktiky a psaní deníku. 

Zpočátku to nebylo snadné - sedět sama se sebou, pozorovat jakou bolest a temnotu v sobě mám. Přijmout se v nekonečné laskavosti, úctě a respektu.

Nechat všechny otravné myšlenky jen tak projít a učit se s tím neztotožňovat. Ladit se na tělo a jeho signály, které často přehlušil hlasitý křik mysli. Přijímat hudbu a zpěv jako lék na vyprahlou duši. Naučit se používat dech jako svou vlastní kotvu v té zrychlené každodenní realitě.

Najít klid uprostřed bouře

Postupně jsem cítila, jak se to mění. Najednou jsem měla momenty klidu uprostřed chaosu. Najednou jsem se cítila, jako kdybych byla pevně zakotvená ve své vlastní vnitřní síle. Najednou jsem měla tolik lásky a pochopení pro sebe, že jsem dokázala překonat mnoho životních překážek.

Jsem tu jako živý důkaz, že je možné najít klid uprostřed bouře.

Ať už je tvá cesta jakákoli, věř mi, že i v tobě je ukrytá nekonečná studnice klidu, lásky a vděčnosti. Nevzdávej to. Napoj se na léčivou jiskru laskavosti, kterou sdílím. Nauč se, jak se propojit s vnitřním klidem a pohodou. Není to jednoduchá cesta. Netrvá pár minut. Ani pár dní. Ale je pevná, trvalá a smysluplná.

A na té cestě se staneš člověkem, který žije v míru, vděčnosti a pokoře. Který je inspirací svým blízkým a celému světu kolem. 

Jak se můžeš inspirovat?

O proměnách k větší laskavosti, úctě a klidu jsem napsala dvě knihy: Andromeda, elfka malá (kniha příběhů a krásných ilustrací obsahuje i výčet magických bytostí, tipy ze světa mindfulness pro rodiče s dětmi a inspiraci k rodinnému sdílení, hraní) a Vyhrála jsem depresi (kniha plná příběhů o cestě z poporodních depresí ke spokojenosti, ale také tipů jak rozproudit dospěláckou hravost). 

Dále tě pozvu ke čtení mého blogu a k poslechu rozhovorů (Youtube, Podcast). Inspiraci a pozvánku k vlastní praxi sdílím v rámci akcí a workshopů Mindfulness a také na zdrojujících víkendových retreatech v jurtách s Wim Hof metodou spolu s mým mužem Jakubem.

Tyto praxe si mě získaly svou jednoduchostí a efektivitou. Přestala jsem jen psát o svých proměnách a zkušenostech a začala sdílet techniky, které dovedly stovky mých klientů ke spokojenosti a hravosti.

Věřím, že když zpomalíme své životní tempo a zaměříme se na to podstatné, pomůžeme světu kolem sebe mnohonásobně víc, než jako zdrchané a uhoněné tryskomyši (honící se za každým pozlátkem). 

KDO TEDY JSEM?

pisatelka diářů a deníků * autorka ebooků3 knih * lektorka těhotenské jógy * pilná studentka a lektorka mindfulness * facilitátorka zvukových lázní  a dechové praxe * milovníce hudebních nástrojů, zpěvu manter a práce s dechem

Vzdělání

(aneb moje papíry na hlavu)

 
 • 2009 - 2012 UJAK Praha, obor Vzdělávání dospělých
 • 2010 - 2012 Studium Astrologie (Eva Prokešová, Alita Zaurak, Ondřej Habr)
 • 2013 - 2015 Fisaf.cz a Om yoga studio - Hatha jóga, těhotenská jóga, dětská jóga
 • 2019 - 2020 Mindfullife.cz - Roční akademie Mindfulness (Kasia Korda)
 • 2020 - 2021 School of positive transformation - Meditation and mindfulness teacher training
 • 2021 - 2022 Mindfulness based childbirth and parenting (Mindfulness pro porod a rodičovství) 
 • 2022 Roční mastermind, Faster EFT & NLP coach Terezka Rothová
 • 2022 - Soundhealing Academy, UK - Level 1 Integral soundhealing course
 • 2023 - Certified Breathwork Instructor course - Yogalap, Breathwork Biohacker course (Breathwork masterclass Academy)
 • 2023 - Kurz Muzikoterapie - Cesta k harmonii I. (Markéta Gerlichová)
 • 2023 - Tvořivá práce s rytmem - metodický výcvik (Muzikohraní)
 • 2023-2024 Trauma informovaný průvodce (manželé Weberovi)
 • 2023 - 2024 Muzikoterapie a arteterapie, Západočeská univerzita v Plzni

Mateřství jako cesta seberozvoje - rozhovor s Martinou Chomátovou

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Duše K - o Wim Hof metodě s Martinou, Jakubem a Terezou

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

O hledání rovhováhy

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Mindfulness proti přetížění - EKONOM