Nespěchej, zpomal, zastav se – získáš víc

Byly v mém životě doby, kdy bych zastavení brala jako totální prohru. Vždyť život je jeden velký závod: o to kdo víc, dál, líp (dělá cokoliv). Co mě umělo zastavit? Nemoc či zranění.

Znáte to taky? Jestli jo a stále se vám to opakuje, nebuďte na sebe tvrdí. Takových je na světě tolik, že byste čučeli. Tolik lidí se diví, že je zastaví až nějaká velká životní ťafka. A jakmile se z toho oklepou, frčí dál. Vždyť život nečeká. Než nám konec zaklepe na dveře, musíme všechno zažít, všude být, všechno umět a všeho dosáhnout. Zní to jako extrém, ale když pozorujeme dnešní západní společnost, až zas takový extrém to není. Je to totiž norma. A protože to tak žije většina kolem nás, přijde nám to normální a nic jiného to po sobě ani nechceme, nic jiného neočekáváme. Nic jiného neznáme.

Žije tak máma, táta, děda, teta. Žije tak celé město.

A zejména v těch městech se životní rychlost a výkon může držet poměrně snadněji, dál od velkoměst se plyne pomaleji.

Zdá se, že věnovat se nicnedělání je ztrátou času. Když usedneme a zpomalíme neumíme vypnout mysl, která je najednou jak stádo splašených opic a tak se i ve volném čase věnujeme něčemu, co je rychlé a co naši mysl zabaví a upoutá. Ať na nás nejdou nepříjemné myšlenky a chmury.

Jak to tedy myslím s tím zastavením? Jak to udělat?

Ano, můžeme si dopřávat zastavení, vědomě a dobrovolně. Nemusíme čekat na nemoc, zranění či jiný neduh. Můžeme si každý den dopřát pár minut s audio nahrávkou, která nám pomůže postupně trénovat mysl (ano, aby pak nebyla jak divoké stádo opic) tak ať se stane naším pomocníkem.

Díky takovému pravidelnému zastavení se (a může to být denně opravdu jen pár minut) můžeme už například za dobu jednoho měsíce (pravidelné praxe) sledovat snadnější rozhodování se v souladu se sebou, lepší zvládání stresových a zátěžových situací či nové a naplňující životní tempo.

MÉNĚ JE VÍCE

Možná je to pro vás neznáme a nevíte, kde takové nahrávky hledat, nebo které vybrat, aby těch pár minut pro vás mělo smysl. Já a můj muž se denně věnujeme naší praxi Mindfulness či Wim Hof metody a z vlastní zkušenosti víme, že to stojí za to. Vy stojíte za to. Že těch pár minut investovaných do sebe může začít kompletně měnit náš život k lepšímu. V oblasti zdraví, mezilidských vztahů, výkonnosti, efektivity, životních rozhodnutí atd.

A proto jsme se v posledním měsíci zaměřili na tvorbu takových nahrávek a spolu s naším kolegou jsme pro vás připravili 3 audio nahrávky v rámci podcastu O TOM.

Audionahrávka č. 1 vám zabere cca 10 minut a týká se tématu vnitřní síly a odolnosti. Setkáte se tam s mým hlasovým doprovodem. Budeme se věnovat i mým oblíbeným tématům jako je vděčnost a laskavost.

Audionahrávka č. 2 vám zabere cca 15 minut a pomůže vám uvolňovat se ve stresových momentech. A to nejen tehdy, když si audionahrávku dopřáváte, ale i tehdy, když se ty velké výzvy doopravdy dějí. Touto audionahrávkou vás provede můj muž – Jakub Chomát.

Audionahrávka č. 3 vám zabere cca 25 minut a pomůže vám naladit se na něco víc než jen hmotný svět a váš osobní píseček, ale i na ten celek, od kterého se často cítíme být odděleni. Tuto audionahrávku natočil náš kolega Marek Adamec.

Příjemný poslech a pokud vás audionahrávky podpořily, laskavě zastavily a posílily, budeme rádi za jejich sdílení. Jsou zdarma dostupné na spotify, apple podcast, ceskepodcasty.cz

Martina Chomátová
Vnáší do světa jiskru pohody, jednoduchosti a laskavosti. Inspiruje jak žít život bez stresu, tlaku a neustálých povinností.

Máma 3 dětí, která na vlastní kůži zažila pocity vyhoření a poporodní deprese. Milovnice manter a hudebních nástrojů, dechových technik a mindfulness.

Autorka knihy příběhů pro malé i velké Andromeda, elfka malá a knihy o důležitosti dospělácké hravosti Vyhrála jsem depresi, lektorka mindfulness.

Celý příběh ze života najdete tady << Svoje dotazy, připomínky, tipy či referenci můžete poslat na inspirace@martinachomatova.cz

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů