Poznejte sílu lesní terapie a její přínos pro vaše zdraví

V posledních letech se stále více lidí obrací k přírodě hledat útočiště před hektickým tempem moderního života. Nejenže hledají klid a odpočinek, ale také cesty, jak posílit své zdraví a pohodu. 

Lesní terapie, známá také jako Shinrin-yoku, představuje právě takový přístup, který nás zve objevovat léčivou sílu přírody. V této epizodě podcastu O TOM zkušený průvodce Aleš Miklík odhaluje, jak hluboký vliv může mít les na naše fyzické i psychické zdraví.

Aleš nás seznamuje s principy lesní terapie, její historií a současným postavením v oblasti wellbeing. Dále se bavíme o průsečíku působení této metody s Wim Hofovou metodou, což přináší nový pohled na zlepšení naší celkové kondice. 

V této epizodě se také věnujeme novým trendům ve světě wellbeing, které hledají návrat ke kořenům a přírodním terapiím, a jak moderní lázně a wellness resorty integrují léčivou sílu přírody do svých programů.

Zdravotní výhody lesní terapie

Zdravotní výhody lesní terapie jsou podpořeny vědeckými studiemi, které prokázaly její pozitivní vliv na imunitní systém. Pobyt v lese a inhalace terpenů, které rostliny vylučují, mohou zvýšit aktivitu NK-lymfocytů, což jsou bílé krvinky důležité pro imunitní obranu. Vysvětluje se zde i vztah mezi zalesněností oblasti a nižším výskytem rakoviny, což v Japonsku vedlo k rozvoji lesní medicíny.

Dalším fascinujícím tématem je komunikace mezi stromy a to, jak můžeme čerpat inspiraci z jejich vzájemné podpory a propojenosti. Bavíme se také o tom, jak je důležité předávat tuto moudrost dalším generacím a učit děti respektovat a chránit naši přírodu. Zmiňujeme také význam odpojení se od digitálního světa a znovu napojení na přírodní síť života.

Na závěr podcastu se věnujeme možnosti účastnit se retreatu v Jurtcampu, kde je součástí programu právě lesní terapie. Aleš a další lesní terapeuti nabízejí možnost hlubšího spojení s přírodou a zdravým životním stylem.

V podcastu sdílíme též informace o knize, která vědomosti o lesní terapii přibližuje široké veřejnosti.

Tento podcast nabízí bohatý zdroj informací a inspiraci pro všechny, kteří chtějí objevit sílu přírody a zlepšit svůj život zelenou cestou. Zveme vás k poslechu a prozkoumání tajemství, která příroda skrývá, a k nalezení cesty k většímu zdraví a pohodě.

Martina Chomátová
Vnáší do světa jiskru pohody, jednoduchosti a laskavosti. Inspiruje jak žít život bez stresu, tlaku a neustálých povinností.

Máma 3 dětí, která na vlastní kůži zažila pocity vyhoření a poporodní deprese. Milovnice manter a hudebních nástrojů, dechových technik a mindfulness.

Autorka knihy příběhů pro malé i velké Andromeda, elfka malá a knihy o důležitosti dospělácké hravosti Vyhrála jsem depresi, lektorka mindfulness.

Celý příběh ze života najdete tady << Svoje dotazy, připomínky, tipy či referenci můžete poslat na inspirace@martinachomatova.cz

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů