5 knih, které inspirují jak žít POMALU

Zpomalit své životní tempo, zaměřit se na to podstatné, nenechat se zahltit, znát své hodnoty a priority. Ano! To mě v posledních letech hodně zajímá. Svět je plný všech možných lákadel, impulsů, informací.

Je toho hodně. Věcí, zážitků, pocitů, možností. A jak si vybrat? Jak vědět, co je v tom pro mě?

V těchto knihách nacházím inspiraci. Sepsala jsem jich pár, přelouskala jsem jich na to téma více 🙈. Zkrátka když mě téma baví, ráda se v něm nechávám inspirovat dál. Vám tady sdílím mé topky.

Pomalu od Brooke McAlary

Příběh australské spisovatelky, mámy 2 dětí, která se zbavila velké části majetku, myšlenkových nastavení a očekávání, aby mohla žít pomalu, udržitelně, smysluplně.

Hygge od Marie Tourell Søderberg

Inspirace ze Skandinávie. Tak akorát textu, který zvládneme vnést do reality. Krásné severské obrázky. Minimalismus. Příběhy ze života. Pohoda na zimu k čaji a kamnům.

Everyday blessings – mindfulness for parents od Myly a Jona Kabat-Zinna

Doopravdy blaho a pohlazení na duši každého rodiče. Příběhy ze života a mindfulness pro každou etapu rodičovství. Tlustá kniha v angličtině, která stojí za to.

Andromeda, elfka malá

kniha z mé dílny. Nemusíme v životě ani zrychlovat. Kéž naše děti žijí bez tlaku na výkon, v úctě k tělu, své jedinečnosti a životní cestě. Není třeba se honit, něčeho dosahovat, srovnávat se. Pro rodiče i děti. Doprovázené krásnými ilustracemi od Marie Snášelové Štorkové. Odkaz na knihu najdeš tady <<<.

Vyhrála jsem depresi

opět mé dílo. Když už se vychýlíme do nepohody a svět nedává smysl, jak zas najít cestu zpět do svého srdce, ke své jiskře, hravosti a laskavosti? Tato kniha je o hledání pokladů v každodennosti a o tom, že i stav deprese nám může být laskavou připomínkou, kde nežijeme v souladu se sebou, svými hodnotami a hravostí. K pořízení knihy tudy <<<.

Máte nějaké své tipy? Sem s nimi.

😍 Víc info o mých knihách najdete zde <<<.

Martina Chomátová
Vnáší do světa jiskru pohody, jednoduchosti a laskavosti. Inspiruje jak žít život bez stresu, tlaku a neustálých povinností.

Máma 3 dětí, která na vlastní kůži zažila pocity vyhoření a poporodní deprese. Milovnice manter a hudebních nástrojů, dechových technik a mindfulness.

Autorka knihy příběhů pro malé i velké Andromeda, elfka malá a knihy o důležitosti dospělácké hravosti Vyhrála jsem depresi, lektorka mindfulness.

Celý příběh ze života najdete tady << Svoje dotazy, připomínky, tipy či referenci můžete poslat na inspirace@martinachomatova.cz

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů