Tužíme manželství v ledu

Ahoj Pavli, máme za sebou společný zážitek, ponoření do bazénku plného ledu. Proč jsi se vydala na workshop Wim Hof metody? Co Tě na ní lákalo? A proč jsi se rozhodla tam jít s manželem? 

Ahoj Martí, děkuju za příležitost si na tohle téma popovídat, jsem z celé metody fakt nadšená, ale k tomu se dostaneme později. 

Asi víš sama, jak to je. Vztah potřebuje pořád dostávat novou energii a péči, posouvat se dál, aby se nestal rutinním, partner samozřejmým a třeba i nudným. Když jsme byli sami, nebyl to žádný problém, ale s přibývajícím počtem dětí, povinností a starostí se to už tak lehké nezdá.

Naštěstí mám perfektního muže, který to taky ví a podporuje. Aktuálně do sebepoznávání a do našeho partnerství fakt investujeme i čas i peníze. Víme, že to stojí za to a že si to spolu chceme užít až do stáří. Ale sranda to není, musí se makat. Proto WH a proto s mým mužem.

Chtěla jsem mít společnou novou aktivitu, která nám jak zlepší imunitu, tak hlavu. A výsledky jsou. Jsem ráda, že tohle píšu až tři týdny po vašem kurzu, můžu aspoň posdílet “side efekty”, které krásně nabíhají!

2) Měla jsi nějaké zkušenosti s otužováním a dechovým cvičením, nebo celkově s Wim Hof metodou?

V podstatě žádné. Občas jsem vlezla někam do studené vody v přírodě nebo do sprchy (k nejstudenější to mělo daleko), ale určitě to nebylo spojené s klidným hlubokým dechem. Spíš takové to “vydrž”! Začali jsme až před kurzem tou dvacetidenní výzvou.

O síle dechu jsem vůbec nic nevěděla

Teď stojím v nejledovější sprše, co mi pražský kohoutek poskytne a je mi jako v teplé, je mi fuk, kdy to vypnu a užívám si rudnutí a pálení celého těla, boží. Co se týče dechu, tak jsem o něm vůbec nevěděla před samotným kurzem, asi jsem tušila, že sednout si do bazénu s ledem bude o dechu, to ano, ale že je dech dalším pilířem a je to úplně jiný druh, to jsem si přečetla asi 24 hodiny před workshopem.

 3) Jak bys popsala někomu celý workshop a zážitek někomu, kdo má pocit, že by nikdy do ledové vody nevlezl? Jaké to pro tebe bylo? Naučila ses něco nového o svém těle a nastavení? 

Pro mě bylo překvapením, že jsem to zvládala hodně v pohodě, pozorovala jsem jen, co mi dělá hlava a užívala si to. Martin byl ve větším stresu. Hodně mi to připomnělo náš společný sky dive z 3000 m.n.m. na Novém Zélandu, který dostal k 35. narozeninám. Já prostě skočila, on se klepal předtím, při tom a ještě dlouho potom.

Zážitek to byl skvělý, Jakub má úžasně uklidňující hlas a mile celý workshop s Tvou podporou vedl. Ukázali jste nám cestu, teď je na každém, jestli po ní půjde. A my jdeme. Sprcha probíhá každý den, už jsme si napustili i vanu, což je tedy mnohem silnější. Je to bez pomalých přechodů z teplé, ihned a mnohem intenzivnější. Dali jsme si tam krásné tři minuty a pak se pořádně prohřáli. Do toho bazénku vleze každý, fakt to není tak zlé, vše máme v hlavě a vy to krásně pomůžete přenastavit! 

4) Hodně lidí vnímá Wim Hof metodu jen jako otužování. Ty máš za sebou i zážitek s Wim Hof dechovým cvičením. Jaké to bylo? 

Jak jsem říkala, i já jsem to měla spojené jen s otužováním, než jsem přišla k Vám. Dechovou část zatím nedělám každý den, kvůli 3 dětem a podnikání člověk opravdu těžko hledá klidnou chvíli, ale pracuji na tom, aby to bylo jinak. Martin se dechu věnuje, odběhne si z práce na břeh Vltavy a mluví o tom velmi pozitivně!

Celkově nás to celé zklidnilo

Děti, klienti ani lidi, co pro mě pracují, mě už nedokážou tak vnitřně rozhodit. Nadechnu, vydechnu a hledám řešení. Ne vždy samozřejmě, u mě hodně taky záleží na kvalitě spánku. Teď jsem někdy četla, že pokud jste nespali 8 hodin, pak nejste schopni rozumně reagovat na situace, které den přinese. To mě fakt uklidnilo, rozumně reagovat tedy nemůžu v podstatě v kuse aspoň 8 let 🙂 Takže si dopomáhám hlubokým dechem.

Další vedlejší efekt, který cítím hodně silně, je ve sportu. Svou vyčerpanost a nálady jsem řešila během nebo jiným sportem. Když jsem ho delší dobu, třeba tři dny, neměla, už jsem začala být protivná. Teď ne, vykompenzoval mi to dech a ledová sprcha a jsem v pohodě. Otázka je, jestli je to dobře, abych za chvíli nebyla vyklidněná sedmdesátikilovka :)))

Marti, Kubo, díky, dali jste nám, co jsme potřebovali, tuží to náš vztah k sobě, i vztah k sobě navzájem. Za mě pecka, všichni jděte. Jestli se teda na kurz vecpete, protože já o Vás mluvím, kudy chodím 🙂

My moc děkujeme za účast, důvěru, společné zážitky a rozhovor s Pavlínou Štefanovou, která pomáhá majitelům nemovitostí perfektně připravit jejich majetek do nabídky a učí je, jak oslovit prostřednictvím fotografie či videa svého vysněného klienta – www.pavlinastefan.com

Chcete taky vyrazit na workshop, kde se naučíte základy Wim Hof metody – práce s dechem, myslí a postupné vědomé otužování? Více zde…

Martina Chomátová
Vnáší do světa jiskru pohody, jednoduchosti a laskavosti. Inspiruje jak žít život bez stresu, tlaku a neustálých povinností.

Máma 3 dětí, která na vlastní kůži zažila pocity vyhoření a poporodní deprese. Milovnice manter a hudebních nástrojů, dechových technik a mindfulness.

Autorka knihy příběhů pro malé i velké Andromeda, elfka malá a knihy o důležitosti dospělácké hravosti Vyhrála jsem depresi, lektorka mindfulness.

Celý příběh ze života najdete tady << Svoje dotazy, připomínky, tipy či referenci můžete poslat na inspirace@martinachomatova.cz

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů