Únik z nudy do imaginárního světa

Poslední dobou jsme měli jako rodina málo společného času. Blíží se narození 3. dítěte, čekalo nás spoustu zařizování, oba jsme s manželem měli i nějaké pracovní povinnosti. Přála jsem si klasické víkendy, výlety a chvíle něčím osvěžit a obohatit. Na dlouhé cesty (které ke změnám a společnému času taky skvěle poslouží) už nebyl prostor ani kapacita. A tak jsem uvítala tip na únikovku pro rodiny s dětmi. 

Jako malá jsem chodila několik let do skauta a zažívala různá dobrodružství. 

Luštila jsem šifry, hledala indicie, mozek se točil na plný obrátky. Po nějaké době jsem v dospělosti sama začala tvořit takové toulky pro dospělé. Aby se rozehráli v ulicích Prahy, aby poznali tajuplná zákoutí a nevšední informace o nich. A tajně jsem toužila, že jednou někdo takový hravý program připraví i pro mě. A pak se začli rojit různé únikovky a hry a já si nemohla vybrat. 

Navíc s malými dětmi by ne všechny byly vhodné. Jinak tomu je únikovka, kterou najdete ukrytou ve sklepení jednoho z domů v Karlíně. Je celá postavená na stolní hře Jungle, která je inspirovaná filmem Jumanji. Po vstupu do sklepení se chtě nechtě přesunete do imaginárního světa spolu s dětmi. Obklopeni zvířaty a skvělými tématickými artefakty zapomenete na venkovní svět a na témata obyčejných dní. 

Každý máme své talenty a silné stránky.

Každý se může zapojit svým způsobem a ukázat, co mu jde skvěle. O to přeci jde v teambuildingu. Každý máme své talenty a silné stránky. Ale ne vždy je umíme objevit. V omezeném čase 60 minut naše skryté rysy vylezou na povrch. A samozřejmě nejen ty příjemné a pozitivní. 

Můj takovej výbornej neduh je omezená schopnost na jakékoliv propočty. Ale ty jsou ve hře trochu potřeba (stačí samozřejmě základní počty). Jenže v těhotenství se moje matematické schopnosti ještě víc omezily, a tak jsme zažívali dost zajímavých momentů a chyb. Přenechala jsem tedy počty jiným, zdatnějším a snažila se v té jungli najít něco, čím můžu být týmu prospěšná (třeba doběhnout rychle s mladším na wc, ať se nepočurá), zatímco zbytek rodiny se snaží ujít další důležité kroky při hře. 

Co mě při hraní překvapilo: 

  • neuvěřitelná promakanost všech rekvizit, hlasových kulis, 
  • podpora a nápověda (bez té tam jsme ještě dnes), 
  • jak nervozita působí na naše základní dovednosti a leckdy ze sebe člověk nevymáčkne ani prd,
  • jak je v těhotenství mozek zavařenej a na takové přemýšlení nemá kapacitu (byla jsem ráda za hlavu rodiny – dostal nás úspěšně z jungle), 
  • jak se umí zapojit i malé děti po svém (byť bych asi hru doporučila spíš pro předškoláky (náš 2,5letý chtěl často jen házet kostkou a ukrývat ji), 
  • ten zážitek celkově a radost po úniku (i že jsme to jako rodina dali a nerozešli se ve zlém). 

Nerada bych, aby to vyznělo, že je hra nějak složitá. Není. Je to opravdu zábavné pozorování dynamiky v rodině. Nový zážitek, zejména na deštivé dny. Můžete členy rodiny poznat zase trochu jinak a propojit vzrájemné pouto. Hra se hodí i jako zábava se skupinou kamarádů. Určitě to není naše poslední únikovka. Naopak se těším na další a nechám se překvapit, co zajímavého objevím.  Člověk totiž nemusí jen jezdit do exotických destinací, aby nasosal šťávu dobrodružství. Jak je vidět, hordy dobrodružství jsou ukryté i ve sklepeních pražských domů. 

Martina Chomátová
Ze snowboardcrossových tratí a života na cestách jsem se vrhla střemhlav do mateřství. Jsem autorkou knihy příběhů pro malé i velké Andromeda, elfka malá a knihy o důležitosti dospělácké hravosti Vyhrála jsem depresi, lektorkou jógy a mindfulness. S manželem pořádáme workshopy Wim Hof metody. Můj příběh najdete tady >> Svoje dotazy, připomínky, tipy či referenci mi můžete poslat na info@playeveryday.cz
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů