Kdy už vydáš ten svůj diář?

Letos je to 23 let. Už 23 let si píšu deník. Někdy formou: „Milý deníčku, dneska mě naštval ten a tamten. Trápí mě, že nemám dost času na vše, co mě baví.“ No dobře někdy i o dost drsnější formou. Deník snese všechno. Někdy si do deníku píšu do té doby, než vím co dělat. A ano, takhle krásně naše kreativita funguje.

Někdy si do deníku maluju. O tom všem už jsem psala v e-booku Návod na vlastní Spokodeník.

Ale většinou si do deníku každý večer stručně píšu co se ten den odehrálo. Za co jsem vděčná. Co velkého (až kouzelného) se stalo. Kolik jsem ten den měla energie. Je to zápis, který mám hotový za 2–5 minut. Různě kreativně jej dotvořím, někdy lepím nálepky, někdy si dny krasopisně zdobím. A je to. Lehký jak facka (mi přijde).

No a několik let už za mnou chodí můj muž Jakub a říká: „Kdy už konečně vydáš ten svůj osobní deník, diář? Už máš zkušeností dost.“ Mně to tak nepřišlo. Myslela jsem si, že je deníků na světě už habakuk. Myslela jsem si, že ten můj ničím světoborný není. Ale pak jsem jednou takhle seděla na posteli doma a najednou to přišlo.

Nápad!

Úplně jasně jsem věděla jak bude vypadat, jak se bude jmenovat, co bude obsahovat. Bylo to vmžiku a přitom jsem načerpala tolik důležitých informací.

Jedna z těch, která mi do hlavy přistála zněla: „A teď to rok testuj. A posdílej to dalším ženám. Třeba v kurzu Dovol si zářit.“

A tím jsem tento kurz a jeho speciální efekty upgradovala o několik úrovní výš, protože to, co se děje při pravidelném používání této techniky, to je teda wow! Ženy v mém kurzu začaly pozorovat nové úrovně v životě. Na online setkáních mi sdílely – „Tyjo to je neuvěřitelný. Najednou to vidím. Kde mi ta energie utíká a kde ji zas čerpám. Je to tak jednoduchý. A tak mám záměr víc dělat to, co mi energii dodává a míň to, co mi ji ubírá.“

Teď se rok s rokem sešel. A já vám konečně s radostí můžu říct – JE TO TADY.

Vydávám svůj první deník/diář

Nedatovaný, v pevné vazbě. Můžete si do něj psát své plány a záměry na jednotlivé měsíce. A stejně tak si do něj můžete psát zpětně. Je v něm spoustu prostoru na vaši vděčnost, magické momenty každého dne, zvědomování si vaší cykličnosti, na vaši kreativitu (psaní i malování) a taky je tam ta zázračná technika, kterou jsem objevila pro práci s energií. Jak ji vnímat, kudy teče, kdy o ni přicházíme a jak s ní lépe nakládat ať jsme:

  • zdravější,
  • spokojenější,
  • odolnější,
  • zářivější.

Díky 365 dnům stráveným s tímto deníkem (a hlavně pozorností K SOBĚ), se poznáš v lepším světle. Začneš dělat víc toho, co tě baví, těší, sytí, rozzáří. Omezíš vjemy z vnějšího světa a začneš se zaměřovat víc na to, co dává smysl tobě. Je to takový dáreček sama sobě. Svolení. Protože i ty můžeš. Dovol si zářit.

A neboj, deník nemá prázdné stránky. Vše je tam pěkně popsáno, srozumitelně, jasně. K deníku získáš i videa, kde se s tebou dělím o to:

  • jak pracovat s cykličností, jak ji vnímat, respektovat své tělo a využívat své dary aktuálních dní,
  • jak nakládat a pracovat s deníkem ať jej využiješ na max,
  • jak tvořit návyky (včetně pravidelného psaní deníku) udržitelně, laskavě,
  • jak se napojit na svou kreativní jiskru a intuici.

Takže hodně nadupaný paklíček. Do detailu jsem vše o tomto deníku sepsala TADY <<<

Vycházet bude v první polovině roku 2023 (pozn. autorky: od června 2023 je deník na světě). Deník si můžeš objednat kdykoliv. Je nedatovaný. Nic ti neuteče, jednoduše se pustíš do psaní s jakýmkoliv začátkem měsíce.

Martina Chomátová
Vnáší do světa jiskru pohody, jednoduchosti a laskavosti. Inspiruje jak žít život bez stresu, tlaku a neustálých povinností.

Máma 3 dětí, která na vlastní kůži zažila pocity vyhoření a poporodní deprese. Milovnice manter a hudebních nástrojů, dechových technik a mindfulness.

Autorka knihy příběhů pro malé i velké Andromeda, elfka malá a knihy o důležitosti dospělácké hravosti Vyhrála jsem depresi, lektorka mindfulness.

Celý příběh ze života najdete tady << Svoje dotazy, připomínky, tipy či referenci můžete poslat na inspirace@martinachomatova.cz

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů