Návrat k přírodě: Jak pobyt v jurtách oživuje naši duši a mysl

Když se v jarním odpoledni procházím lesem, nesoustředěný pohled se pomalu mění v bdělou pozornost. Všechny mé smysly jsou naladěny na energii probouzející se přírody. Vzduch voní svěžestí mladých listů, zvuky ptáků harmonicky doprovázejí mé kroky a sluneční paprsky si hrají propletené do větví stromů.

V těchto chvílích neexistuje nic jiného než já a okolní svět, který mě doprovází svou nepopsatelnou krásou.

Vnímám každý dotek větru na mou kůži, každý pohyb stromů, který se zdá být téměř synchronizovaný s mým vlastním dechem. Ponořena do hlubokého klidu lesa se má mysl uklidňuje a já se stávám součástí toho nádherného tance života kolem.

V těchto chvílích všímavosti mi les poskytuje místo k úlevě od každodenního shonu. Ale také mi přináší inspiraci a obnovení.

Jaké to je být součástí tohoto jarního probuzení, jež vypráví svůj vlastní příběh života?

Jaké to je vnímat každý zvuk, každou vůni, každý dotek s maximální intenzitou a přítomností?

Jaké to je být jedním s přírodou, když ta sama o sobě poodhaluje své tajemství a krásu?

To všechno můžeme objevit, když se rozhodneme zpomalit, otevřít své srdce a přijmout všímavost jako průvodce na naší cestě životem.

Čas strávený v přírodě

Čas strávený v přírodě je pro každu lidskou bytost nepostradatelným lékem na duši i tělo. Všechny naše smysly se probouzí k životu v obklopení lesů, polí a hor. Zvuky ptáků, šumění listí a vůně lesa nám přináší okamžitý klid a harmonii. Pobytem v přírodě se naše mysl uklidní a srdce se naplní radostí.

A celý prožitek může být ještě intenzivnější. V jurtách. Obklopeni přírodními zvuky, budeme moci prožít spánek jako nikdy předtím. Propojení s přírodou vám pomůže nalézt ztracenou rovnováhu a obnovit vaši vnitřní sílu. Přijďte s námi prožít jedinečný pobyt v přírodě, kde se vaše duše zharmonizuje s rytmy okolního světa a vy se budete cítit regenerováni a plní energie.

Síla a propojení v kruhovém obydlí

Pobyt v jurtách je pro naši psychiku a pohodu důležitý z mnoha důvodů. Jurtové obydlí představuje spojení s tradicí a zároveň nás vtahuje do prostředí, které nás obklopuje. Je to místo, kde se cítíme bezpečně a přirozeně. Samotná stavba jurt je navržena tak, aby propouštěla světlo a vzduch, což vytváří otevřený a propojený pocit s okolní přírodou.

Pobyt v jurtách nám umožňuje odpojit se od rušného světa a vrátit se ke kořenům. Je to jako návrat do podstaty našeho bytí. V jurtách se cítíme blíže k přírodě, což má pozitivní vliv na naši psychiku – cítíme se klidnější, vyrovnanější a přirozenější. Spánek v jurtě je sám o sobě zážitkem – obklopeni okolními přírodními zvuky a obklopeni teplem a bezpečím jurtových stěn se můžeme ponořit do hlubokého odpočinku a regenerace.

Jednoduchost a krása života

Celkově lze říct, že pobyt v jurtách nás naplňuje pocitem spojení s přírodou, což má pozitivní vliv na naši psychickou pohodu a duševní rovnováhu. Je to zážitek, který nás učí ocenit jednoduchost a krásu života a pomáhá nám najít harmonii v našem každodenním životě.

Cítíte v srdci touhu po spojení s přírodou?

Po hlubším odpočinku a poznání sebe samých?

Připojte se k našemu víkendovému retreatu v jurtcampu v jižních Čechách. V tomto kouzelném prostředí lesů a jurt budeme společně objevovat krásu všímavosti, propojení s přírodou a hluboký klid, který nám přináší vědomá práce s dechem a myslí.

Nechte se unést do světa, kde se čas zpomalí a všechno získá nový rozměr. Ať už hledáte únik od každodenního shonu, nebo se potřebujete navrátit ke svému pravému já, své vnitřní síle, víkendový retreat v jurtcampu vám může přinést zaslouženou dávku klidu, radosti a inspirace.

Těším se na setkání s vámi v lesích jižních Čech, kde společně budeme tvořit nezapomenutelné vzpomínky a prožívat jedinečné zážitky, které nás posunou blíže k vnitřní síle a k přírodě.

Dopřej si odpočinek, který si zasloužíš.

Martina Chomátová
Vnáší do světa jiskru pohody, jednoduchosti a laskavosti. Inspiruje jak žít život bez stresu, tlaku a neustálých povinností.

Máma 3 dětí, která na vlastní kůži zažila pocity vyhoření a poporodní deprese. Milovnice manter a hudebních nástrojů, dechových technik a mindfulness.

Autorka knihy příběhů pro malé i velké Andromeda, elfka malá a knihy o důležitosti dospělácké hravosti Vyhrála jsem depresi, lektorka mindfulness.

Celý příběh ze života najdete tady << Svoje dotazy, připomínky, tipy či referenci můžete poslat na inspirace@martinachomatova.cz

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů